rok szkolny 2019/2020

 • Szkoła do hymnu

  Szkoła do hymnu
 • Królewna Ekologia - podsumowanie projektu

  Królewna Ekologia - podsumowanie projektu

  Dnia 16 października w ZSPiP w Ślubowie , odbyło się podsumowanie projektu pod nazwą „Spotkania pod Chmurką”. Celem projektu było zagospodarowanie  przyszkolnego parku poprzez stworzenie miejsca rekreacji dla społeczności lokalnej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

    Wniosek o powierzenie grantu do Lokalnej Grupy Działania „Ujście Baryczy” został złożony przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Razem Możemy Więcej”, którego prezesem jest Pani Agnieszka Jędryczka. Projekt opiewał na kwotę 24 930zł.

  W ramach tego zadania zakupiono altanki, ławki, stoły, kosze na śmieci, zbudowano grill oraz ścieżkę zmysłów. Miejsce zostało wzbogacone o panele edukacyjne oraz nasadzenia różnych gatunków roślin zielarskich, które opatrzono stosownymi tabliczkami informacyjnymi.              

      Mając na uwadze to, że nasza szkoła w VI edycji konkursu „Ziemia dla wszystkich” otrzymała zaszczytny tytuł Lidera Edukacji Ekologicznej, na terenie parku będzie realizowany cykl zajęć pod wspólnym tytułem „Królewna Ekologia i jej magiczny świat”. Oferta skierowana jest do najmłodszych odbiorców: dzieci klas młodszych i przedszkolaków. Jest to kontynuacja gry terenowej propagującej przyrodę, kulturę i osobliwości naszej okolicy opracowaną w formie Questu dla starszych odbiorców, pod nazwą „Poznajemy przyrodnicze zakątki Ślubowa i okolic”.

      Uroczystość otworzył Dyrektor Szkoły pan Pior First oraz Prezes Stowarzyszenia „Razem Możemy Więcej” Pani Agnieszka Jędryczka, wręczając zaproszonym gościom podziękowania za pomoc i zaangażowanie w realizacji projektu.

  W uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć w imieniu Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz, Panią Magdalenę Głuszko – Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska, Panią Jolantę Wrotkowska – Prezesa LGD „Ujście Baryczy”, Panią Elżbietę Kalecka – doradcę do spraw projektów, Panią Bernardę Sitnik doradcę metodycznego PCDNiP, Panią Anielę Gagała, Pana Rafała Jędryczka,  Pana Dawida Gągała, Ks. Stanisława Orłowskiego, Pana Mirosława Kochan oraz  Panią Joannę Szymaniak – przewodniczącą Rady Rodziców.  Po uroczystym przecięciu wstęgi i oficjalnym otwarciu strefy dydaktyczno – wypoczynkowej, nastąpiła druga część uroczystości czyli  konkurs pt. „Królewna Ekologia i jej magiczny świat”. Dyrektor serdecznie przywitał uczniów biorących udział w zmaganiach konkursowych ich  opiekunów i rodziców. W konkursie wzięło udział pięć drużyn reprezentujących SP nr.1, SP nr.3, ZSPiP Witoszyce, ZSPiP Czerninę i ZSPiP Ślubów.

       Podróż po magicznej krainie Ekologii uczniowie odbyli w towarzystwie gospodyni   królewny Ekologii, w którą wcieliła się uczennica klasy VIII Aleksandra Bielawska. Konkurencje przeplatane były krótkimi inscenizacjami przygotowanymi przez naszych uczniów: W scence pt. „Ekologiczny Zielony Kapturek” główną bohaterkę zagrała Nikola Janicka, śmieciucha wilka zanieczyszczającego  las Olaf Jarząb, leśniczego dbającego o czystość środowiska Kamil Woziński w  narratora wcielił się  Jakub Nowak. W drugiej inscenizacji pt.: „Rozmowa Ryb”  kłócące się ryby rewelacyjnie zagrały Marta Jarząb oraz Aneta Smektała, jako narrator wystąpiła Basia Kiernicka. Inscenizacje miały charakter edukacyjny a zarazem były wprowadzeniem do poszczególnych konkurencji z którymi zmagali się uczniowie.

