Uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim konkursie pt.: „Drugie życie baterii”. Nasz zespół składa się z dziesięciu osób, są to uczniowie klas V i VI.
Zespół nosi nazwę -„BATERYJKI". Opiekunem akcji jest Pani Justyna Plewa oraz nauczyciele pracujący w szkole. Zespół powstał ponieważ bardzo dbamy o ochronę środowiska. Zależy nam na tym, aby podnieść świadomość postępowania wobec zagrożenia. Siłę naszego zespołu stanowią akcje ekologiczne, które są realizowane w naszej szkole od kilku lat oraz którego koordynatorem jest pani Bożena Gawlicz.
Uczniowie uczestniczą w prelekcjach prowadzonych przez opiekuna zespołu w których uzyskują informacje na temat szkodliwości zużytych baterii. Zagrożenie dla zdrowia ludzi i środowiska wynika przede wszystkim z faktu, iż w niektórych rodzajach baterii znajdują się metale ciężkie: ołów, kadm i rtęć a także inne związki, które mogą być szkodliwe.
Wiele niebezpiecznych dla środowiska baterii kończy swój żywot na śmietniku, ponieważ tylko niektórzy z nas segregują odpady w swoich gospodarstwach domowych. Fakt ten często wynika z niewiedzy na temat prawidłowego postępowania z różnymi odpadami komunalnymi oraz braku świadomości o szkodliwości baterii dla środowiska naturalnego. Jedynym sposobem, aby chronić środowisko i zdrowie ludzi jest prowadzenie selektywnej zbiórki baterii.
Oto kilka naszych zasad!!
CHROŃ ŚRODOWISKO!
- Kupuj z głową! Przed zakupem sprawdź, czy nie posiadasz już baterii w domu.
- Korzystaj z akumulatorów. Akumulatory mogą być wielokrotnie ładowane, więc ograniczasz w ten sposób ilość baterii.
- Oddziel zużyte baterie i akumulatory od pozostałych odpadów.
- Pamiętaj o bateriach ukrytych w różnych przedmiotach.
- Regularnie odnoś zużyte baterie i akumulatory do specjalnych pojemników.
- Pojemniki do zbiórki zużytych baterii znajdziesz, m.in. w sklepach oraz szkołach.
ZAWSZE WYRZUCAJ ZUŻYTE BATERIE I AKUMULATORY DO SPECJALNEGO POJEMNIKA
ZDJĘCIA