• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Na znak integracji i solidarności z osobami z Zespołem Downa założyliśmy dwie kolorowe skarpetki. Dzięki temu daliśmy osobom i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu stereotypów. Dzień ten jest bardzo ważny, różnorodny i wyjątkowy. Niepowtarzalny tak jak każdy z nas.

• ZAKOŃCZENIE AKCJI "NAKRĘTKI DLA HOSPICJUM"

• Dzisiaj odwiedził naszą szkołę pan Andrzej Sierakowski z Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci by odebrać zebrane przez nas nakrętki. 11 worków, które udało nam się zebrać, po brzegi wypełniło auto pana Andrzeja. W ten sposób zakończyliśmy akcję zbierania nakrętek. Wszystkim zaangażowanym w tą zbiórkę, w imieniu podopiecznych hospicjum oraz Szkolnego Koła Wolontariatu, serdecznie dziękujemy.

• PODZIĘKOWANIE ZA WIELKANOCNY KOSZYCZEK

• Kolejny raz pokazaliśmy, że jesteśmy niezawodni. Dzięki państwa życzliwości i hojności udało nam się zebrać spory Wielkanocny Koszyczek. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy w imieniu Stowarzyszenia Leszczyński Bumerang i szkolnego Koła Wolontariatu.

• Rekrutacja 2024/2025 - WAŻNE!

• Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im.Janusza Korczaka w Ślubowie informuje, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2024/2025 wszystkie deklaracje o kontynuowanie wychowania przedszkolnego i wnioski o przyjecie do przedszkola i klasy pierwszej zostały pozytywnie rozpatrzone.

• SPOTKANIE Z MYŚLIWYMI.

• We wtorek 05.03.2024r uczniów klas 1-3 naszej szkoły odwiedzili myśliwi z Koła Łowieckiego "LAS" Wrocław. Pan Jan Marecki, który jest emerytowanym leśnikiem oraz pan Tadeusz Smoliński opowiedzieli o swoim hobby, ale przede wszystkim o ochronie zwierząt i przyrody. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak zachować się, gdy spotkamy w lesie dziki lub wilki. Była okazja do zadawania pytań oraz podziwiania okazów poroży przyniesionych przez myśliwych.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

• Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym.

• W piątek, 1 marca, w hali sportowej "Arkadia" w Górze, zostały rozegrane mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały dwie pary: Konrad Religa i Maciej Barwiński oraz Karol Idczak i Maciej Kułan. Po blisko trzy godzinnej rywalizacji, nasze pary zajęły odpowiednio 8 oraz 9 miejsce w turnieju. Gratulujemy.

• Dzień Żołnierzy Wyklętych

• 1 marca, to "Dzień Żołnierzy Wyklętych". Tradycją stało się już, że uczniowie naszej szkoły biorą udział w "Biegu Tropem Wilczym". Na starcie stanęło 21 zawodników z klas 4-8. Uczniowie mieli do pokonania trasę liczącą 1963 metry (rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego). Najszybciej z tym dystansem poradził sobie Natan Niewiarowski z klasy 8, tuż za nim na mecie zameldował się Konrad Religa z klasy 5. Na trzecim stopniu podium stanęła Klaudia Kędzia, również uczennica klasy 5!!! BRAWO!!! Najlepsi zawodnicy otrzymali okazałe medale oraz nagrody w postaci koszulek i tematycznych komiksów. Należy podkreślić, że wielkie gratulacje należą się wszystkim uczestnikom tego sportowego wydarzenia. Gratulacje i oby tak dalej.