     Wśród konkurencji znalazły się  różnorodne zadania: prezentacja przygotowanego wcześniej plakatu „Co dobrego mogę zrobić dla przyrody?”, segregacja śmieci, rozpoznawanie pospolitych gatunków drzew i ryb słodkowodnych,  organizmów wskaźnikowych czystości wód.

  Jako zadanie praktyczne należało wykonać filtr wodny.

  Zadania oceniane były przez komisję w składzie: Pani Justyna Waścińska, Panią Marzena Gardys, Pani Anna Salamon, Panią Wioletta Koszacka –Gęstwa, Pani  Bernarda Sitnik, która pełniła rolę przewodniczącej komisji.

  Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedza i zasłużyli na szóstki. Za swój trud  zostali  nagrodzeni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Urząd Miasta Góry.

   

  Po zmaganiach w plenerze i wręczeniu nagród odbył się  poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców, w którego składzie nie mogło zabraknąć przepysznych pierogów.

  Całość uroczystości przygotowały i prowadziły Panie Justyna Plewa i Bożena Gawlicz.

   

  Wszystkim zaproszonym gościom, osobom, które wsparły nasz projekt oraz konkurs, nauczycielom poszczególnych szkół, którzy przygotowali uczniów na tę uroczystość, rodzicom za pyszny poczęstunek składamy serdeczne podziękowania.

   

  ZDJĘCIA W GALERII

 • Akcja JABŁUSZKO zakończona!

  Akcja JABŁUSZKO zakończona!

  Akcja "Jabłuszko" w naszej szkole zakończona! Zostały nam tylko kartony po jabłuszkach💪💪💪Wszystkie owoce rozeszły się jak świeże bułeczki 🤸‍♂️🤸‍♂️🤸‍♂️ Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie chorych dzieci 😘😘😘 Razem udało się nam uzbierać 551,91 zł 👍👍👍👍Rozdaliśmy w tym roku aż 300 owoców!

 • Przed nami akcja: JABŁUSZKO

  Przed nami akcja: JABŁUSZKO

  Niedługo rozpocznie się kolejna edycja akcji charytatywnej "Jabłuszko". W tym roku potrwa od 23 do 27 października. Jednym z siedmiorga beneficjentów programu jest absolwent naszej szkoły Adam Krasicki. Bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, symboliczną kwotą do puszki. Prosimy o wsparcie Rodziców i Przyjaciół naszej szkoły. Akcję w szkole koordynuje pani Anna Dokładańska. Serdecznie zapraszamy od 23 października po pyszne, zdrowe i pomocne jabłuszka!!!

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

   

   

 • MEN i GIS Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów

  MEN i GIS Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów

  Szanowni Państwo,

   

  w załączeniu przekazuję informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

   

  Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

   

  E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

   

  Warszawa, 7 października 2019 r.

   

  Informacja

  na temat potencjalnych zagrożeń związanych
  ze stosowaniem elektronicznych papierosów

   

  Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.

  E-papierosy oraz tytoń podgrzewany pozwalają ukryć nawyk palenia.
  Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący młodzież przed sięganiem
  po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

   

  Co to są e-papierosy?

  E-papieros to inaczej elektroniczny system dostarczający nikotynę.

  E-papierosy to urządzenia elektroniczne, które podgrzewają ciecz i wytwarzają aerozol lub mieszankę małych cząstek w powietrzu. Mają wiele kształtów i rozmiarów. Większość z nich ma baterię, element grzewczy i miejsce na tzw. liquid. Niektóre e-papierosy wyglądają jak zwykłe papierosy, cygara lub fajki.
  Inne przypominają pamięć USB, długopis lub przedmioty codziennego użytku.

  Papierosy elektroniczne funkcjonują pod różnymi nazwami: e-papierosy, e-fajki lub systemy dostarczania nikotyny (ENDS).

