• Chemia doświadczalna w klasie 8

• W technice chemii w małej skali uczniowie utrwalali wiadomości o pochodnych węglowodorów: alkoholach i kwasach karboksylowych. Doświadczalnie sprawdzili, czy etanol na pewno się pali, a glicerol rozpuszcza w wodzie Przeprowadzili reakcje otrzymywania soli kwasów karboksylowych, między innymi z wytworzeniem wybuchowego wodoru

• 14 kwietnia - Święto Chrztu Polski

• Sejm RP przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 roku ustanowił, Święto Chrztu Polski. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości".

Święto Chrztu Polski staje się też okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek jej państwowości. Zapraszamy do podjęcia szerszej refleksji nad tym niezwykle ważnym wydarzeniem w naszej historii, od którego minęło już 1057 lat.

• Wyniki konkursu ZAJĄC WIELKANOCNY

• Wychowawczyni grupy 5- 6 latków Pani Ewelina Lasocka ogłosiła w miesiącu marcu konkurs dla przedszkolaków na wykonanie dowolną techniką postaci ZAJĄCA WIELKANOCNEGO

Do konkursu zgłoszono 16 prac. Komisja onkursowa miała bardzo trudne zadanie! W rezultacie wszyscy uczestnicy zajęli I miejsca, ponieważ zające były bardzo pomysłowe, a każdy był piękny i niepowtarzalny. W nagrodę dzieci otrzymały upominki, których fundatorem był Samorząd uczniowski oraz organizatorka konkursu.

GRATULUJEMY!

• Wycieczka do EURO JUMP

• Dnia 28 marca br. uczniowie klasy 4 i 5 wraz z wychowawcą wybrali się do Leszna do Centrum rekreacyjno-sportowego EURO JUMP. Tam pod czujnym okiem trenera, bawili się, skacząc na trampolinach. Po udanej zabawie nadszedł czas na posiłek. Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do szkoły. Na pewno powtórzymy ten mile spędzony czas!

• "I can read - mistrz czytania ze zrozumieniem"

• W dniu 29 marca uczniowie klas: 2 i 3 przystąpili do szkolnego etapu gminnego konkursu pt. "I can read - mistrz czytania ze zrozumieniem".

Najwyższe wyniki uzyskali:

Aleksander Dul z kl. 2

Cezary Błaszczyk z kl. 2

Oliwier Janicki z kl. 3

Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w finale w Czerninie 21 kwietnia.

Chłopcom serdecznie gratulujemy a pozostałym uczniom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.