• Dzień Dziecka w naszej szkole

• Dnia 02.06.2023 r odwiedziły naszą szkołę dwie przesympatyczne Panie - Zwariowane Animki i przeprowadziły, z okazji Dnia Dziecka, warsztaty z robienia czekolady. Dzieci stworzyły swoje wymarzone tabliczki czekolady i udekorowały według własnego pomysłu opakowanie swojej czekolady. Było przezabawnie i przesłodko, czekoladą pachniało w całej szkole. Zwariowane Animki zadbały również o to, żeby uczniowie po "ciężkiej pracy" w szkolnej fabryce czekolady, aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu w przyszkolnym parku.

• Dzień Matki 2023

• Mama, mamusia,.matusia,.matula...dzisiaj to słowo odmieniane było na wiele sposobów. Dzięki dzisiejszemu świętowaniu Dnia Matki w świetlicy wiejskiej niejednej mamusi zakręciła się w oku łza wzruszenia. Były miłe rozmowy przy smacznym cieście, kawie i herbacie, piękne występy przedszkolaków i uczniów klas I-III, wspólne tańce, przytulańce i buziaki, którymi dzieci obficie obdarowywały swoje ukochane Mamusie i Tatusiów. Było miło, wesoło i rodzinnie, bo w spotkanu uczestniczyło wielu mieszkańców Ślubowa i okolicznych miejscowości. Serdecznie dziękujemy za liczną obecność i już zapraszamy na Piknik Rodzinny 18 czerwca w przyszkolnym parku

• „ Hazard? Nie daj się wciągnąć”

• W dniu 18.05.2023 w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Filipem Słowikiem, funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej we Wrocławiu. Pan Filip przeprowadził zajęcia w ramach akcji „ Hazard? Nie daj się wciągnąć” objętej patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Założeniami przeprowadzonego spotkania było uświadomienie uczniom czym jest hazard i jak wiele zagrożeń jest z nim związanych. Zwrócono uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne. Pokazano też z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych.

Serdecznie dziękujemy panu Filipowi za interesujące spotkanie.

• POWIATOWY TURNIEJ „NIEZAPOMINAJKA”

• 19 maja 2023 r. uczennice kl. III: Ewa Jarząb, Julia Kędzia i Aleksandra Kułan pod opieką p. Dyrektor wzięły w udział w Powiatowym Turnieju „Niezapominajka” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Górze.

W turnieju wzięło udział 7 drużyn. Każda drużyna wykonywała różnego rodzaju zadania np. diagramy, krzyżówki, rozpoznawanie głosów zwierząt leśnych itp. zdobywając punkty. Poziom wiedzy i umiejętności uczniów, a także poprawność udzielanych odpowiedzi oceniała komisja konkursowa. Rywalizacja była zacięta, a dodać należy, że niektóre drużyny dzieliła różnica jednego punktu. Ostatecznie drużyna z naszej szkoły zajęła V miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom!

• Wycieczka 5-6 latków.

• Dnia 23 maja grupa 5-6 latków wraz z wychowawczynią Panią Eweliną Lasocką wybrała się na wycieczkę do Deli Parku w Stęszewie.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, na których samodzielnie robiły pyszne chrusty. Ponadto dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji parku- zabaw na dmuchanych, podniebnego spaceru, małpiego gaju, placu zabaw, zwiedzania parku miniatur oraz mini zoo. 🫏

Był to wspaniały dzień pełen wrażeń, radości i świetnej zabawy