  W skład e-liquidu wchodzą: glikol propylenowy i/lub gliceryna, woda lub etanol, nikotyna (od 0 do 20 mg/ml) oraz dodatki smakowo-zapachowe. Obecnie istnieje ponad 8 000 różnych rodzajów e-liquidu o owocowych bądź słodkich smakach (m.in.: czekolada, popcorn, guma balonowa, wanilia), które mają na celu zachęcić młode osoby do sięgnięcia po e-papierosa.

  Korzystanie z e-papierosa jest czasem nazywane „wapowaniem”
  lub „JUULINGIEM”.

   

  Jak działają e-papierosy?

  E-papieros działa na zasadzie podgrzewania płynu (e-liquid) do temperatury około 200oC, tworząc przy tym aerozol, który jest wdychany przez użytkownika. Zwykle zawiera on nikotynę, aromaty i inne substancje chemiczne.

  Użytkownicy wdychają aerozol z e-papierosów do płuc. Mogą go również wdychać osoby postronne, gdy użytkownik wydycha go w powietrze.

  Warto zwrócić również uwagę na fakt, że urządzenia do palenia e-papierosów mogą być używane do dostarczania substancji psychoaktywnych.

   

  Co znajduje się w aerozolu z e-papierosa?

  Aerozol z e-papierosów jest szkodliwą „parą wodną”. Aerozol do e-papierosów, który użytkownicy wdychają, może zawierać szkodliwe substancje, w tym:

  • acetaldehyd,
  • formaldehyd,
  • akroleinę,
  • propanal,
  • nikotynę,
  • aceton,
  • o-metyl-benzaldehyd,
  • karcinogenne nitrozaminy.

  Użycie e-papierosa powoduje emisję pyłu zawieszonego (PM2.5)
  oraz najdrobniejszych cząstek (UFPs), których stężenie wzrasta w powietrzu otaczającym e-palacza.

   

  Co to jest JUUL?

  JUUL to forma e-papierosa – urządzenie do vapingu o systemie zamkniętym, które nie jest przeznaczone do napełniania. Inteligentny mechanizm podgrzewający w urządzeniach JUUL wytwarza aerozol. Został zaprojektowany tak, aby ograniczać spalanie. Akumulator urządzenia JUUL ładuje się przez stację dokującą USB.

  Wszystkie e-papierosy JUUL mają wysoką zawartość nikotyny. Według producenta pojedyncza kapsułka JUUL zawiera tyle samo nikotyny, co paczka 20 zwykłych papierosów. Produkt jest dostępny tylko w wysokich stężeniach nikotyny, co może powodować u niektórych nastolatków szybki rozwój uzależnienia. JUUL używa płynnych wkładów nikotynowych zwanych „podami”, które są dostępne w smakach atrakcyjnych dla młodzieży.

   

  Problem używania e-papierosów

  W Polsce papierosy istnieją już od 13 lat, jednak ich prawdziwa ekspansja na naszym rynku nastąpiła w latach 2008-2009.W tym okresie powstało najwięcej firm handlującymi tymi produktami, a za tym nastąpił lawinowy wzrost liczby użytkowników papierosów elektronicznych. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, iż właśnie w latach 2008-2012 w krajach Ameryki Płn., UE i Korei Płd. co najmniej dwukrotnie zwiększyła się liczba osób dorosłych używających tych produktów.

  E-papierosy zyskały największą popularność wśród młodzieży. Przykładem
  są Stany Zjednoczone, w których w 2011 roku e-papierosów używało 1,4% gimnazjalistów i 2,7% uczniów szkół średnich, a już rok później e-papierosy paliło odpowiednio 4,7% i 10% uczniów tych szkół. Innym przykładem może być Wielka Brytania. W 2013 roku 7% młodych mieszkańców tego kraju w wieku
  11-18 lat zadeklarowało, iż przynajmniej raz w życiu korzystało z elektronicznych papierosów. W 2015 roku liczba ta wzrosła do 13%!

