Dnia 9 listopada 2015r. w naszej szkole w Ślubowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, pięknie recytując wiersze, śpiewając patriotyczne pieśni, które mówiły o niedoli żołnierskiej oraz drodze Polski do odzyskania niepodległości Część artystyczną przygotowały panie: Lidia Berus i Agnieszka Kożyczak z uczniami z klas VIb i V. W czasie uroczystości obejrzały ciekawą prezentację pt. 11 LISTOPADA ukazującą dzieje naszej ojczyzny od czasów tragicznych powstań, aż do odzyskania wolności. Atmosferę tamtych dni podkreślała również oryginalna scenografia. Umiejętności recytatorskie oraz wokalne naszych dzieci podziwiali pan dyrektor Robert Brojek, uczniowie i nauczyciele. To była wzruszająca lekcja historii i patriotyzmu.
Uroczyste podsumowanie konkursów
9 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów:
„Wspomnienia z wakacji” – konkurs plastyczny, organizowany przez Dom Kultury w Górze.
Laureatem konkursu została Wioletka Ciesielska
Dyplomy i nagrody otrzymali również: Martyna Szymańska, Klaudia Janiszewska, Weronika Szymańska, Anna Szymańska, Patryk Kuś, Dominik Onochowski, Aleksandra Bielawska, Magdalena Bielawska, Mariusz Benik
„Przygoda z literaturą” – konkurs plastyczno –literacki, organizowany przez Oddział Dziecięcy Biblioteki Miejskiej w Górze.
Wyróżnienie otrzymała Klaudia Janiszewska
W konkursie wzięły udział także: Klaudia Koszowska, Blanka Żurawska, Nikola Onochowska, Martyna Szymańska, którzy również zostali nagrodzeni.
Dyplomy otrzymali również drużyny uczestniczące w „Podchodach bibliotecznych” – zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski.
Były to następujące osoby: Dobrosława Szydłowska, Julia Kasycz, Oliwia Bareła, Rozalia Zawieja, Amelia Sawicka, Wiktoria Polak, Ola Bielawska, Zuzanna Ziobroniewicz, Amelia Nakoneczna, Klaudia Antkowiak, Dominik Szymek, Magdalena Bielawska, Martyna Wieruszewska, Mariusz Benik, Patryk Kuś, Kamil Brocki, Andżelika Dudka.
Ostatnim konkursem organizowanym również przez Samorząd Uczniowski był konkurs pt.: „Dynia na Halloween”.
I miejsce otrzymał Jakub Połczyk
Wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie otrzymały słodką niespodziankę.
Były to: Adam Nakoneczny, Błażej Spychała, Klaudia Wachowska, Klaudia Janiszewska, Hania Lisiecka, Nancy Wawrzynowicz, Ania Szymańska, Amelka Nakoneczna, Zuzia Ziobroniewicz, Dominik Onochowski, Tymek Klimczak, Weronika Ziobroniewicz, Oliwka Bareła, Aleksandra Bareła.
Wręczenia dyplomów i nagród dokonali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego panie Justyna Plewa i Joanna Kuśmierska. Gratulacje złożył również Dyrektor szkoły pan Robert Brojek
Nowe zdjęcia w albumie fotograficznym
Zapraszamy do zajrzenia do naszego albumu fotograficznego.Zostały tam dodane zdjęcia z ostatnich wydarzeń szkolnych ( Dzień zdrowego śniadania, wyjście na cmentarz przed Dniem Zmarłych,uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, podsumowanie konkursów szkolnych).
Zabawy z literaturą
„Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży” to jeden z priorytetów polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2015/2016. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom w naszej szkole stworzono zajęcia, które miały na celu zachęcić uczniów do wyrabiania pożytecznych nawyków czytelniczych. W ramach akcji „Październik miesiącem bibliotek szkolnych” kontynuowano ogólnopolską akcje „Cała Polska Czyta Dzieciom”, która jest realizowana w naszej szkole od wielu lat. W ramach zajęć czytano rozmaite bajki uczniom klas młodszych. Zaangażowani byli nauczyciele oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego.
Kolejnym elementem kształtującym u dzieci nawyki czytelnicze było stworzenie trzydniowych zajęć pod nazwą: „Podchody biblioteczne”. Uczniowie lubią zagadki, szyfry, przygody i dobrą zabawę – wszystko to wykorzystano w naszej zabawie. Trzyosobowe zespoły rozwiązywały rozmaite zadania. które oparte były w dużej mierze na lekturach. Wykorzystano takie pozycje jak: „Opowieści z Narnii”, „Akademia Pana Kleksa”, „W pustyni i w puszczy”, „Oto jest Kasia” itp. Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali kolejne zadania. Gdy dotarli do końca zabawy byli zawiedzeni, że trwało to tak krótko, zapragnęli powtórki ale trudniejszej. Wszystkie drużyny, które dotarły do celu w nagrodę otrzymały dyplomy oraz słodką niespodziankę.
Zapraszamy na fotorelację z akcji do albumu fotograficznego
Dzień zdrowego śniadania
Dnia 5 listopada 2015 r. już po raz kolejny w naszej szkole obchodzony był Dzień Zdrowego Śniadania. To dzięki temu posiłkowi dzieci mają energię do nauki i zabawy. Z tej okazji odbyła się akcja edukacyjna pod hasłem "Śniadanie daje moc". Uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami zjedli wspólne zdrowe śniadanie, zgodnie z jedną z zasad prawidłowego żywienia „Do szkoły wychodź po śniadanie i ze śniadaniem”.
Ale zanim usiedliśmy wszyscy do wspólnego posiłku, uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze witaminy i składniki mineralne obecne w potrawach zjadanych podczas śniadania. Następnie zaopatrzeni przez rodziców, dla których również ważne są zdrowe posiłki, w potrzebne produkty oraz przybory dokładnie umyli ręce. Później rozpoczęło się przygotowywanie pysznych kanapek, sałatek warzywnych oraz owocowych, przy udziale i pomocy wychowawczyń uczniów. Kiedy już wszystko było gotowe uczniowie zjedli zdrowe śniadanie. Wszystkim dzieciom smakowały potrawy oraz przygotowane przez samorząd uczniowski soki ze świeżych owoców oraz warzyw.
Pasowanie na ucznia
Pierwszoklasiści z naszej szkoły już są pełnoprawnymi uczniami. 16 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Po części artystycznej w wykonaniu pierwszoklasistów odbyło się uroczyste ślubowanie. Po odczytaniu jego treści uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi, szanować dobre imię szkoły, dbać o przyrodę, być dobrym Polakiem. Pan dyrektor Robert Brojek pasował dzieci na uczniów w obecności znamienitych gości: Radnych Rady Miejskiej p. Agnieszki Jędryczka, p. Małgorzaty Makles, p. Zbigniewa Woźniaka naczelnika oddziału PKO BP w Górze, byłych dyrektorów naszej szkoły p. Joanny Gawlicz p. Bożeny Gawlicz, p. Aleksandra Barana, p Krzysztofa Zamelskiego – sołtysa wsi Szedziec, p. Doroty Ziobroniewicz, przewodniczącej Rady Rodziców oraz p. Stanisławy Szostak wychowawczyni przedszkola obecnych już pierwszaków. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego powitali młodszych kolegów ciepło i serdecznie, wręczyli im upominki. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane kuferkami obfitości, oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy i plakietki. Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się do klasy, gdzie miło spędzili czas przy poczęstunku.
Na wycieczce w Górze, czyli przygoda z teatrem oraz wizyta w bibliotece.
Dnia 8 października 2015 r. uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcą Lidią Berus oraz opiekunami p. A. Staniecką, E. Szydłowską oraz M. Dutka pojechali na wycieczkę do Góry, w trakcie, której odwiedziliśmy Bibliotekę Pedagogiczną po, której oprowadziły nas dwie sympatyczne panie- pani Ewa Walczak oraz pani Julita Kruszka. Dzieci zapoznały się z pracą biblioteki oraz jej zasobami. Po raz pierwszy zamawiały też książki w formie elektronicznej, było to dla nich nowe i ciekawe doświadczenie. W drodze do Domu Kultury podziwialiśmy zabytki Góry, pożywiliśmy się w pobliskiej pizzerii. Jednak największych wrażeń dostarczyło nam przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów NTE we Wrocławiu im. A. Mickiewicza pt.” Szatan z VII klasy”, które było niezwykle żywiołowe i żartobliwe. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.
„Wspomnienia z Wakacji”– konkurs plastyczny
Dnia 29. 09. o godzinie 13.00 w Domu Kultury w Górze odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wspomnienia z Wakacji” adresowanego do dzieci szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych.
W konkursie wzięli udział również nasi uczniowie. Są to min.: Martyna Szymańska, Klaudia Janiszewska, Weronika Szymańska, Anna Szymańska, Patryk Kuś, Dominik Onochowski, Aleksandra Bielawska, Magdalena Bielawska, Mariusz Benik
Miłą niespodzianką było wręczenie dyplomu oraz bonu za zajęcie
I miejscaw kategorii wiekowej 10-12 lat Wioletce Ciesielskiej uczennicy klasy VI A
Wioletko serdecznie gratulujemy!!!!
Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny
To już 22 „Sprzątanie Świata”!
W dniu 25 września 2015 roku uczniowie Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie po raz kolejny przystąpili do ogólnokrajowej akcji „Sprzątanie Świata”.
Przed przystąpieniem do pracy pani Justyna Plewa przeprowadziła pogadanki wśród uczniów na temat segregacji odpadów. Celem prelekcji było wykształcenie u uczniów nawyku segregowania śmieci i pokazanie korzyści płynących z segregacji. Zajęcia miały charakter teoretyczny i praktyczny, w których dzieci mogły wykazać się ciekawymi pomysłami.
Następnego dnia uczniowie przystąpili do zbierania nieczystości na terenie szkoły oraz w jej okolicach. Dzieci zostały wyposażone w rękawiczki oraz worki na śmieci. Wszyscy bardzo ochoczo ruszyli do pracy. Okazało się, że w naszym otoczeniu na ulicy, trawnikach oraz poboczach dróg leży porzuconych bardzo dużo, bardzo różnych śmieci. Uczniowie na niewielkim obszarze uzbierali kilkanaście worków z nieczystościami.
Zdjęcia z akcji "Sprzątanie świata" w zakładce Album fotograficzny
Zmiana rozkładu jazdy autobusów szkolnych od dnia 12.10.2015 r.
AUTOBUS I
poniedziałek - piątek
GOLA GÓROWSKA WIEŚ
7:00
JASTRZĘBIA
7:10
JASTRZĘBIA PAŁAC
7:15
GÓRA UL. PIASTÓW (SP 1 + PP 3)
7:20
GÓRA UL. SZKOLNA (GIM 1)
7:25
GÓRA UL. KONOPNICKIEJ (SP 1)
7:30
BORSZYN WIELKI PRZYSTANEK
7.38
BORSZYN WIELKI SKLEP
7:40
BORSZYN MAŁY ŚWIETLICA
7:45
GÓRA UL. POZNAŃSKA (SP 3 + GIM 2)
7:55
GÓRA, UL. PODWALE (SP3)
7:57
GÓRA UL. KOŚCIUSZKI (PP 1)
8:02
piątek
GÓRA UL. POZNAŃSKA (GIM 2)
13:40
KŁODA GÓROWSKA
13:45
SZEDZIEC
13:50
BRONÓW
13:55
ŚLUBÓW
14:05
WIERUSZOWICE
14:15
poniedziałek - czwartek
GÓRA UL. POZNAŃSKA (GIM 2)
14:30
KŁODA GÓROWSKA
14:35
SZEDZIEC
14:39
BRONÓW
14:44
ŚLUBÓW
14:57
WIERUSZOWICE
15:00
poniedziałek - piątek
ŚLUBÓW SZKOŁA
15:10
SZEDZIEC
15:17
BRONÓW
15:22
KŁODA GÓROWSKA
15:32
ZAWIESCICE
15:35
GRABOWNO
15:37
WIERZOWICE WIELKIE
15:42
WIERZOWICE MAŁE OSP
15:50
ŚLUBÓW SZKOŁA
15:55
poniedziałek i środa
ŚLUBÓW SZKOŁA
16:00
SZEDZIEC
16:07
BRONÓW
16:12
KŁODA GÓROWSKA
16:22
ZAWIESCICE
16:25
GRABOWNO
16:27
WIERZOWICE WIELKIE
16:32
WIERZOWICE MAŁE OSP
16:40
GÓRA UL. POZNAŃSKA
16:55
Opiekunka: BORTNOWSKA DANUTA
AUTOBUS II
poniedziałek - piątek
WIERZOWICE MAŁE OSP
7:50
WIERZOWICE WIELKIE
7:55
GRABOWNO
8:00
ZAWIEŚCICE
8:05
ŚLUBÓW SZKOŁA
8:20
poniedziałek - piątek
ŚLUBÓW SZKOŁA
13:20
SZEDZIEC
13:30
BRONÓW
13:35
ŚLUBÓW SZKOŁA
13:45
KŁODA GÓROWSKA
13:55
ZAWIEŚCICE
14:00
GRABOWNO
14:05
WIERZOWICE WIELKIE
14:10
WIERZOWICE MAŁE OSP
14:15
Opiekunka: DAWT ALINA
AUTOBUS VI
poniedziałek - piątek
BRONÓW
7:15
SZEDZIEC
7:22
WIERUSZOWICE
7:30
ŚLUBÓW
7:35
GÓRA UL.POZNAŃSKA (GIM 2)
7:55
KŁODA GÓROWSKA
8:10
ŚLUBÓW SZKOŁA
8:20
poniedziałek - piątek
GÓRA UL. POZNANSKA (SP 3)
12:50
GÓRA UL. KOŚCIUSZKI (PP 1)
12:55
GÓRA UL. PODWALE (SP 3)
13:00
WŁODKÓW DOLNY
13:05
KRUSZYNIEC
13:07
LIGOTA
13:10
BORSZYN MAŁY ŚWIETLICA
13:20
BORSZYN WIELKI przystanek
13:25
BORSZYN WIELKI SKLEP
13:30
poniedziałek - piątek
WASOSZ UL. KORCZAKA
14:45
BRONÓW
15:00
SZEDZIEC
15:05
KŁODA GÓROWSKA
15:10
GÓRA D.A.
15:17
Opiekunka: PRZEWORSKA HENRYKA
AUTOBUS VII
poniedziałek - piątek
RYCZEŃ MOST
7:15
RYCZEŃ BLOKI
7:20
STARA GÓRA PRZEDSZKOLE
7:30
GÓRA UL. KONOPNICKIEJ (SP 1)
7:35
GÓRA UL. PIASTÓW (SP 1 + PP3)
7:40
GÓRA UL. SZKOLNA (GIM 1)
7:45
BRONÓW
8:05
SZEDZIEC
8:10
ŚLUBÓW SZKOŁA
8:20
piątek
GÓRA UL. POZNANSKA (GIM 2)
13:35
WŁODKÓW DOLNY
14:00
KRUSZYNIEC
14:03
LIGOTA
14:05
BORSZYN MAŁY ŚWIETLICA
14:20
BORSZYN WIELKI PRZYSTANEK
14:25
BORSZYN WIELKI SKLEP
14:30
poniedziałek - czwartek
GÓRA UL. POZNAŃSKA (GIM 2)
14:30
WIERZOWICE MAŁE OSP
14:46
WIERZOWICE WIELKIE
14:50
GRABOWNO
14:57
ZAWIESCICE
14:59
KŁODA GÓROWSKA
15:02
Opiekunka: MOSIEK JOANNA
Certyfikat Szkoły Promującej Ekorozwój „Ziemia dla wszystkich”
Dnia 24 września2015 roku dyrektor szkoły Pan Robert Brojek, Panie Bożena Gawlicz i Joanna Kuśmierska oraz uczniowie Aleksandra Bielawska i Mariusz Benik na zaproszenie Pani Kurator Beaty Pawłowicz uczestniczyli w V Dolnośląskiej Konferencji Edukacji Ekologicznej. Celem konferencji była prezentacja działalności szkół będących w Dolnośląskiej Sieci Placówek Promujących Ekorozwój „Ziemia dla wszystkich” oraz wręczenie certyfikatów, nagród i nadanie tytułów Lidera Edukacji Ekologicznej za działania ekologiczne realizowane przez szkoły i przedszkola Dolnego Śląska. Miło nam, że nasza szkoła za działania na rzecz ochrony i poprawy środowiska również została doceniona otrzymując kolejny raz Certyfikat Szkoły Promującej Ekorozwój „Ziemia dla wszystkich”.
Otwarcie Kliniki Onkologi Dziecięcej we Wrocławiu
7 września 2015 roku dyrektor szkoły pan Robert Brojek, ksiądz proboszcz Stanisław Orłowski, prezes fundacji „Razem możemy więcej” – Agnieszka Jędryczka oraz Bożena Gawlicz – nauczyciel ZSPiP w Ślubowie, uczestniczyli w doniosłym wydarzeniu jakimi było otwarcie nowoczesnego szpitala onkologicznego przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu „Przylądek Nadziei”. Powstał on dzięki inicjatywie fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” z która mamy zaszczyt współpracować. Na uroczystości było obecnych wielu znamienitych gości na czele z ambasadorką idei budowy Przylądka Nadziei, która z przekorą zakończyła swoje wystąpienie mówiąc „Chciałabym po prostu, żeby w salach i na korytarzach nie było nikogo, żeby dzieci nie chorowały i nie musiały cierpieć. Tylko takie mam teraz marzenie"
Nasza szkoła już od wielu lat wspiera fundację "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" przekazując pieniądze zebrane podczas Koncertu Charytatywnego oraz zbieramy plastikowe nakrętki właśnie na rzecz fundacji.
Wizyta policji
Dnia 6 października 2015 r. w naszej szkole gościła funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Górze - mł. asp. Lidia Tarońt. Rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach, uczyła jak unikać zagrożeń, jak postępować w razie ich zaistnienia oraz dostarczyła uczniom informacji na temat dopalaczy.
Policjantka rozmawiała z dziećmi przedszkolnymi oraz uczniami klas I-III na temat ich bezpieczeństwa w różnych sytuacjach dnia codziennego. Opowiadała między innymi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach oraz korzystania z elementów odblaskowych. Dzieci odpowiadając na zadawane pytania, wykazywały się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak też zasad bezpiecznej zabawy. Uczniowie dowiedzieli się także od funkcjonariuszki
o bezwzględnym zakazie wpuszczania do domu nieznajomych, czy przyjmowania od nich poczęstunków. W trakcie spotkania Pani Policjantka podkreślała, jak ważna jest znajomość numerów alarmowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.W starszych klasach, jak co roku, Pani przestrzegała naszą młodzież przed prawnymi skutkami stosowania przemocy, kradzieży, zażywania lub posiadania narkotyków oraz dopalaczy.
Prelekcje okazały się bardzo interesujące i uczniowie w skupieniu ich wysłuchali oraz obiecali postępować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
1 września 2015 roku po raz pierwszy po wakacjach zabrzmiał szkolny dzwonek, obwieszczajac początek nowego roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 8.45 na placu przed szkołą. Po wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu hymnu narodowego oraz hymnu szkolnego, w imieniu Dyrektora szkoły pana Roberta Brojka zebranych przywitał pan Mateusz Sobczyński. Powitał zaproszonych gości: emerytowanych Dyrektorów naszej szkoły: panie Alicję Sulikowską, Joannę Gawlicz, p. Aleksandra Barana, radną p. Małgorzatę Makles, która jednocześnie pełni funkcję sołtysa wsi Kłoda Górowska, p. Stanisława Bielawskiego sołtysa wsi Wierzowice Wielkie oraz ks. Stanisłąwa Orłowskiego. Szczególnie serdecznie zostali powitani uczniowie, rodzice i nauczyciele. Dyrektor szkoły w swoim przemówieniu wspomniał o rocznicy wybuchu II wojny światowej i zwrócił uwagę zebranym na tragiczny dzień 1 września 1945 r. Odczytał również list Pani Burmistrz Ireny Krzyszkiewicz skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. PO części oficjalnej wszyscy udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.
Nowy rok szkolny to nowe wyzwania, zadania, którym musimy sprostać. Życzymy wszystkim wytrwałości i sukcesów
UWAGA! ZMIANY W STYPENDIACH SZKOLNYCH 2015/2016
DOCHÓD:
Aktualnie miesięczna wysokość dochodu uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może przekroczyć miesięcznie na osobę w rodzinie 456 zł netto.
Od 1 października 2015r. miesięczna wysokosć dochodu nie będzie mogła przekroczyć kwtoy 514 zł netto.
RYCZAŁTOWY DOCHÓD W ROLNICTWIE ZA 1 HA PRZELICZENIOWY
Aktualnie ryczałtowy dochód w rolnictwie za 1 ha przeliczeniowy wynosi 250 zł.
Od 1 października 2015 r. kwota ta będzie wynosić 288 zł.UWAGA! Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy w Górze -
Wydział Oświaty Kultury i Sportu , pokój nr 5
w dniach od 1.09. - 15.09.2015 roku
Wnioski oraz szczegółowa informacja do pobrania - w załączniku poniżej:
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
odbędzie się 1 września (wtorek) o godzinie 8:45.
Wyprawka szkolna - informacje i wnioski
Szkolny Zestaw Podręczników 2015/2016
Proszę kliknąć w link zamieszczony poniżej aby pobrać szkolny zestaw podręczników:
Wystawa prac plastycznych w naszej szkole
Od dnia 25 maja do 03 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbyła się wystawa prac plastycznych na której prezentowano dorobek artystyczny uczniów z roku szkolnego 2014/2015.
Organizatorem i opiekunem wystawy był nauczyciel plastyki - Monika Małachowska-Szczok.
Można było ją zwiedzać na parterze w naszej szkole. Wśród prac znalazły się rysunki i malarstwo, które zrobiły duże wrażenie.
Prace plastyczne wykonane były różnymi technikami: ołówek, węgiel, pastele suche i olejne, farby plakatowe i farby akwarelowe oraz techniki mieszane. Tematami prac były: manga, portrety realistyczne i fantastyczno - bajkowe, martwe natury, pejzaże, kompozycje z wyobraźni itp.
Autorzy prac wykazali się niezwykłym talentem i wyczuciem kolorystycznym, znajomością ciekawych efektów artystycznych oraz dużą wyobraźnią.
Prezentowane prace uczniów wywarły na oglądających duże wrażenie i pobudziły do refleksji. Może teraz wszyscy będą patrzeć z większą wrażliwością na wszystko, co nas otacza? A może też w okresie wakacji wykonamy piękne prace albo ciekawe zdjęcie?
Wszystkim uczestnikom i uczniom zaangażowanym w pomoc zorganizowania wystawy bardzo dziękujemy.
Życzymy rozwijania talentu i samych sukcesów.
Wycieczka do Wioski Indiańskiej
Dnia 19 maja uczniowie klasy II, Ib i przedszkolaki wybrali się z wizytą do Wioski Indiańskiej we Wrocławiu.W ten piękny i słoneczny dzień, dzieci przeżyły wspaniałe przygody â poznały zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie, spotkali się z Szamanemoraz z Wodzem w Wielkim TIPI. W kręgu przy ognisku zjedli pieczone kiełbaski. Wszystkie dzieci miały pomalowane twarze. Po zapoznaniu się z tablicą indiańskich praw, zdobywały poszczególne sprawności. Pełni wrażeń z wycieczki i zakupionych pamiątek, w godzinach popołudniowych uczniowie szczęśliwie wrócili do domów.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie