• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• 23 lutego w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji uczniowie klasy 3 pod kierunkiem Pani Małgorzaty Pusz-Fogt oraz Pani Joanny Kuśmierskiej przygotowali przedstawienie mające na celu zachęcenie do częstych odwiedzin biblioteki. Uczniowie klasy pierwszej zapoznali się także z prośbami książek. Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor, która wręczyła uczniom drobne upominki i dyplomy.

• Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

• 23 lutego obchodzimy bardzo ważne Święto – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

To idealna okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat tej choroby oraz nie bagatelizować objawów, które odczuwamy my lub nasi bliscy.

Charakteryzuje się ona najczęściej poniższymi dolegliwościami, które utrzymują się dłużej niż 2 tygodnie.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, koniecznie porozmawiaj o tym z kimś bliskim i udaj się do specjalisty.

Wsparcie uzyskasz również tutaj:

Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży tel. 116 111

Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych tel. 116 123

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Dzień 21 lutego jest Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. W naszej szkole z tej okazji uczniowie podczas lekcji języka polskiego, poznali historię tego święta. Pobawili się słowami - łamańcami oraz chętne dzieci, jaki i nauczyciele, przystąpili do napisania dyktanda, z którego wyłoniono Mistrza Ortografii. W klasach młodszych Mistrzem został Aleksander Dul z kl. III, w klasach starszych Dominik Augustyniak z kl. VII a wśród nauczycieli Mistrzem została pani Joanna Henszel. Gratulujemy naszym szkolnym Mistrzom!

• XXVII Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK

• W dniu 14.02 odbył się szkolny etap XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Ocenie podlegał dobór repertuaru, wartość artystyczna, interpretacja tekstu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom recytatorski. Na szczeblu gminnym będą naszą szkołę reprezentować: kategoria młodsi: Klaudia Kędzia kl.V, Jagoda Lisiecka kl.VI oraz Julia Kędzia kl. IV natomiast w kategorii starszej Wiktoria Sawicka kl.VII. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w etapie szkolnym a laureatom życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024.

• ACH CO TO BYŁ ZA BAL

• W ostatnim dniu szkoły przed feriami zimowymi(12.01) Samorząd Uczniowski razem z Radą Rodziców zorganizowali BAL KARNAWAŁOWY. Była świetna zabawa dla tych dużych i tych małych. Przeprowadzono konkursy z nagrodami na Króla i Królową Balu oraz za najlepsze przebranie. Przedszkolaki otrzymały najwięcej nagród za wspaniałe przebrania i świetną zabawę. Rada Rodziców przygotowała poczęstunek i upominki dla każdego ucznia i przedszkolaka. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę, a Radzie Rodziców za wspaniały poczęstunek i upominki!