  Polska negatywnie wyróżnia się na tle innych państw. Odsetek użytkowników elektronicznych papierosów jest bardzo wysoki, szczególnie w grupie nastolatków i młodych dorosłych. Coraz więcej uczniów przychodzi do szkoły
  z elektronicznymi papierosami. Wielu z nich pali podczas przerw. Mimo, że szkoły wprowadzają regulaminy o zakazie używania e-papierosów, nie powoduje to spadku liczby użytkowników. Badania porównawcze przeprowadzone w 2011 roku i w 2014 roku wśród uczniów w wieku 15-19 lat wskazują, że liczba polskich nastolatków, którzy próbowali e-papierosa, wzrosła od 2011 roku sześciokrotnie. Nawet 30% uczniów w wieku od 15 do 19 lat regularnie pali elektroniczne papierosy, a 60% spróbowało ich co najmniej raz życiu.

  Ponad połowa badanych (54,8%) uważała, że e-papierosy są dużo bezpieczniejsze niż zwykłe papierosy! Używanie e-papierosów jest traktowane przez młodzież jako mniej ryzykowne. Ponadto e-papierosy wyglądają atrakcyjnie, co osłabia negatywne przekonania na temat ich wpływu na zdrowie. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy tak samo uzależniają i tak samo negatywnie wpływają na zdrowie jak papierosy tradycyjne.

   

  Jakie jest ryzyko zdrowotne związane z używaniem e-papierosów?

  Istnieją dowody na to, że młodzi ludzie, którzy używają e-papierosów, mogą częściej palić papierosy w przyszłości. Istnieją udokumentowane przypadki zatruć płynem z e-papierosów wśród dzieci oraz osób dorosłych.

   

  Układ narządów

  Skutki zdrowotne wynikające z użycia
  e-papierosa

  Układ oddechowy

  - podrażnienie górnych i dolnych dróg oddechowych (Vardavas et al., 2012),
  - zapalenie oskrzeli, kaszel, zmiany rozedmowe w płucach (Scheffler et al., 2015; Grana et al., 2014).

  Układ immunologiczny

  - indukcja stanu zapalnego w drogach oddechowych (Scott et al., 2018),
  - zmniejszenie wydajności układu odpornościowego (Sussan et al., 2015),
  - zwiększone ryzyko wystąpienia zapalenia płuc (Miyashita et al., 2018).

  Ośrodkowy
  układ nerwowy

  - zmiany behawioralne (Grana et al., 2014),
  - upośledzenie pamięci (modele zwierzęce) (Farsalinos et al., 2014),
  - skurcze mięśni i drżenie mięśni (Farsalinos et al., 2014).

  Pozostałe układy

  - podrażnienie oczu (Grana et al., 2014),
  - kontaktowe zapalenie skóry i oparzenia (Hess et al., 2017),
  - nudności i wymioty (Hess et al., 2017),
  - podrażnienie błony śluzowej gardła i jamy ustnej (Jensen et al., 2015).

  Co więcej, badania naukowe opublikowane w 2019 r. (Caporale et al., 2019) pokazują, że nawet beznikotynowe e-papierosy mogą być szkodliwe dla zdrowia, uszkadzając śródbłonek naczyń krwionośnych.

  Najnowsze doniesienia medialne (z 23 sierpnia 2019 r.) donoszą o pierwszej śmierci dorosłego pacjenta związanej z ciężką chorobą układu oddechowego. Zgon jest wiązany z użyciem e-papierosów. Amerykańskie szpitale głośno mówią o coraz większej liczbie bardzo młodych osób palących e-papierosy, które trafiają do szpitali z problemami oddechowymi. Jedynym czynnikiem wspólnym w tych przypadkach jest używanie e-liquidów.

   

  Co zrobić, aby uchronić dzieci przed używaniem
  e-papierosów?

  • Daj dobry przykład. Jeśli palisz, nigdy nie jest za późno na rzucenie palenia.
  • Porozmawiaj ze swoim dzieckiem lub nastolatkiem o tym, dlaczego e-papierosy są dla nich szkodliwe. Nigdy nie jest za późno na pierwszy krok.
  • Poinformuj dziecko, jaki jest twój stosunek do wszystkich wyrobów tytoniowych. Wyraź zdecydowany sprzeciw dla stosowania takich produktów. Uzasadniaj, dlaczego nie są one bezpieczne.
  • Porozmawiaj z nauczycielami na temat egzekwowania zakazu palenia tytoniu na terenie szkoły oraz szkolnego programu zapobiegania paleniu tytoniu.

   

   

   

 • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w sprawie filmu „Legiony”

  List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w sprawie filmu „Legiony”

  Wrocław 2019-10-07

   Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice, Droga Młodzieży!

  Od dwóch tygodni na ekranach kin gości film „Legiony” (dozwolony od lat 13). Opowiada on o pokoleniu, które „na stos rzuciło swój życia los” i poszło w bój o wyśnioną Polskę. Upomniało się o to, co dla każdego Polaka najświętsze - o wolność i niepodległość. I Kompania Kadrowa, która z podkrakowskich Oleandrów wyruszyła o świcie 6 sierpnia 1914 roku, rozrosła się w I Brygadę, a następnie w Legiony. Czyn Legionów Polskich walnie przyczynił się do odzyskania własnej państwowości po latach zaborów.

  Film „Legiony” jest ważny i piękny, historycznie wierny, przenosi nasw przełomowe czasy sprzed stu lat. Poruszająco i malarsko portretuje losy i wybory ówczesnych Polaków, szczególnie młodych dziewcząt i chłopców. Każdy z nich miał swoje ambicje, marzenia, plany, zobowiązania, pasje, namiętności i rozterki. Chciał kochać i żyć. Ale w chwili próby stanął ramię w ramię z innymi do walki o Niepodległą.

  Film „Legiony” to film o wartościach najważniejszych i najpiękniejszych: wierności, miłości, nadziei, odwadze, poświęceniu. O ludziach z krwi i kości, ich emocjach i dylematach. O Polsce i Polakach. O nas - wszak jak pisał  wielki romantyczny poeta i narodowy wieszcz Cyprian Kamil Norwid - „przeszłość
  to jest dziś, tylko cokolwiek dalej”. My z Nich.

  Bardzo proszę o zorganizowanie wyjść całej szkoły lub klas do kina. Z całego serca zachęcam do pójścia na film „Legiony” w gronie rodzinnym, z przyjaciółmi lub indywidualnie. Naprawdę warto!

                                                                      Z wyrazami szacunku

                                                                    Roman Kowalczyk       

                                                              Dolnośląski Kurator Oświaty     

 • Telefon Zaufania

  Telefon Zaufania

  Szanowni Państwo.

   

  Dolnośląski Kurator Oświaty oznajmia, że w dniu 1 października 2019 r. ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów  - 800 080 222

  W załączeniu plakat Telefonu Zaufania oraz pismo z Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

   

 • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARZEM!!

  SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARZEM!!

   

         04 września 2019r w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie klas IV – VI mieli okazję uczestniczyć w autorskim spotkaniu                    z polskim pisarzem, podróżnikiem i autorem książki „Skrzynia Władcy Piorunów” panem Marcinem Kozioł. Spotkanie zostało zorganizowane przez panią  Danutę Biernacką - dyrektora  Biblioteki Miejskej w Górze.

      Podczas multimedialnej prezentacji, dzieci poznały bohaterów książek z serii „Detektywi na kółkach” – „Skrzynia Władcy Piorunów” oraz „Tajemnicy przeklętej harfy” – Julkę, psa Spajka oraz Toma, a także postać Nikola Tesli, nazywanego też „Władcą Piorunów”, wynalazcy m.in. taniej energii elektrycznej, którego losy splatają się właśnie z przygodami bohaterów tychże książek.
          Wybrani z publiczności uczniowie, dzięki magnetycznej kuli, mogli  sami poczuć się na moment jak Władcy Piorunów! Była mowa również o sztuce szyfrowania, bo książki z serii „Detektywi na kółkach” uczą… szyfrować i łamać szyfry! Na koniec dzieci przeniosły się na chwilę do Starożytnego Egiptu, śladem młodych detektywów, którzy w drugiej części „Tajemnica przeklętej harfy” podczas swoich wakacji trafiają na kolejną niezwykłą naukową zagadkę                    i jeszcze bardziej niesamowitą historyczną postać…

        Po spotkaniu można było nabyć ulubione książki z dedykacją  autora oraz zrobić wspólne zdjęcie z pisarzem.

       

             Serdecznie dziękujemy  Pani Danucie Biernackiej za zorganizowanie tak niezwykłego spotkania.

   

   

  Więcej zdjęć w Galerii.

 • SZKOŁA PROMUJĄCA EKOROZWÓJ

  SZKOŁA PROMUJĄCA EKOROZWÓJ

        W dniu 27 września 2019 r. reprezentacja naszej szkoły  w składzie: Aleksandra Bielawska, Amelia Nakoneczna wraz z Dyrektorem Szkoły panem Piotrem First oraz panią Bożeną Gawlicz i panią Justyną Plewa wzięła udział w uroczystym podsumowaniu VII edycji realizacji projektów w ramach Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Ekorozwój „Ziemia dla Wszystkich”, która odbyła się  w Sali Konferencyjnej Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

      Uroczystość otworzyła pani Mariola Kolan zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru Kształcenia Podstawowego i Specjalnego Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, która w swoim wystąpieniu podkreśliła wagę podejmowanych przez szkoły działań sprzyjających kształtowaniu postaw proekologicznych i prozdrowotnych dzieci i młodzieży na rzecz zrównoważonego rozwoju.

     W tej edycji zgłosiliśmy do konkursu projekt pt.: „Królewna Ekologia i jej magiczny świat”, za który otrzymaliśmy Certyfikaty Szkoły Promującej Ekorozwój. Głównym celem naszego projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych poprzez obserwacje, doświadczenia  i eksperymenty. Oferta zajęć jest skierowana do najmłodszych odbiorców dzieci szkolnych i przedszkolnych w myśl zasady „czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”.

      Na koniec uroczystości pani Ewa Kassner wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu podsumowała działalność szkół w ramach Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Ekorozwój. Zachęciła do dalszej aktywności na rzecz promocji ekorozwoju oraz do współpracy                          w tworzeniu nowych rozwiązań organizacyjnych Sieci. Po oficjalnej części, podczas przygotowanego poczęstunku uczestnicy dzielili się wrażeniami i wymieniali doświadczeniami.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego

   

  Dnia 30.09.2019 odbyły się wybory na Zastępcę Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

   Swoją kandydaturę złożyło dwoje uczniów: Nancy Wawrzynowicz – uczennica kl. VI oraz Jakub Nowak uczeń klasy VII.  Kandydaci zaprezentowali się w osobistych  spotkaniach z uczniami przedstawiając swoje propozycje.

  Walka była niemalże wyrównana.

  Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono Zastępcę Przewodniczącego SU :

  Jest nim:  JAKUB NOWAK   który otrzymał 59 głosów.

  Nancy Wawrzynowicz z liczbą głosów – 51 otrzymuje stanowisko skarbnika SU

  Serdecznie gratulujemy!!!!!!!!!

   

  Samorząd Szkolny 2019/2020

  Przewodnicząca: Aleksandra Bielawska kl. VIII

  Zastępca: Jakub Nowak kl. VII

  Skarbnik: Nancy Wawrzynowicz kl. VI

  Członkowie:  Oliwia Onochowska, Gabryś Sadowski, Magdalena Bielawska, Amelia Nakoneczna, Dominika Jastrzębska, Adrian Janicki, Zuzia Ziobroniewicz, Bartosz Wiśniewski, Klaudia Koszowska, Nikola Onochowska, Hanna Lisiecka, Julia Kubacka, Roman Połczyk, Wanessa Krasicka, Weronika Kruk, Gracjan Śmiałek, Dominik Kułan

   

  Wiecej zdjęć w Galerii

 • Zwycięstwo w Biegu Dziczkiem

  Zwycięstwo w Biegu Dziczkiem

  22.09.2019 w Górze, odbył się VI "Bieg dziczkiem". W biegach szkolnych mieliśmy jednego reprezentanta. Gabriel Sadowski uczeń VIII klasy okazał się najlepszym zawodnikiem na dystansie 1400m i z czasem 5minut 41 sekund, pokonał wszystkich rywali zajmując I miejsce !!! GRATULUJEMY i już przygotowujemy formę na Bieg Niepodległości. Opiekunem Gabrysia jest Pan Tomasz Mielcarek.

 • Festiwal Nauki we Wrocławiu

  Festiwal Nauki we Wrocławiu

  „Między duchem a materią”

     Dnia 20.09. 2019r. uczniowie  naszej szkoły wzięli  udział w XXII Dolnośląskim Festiwalu Nauki  pod hasłem: „między duchem a materią”. Uczestniczyli w dwóch zajęciach warsztatowych.

      „Odlotowe eksperymenty, czyli matematyka oczami fizyka i chemika”, które odbyły się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz „W świecie chemicznego eksperymentu”  na Politechnice Wrocławskiej.

      Zajęcia były prowadzone przez pracowników naukowych oraz studentów  działających w kołach naukowych na swoich macierzystych uczelniach. Eksperymenty dla uczniów były połączeniem świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy. Uczniowie mogli zobaczyć min.:  wytwarzanie sztucznej krwi, chemicznego piwa, pasty dla słonia, sympatycznego atramentu, kanarkowej farby chemicznych zapałek czy kalorycznych misiów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia z wykorzystaniem ciekłego azotu.

  Uczestnictwo w tak niezwykłym  Festiwalu Nauki,  było ogromną szansą na zdobycie i poszerzenie wiedzy z zakresu chemii oraz okazją do poznania i zwiedzenia wrocławskich uczelni.

  Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu ks.Stanisława Orłowskiego. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Bożena Gawlicz, Adriana Majewska, Justyna Plewa oraz Małgorzata Bielawska, której serdecznie dziękujemy.

   

  Więcej zdjęć w GALERII.

 • Obiady w szkole

  Obiady w szkole

  Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie informuje, że od 30 września br. jest mozliwość wykupienia obiadu dwudaniowego ( zupa, drugie danie, napój) dla dziecka w cenie 5 zł / 1obiad. Posiłki zapewnia firma cateringowa. Chętne osoby prosimy o zgłoszenie się do wychowawcy klasy dziecka do dnia 26 września. Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły.

 • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców.

 • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
 • Rekrutacja do przedszkola

  Rekrutacja do przedszkola

  Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie informuje, że wszystkie wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkola zostały rozpatrzone pozytywnie. Przedszkole dysponuje nadal wolnymi miejscami. Zapraszamy.

 • Dyżur wakacyjny w przedszkolu

  Dyżur wakacyjny w przedszkolu

  Szanowni Rodzice

  Dyrektor Zespołu Szkoła i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie

  informuje, iż oddział przedszkolny w Zespole jest czynny do 27 lipca.

  Zapraszamy.

 • Akcja charytatywna na zakończenie roku szkolnego

  Akcja charytatywna na zakończenie roku szkolnego

  Kochani Rodzice
  Stałą tradycją zakończenia roku  w naszej szkole jest akcja "Zamiast kwiatka grosik damy - chorym dzieciom pomagamy", czyli  zbiórka pieniążków do puszki na pomoc w leczeniu i rehabilitacji chorych na nowotwory dzieci, podopiecznych Fundacji " Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" - Fundacji, z którą zawsze współpracujemy i ją wspomagamy. Taki kwiat z Waszych serc na pewno nigdy nie zwiędnie i bardzo ucieszy chore maluchy i pomoże w ich rehabilitacji. W tym roku również będziemy zbierali pieniążki na ten szczytny cel. 
  Z góry serdecznie dziękujemy :-)

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  DNIA 19 CZERWCA O GODZ 9:00

   

                                                                        DYREKTOR I NAUCZYCIELE ZSPIP W ŚLUBOWIE

 • Piknik zdrowej żywności

  Piknik zdrowej żywności

  Dnia 11 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik zdrowej żywności. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami zgromadzili się w parku szkolnym na wspólnym pikniku, podczas którego królowa zdrowa żywność. W cieniu drzew wszyscy uczestnicy delektowali się owocami, warzywami i zdrowymi przekąskami.  Korzystaliśmy również z uroków pięknej pogody oraz wspólnych zabaw i gier planszowych. Wszystkim bardzo się podobało to wspólne biesiadowanie.

strona: