• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki

          • 21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Na znak integracji i solidarności z osobami z Zespołem Downa założyliśmy dwie kolorowe skarpetki. Dzięki temu daliśmy osobom i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu stereotypów. Dzień ten jest bardzo ważny, różnorodny i wyjątkowy. Niepowtarzalny tak jak każdy z nas.

          • ZAKOŃCZENIE AKCJI "NAKRĘTKI DLA HOSPICJUM"

          • Dzisiaj odwiedził naszą szkołę pan Andrzej Sierakowski z Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci by odebrać zebrane przez nas nakrętki. 11 worków, które udało nam się zebrać, po brzegi wypełniło auto pana Andrzeja. W ten sposób zakończyliśmy akcję zbierania nakrętek. Wszystkim zaangażowanym w tą zbiórkę, w imieniu podopiecznych hospicjum oraz Szkolnego Koła Wolontariatu, serdecznie dziękujemy.

          • PODZIĘKOWANIE ZA WIELKANOCNY KOSZYCZEK

          • Kolejny raz pokazaliśmy, że jesteśmy niezawodni. Dzięki państwa życzliwości i hojności udało nam się zebrać spory Wielkanocny Koszyczek. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy w imieniu Stowarzyszenia Leszczyński Bumerang i szkolnego Koła Wolontariatu.

          • Rekrutacja 2024/2025 - WAŻNE!

          • Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im.Janusza Korczaka w Ślubowie informuje, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2024/2025 wszystkie deklaracje o kontynuowanie wychowania przedszkolnego i wnioski o przyjecie do przedszkola i klasy pierwszej zostały pozytywnie rozpatrzone.

          • SPOTKANIE Z MYŚLIWYMI.

          • We wtorek 05.03.2024r uczniów klas 1-3 naszej szkoły odwiedzili myśliwi z Koła Łowieckiego "LAS" Wrocław. Pan Jan Marecki, który jest emerytowanym leśnikiem oraz pan Tadeusz Smoliński opowiedzieli o swoim hobby, ale przede wszystkim o ochronie zwierząt i przyrody. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak zachować się, gdy spotkamy w lesie dziki lub wilki. Była okazja do zadawania pytań oraz podziwiania okazów poroży przyniesionych przez myśliwych.

            Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

          • Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym.

          • W piątek, 1 marca, w hali sportowej "Arkadia" w Górze, zostały rozegrane mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały dwie pary: Konrad Religa i Maciej Barwiński oraz Karol Idczak i Maciej Kułan. Po blisko trzy godzinnej rywalizacji, nasze pary zajęły odpowiednio 8 oraz 9 miejsce w turnieju. Gratulujemy.

          • Dzień Żołnierzy Wyklętych

          • 1 marca, to "Dzień Żołnierzy Wyklętych". Tradycją stało się już, że uczniowie naszej szkoły biorą udział w "Biegu Tropem Wilczym". Na starcie stanęło 21 zawodników z klas 4-8. Uczniowie mieli do pokonania trasę liczącą 1963 metry (rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego). Najszybciej z tym dystansem poradził sobie Natan Niewiarowski z klasy 8, tuż za nim na mecie zameldował się Konrad Religa z klasy 5. Na trzecim stopniu podium stanęła Klaudia Kędzia, również uczennica klasy 5!!! BRAWO!!! Najlepsi zawodnicy otrzymali okazałe medale oraz nagrody w postaci koszulek i tematycznych komiksów. Należy podkreślić, że wielkie gratulacje należą się wszystkim uczestnikom tego sportowego wydarzenia. Gratulacje i oby tak dalej.

          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          • 23 lutego w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji uczniowie klasy 3 pod kierunkiem Pani Małgorzaty Pusz-Fogt oraz Pani Joanny Kuśmierskiej przygotowali przedstawienie mające na celu zachęcenie do częstych odwiedzin biblioteki. Uczniowie klasy pierwszej zapoznali się także z prośbami książek. Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor, która wręczyła uczniom drobne upominki i dyplomy.

          • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

          • 23 lutego obchodzimy bardzo ważne Święto – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

            To idealna okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat tej choroby oraz nie bagatelizować objawów, które odczuwamy my lub nasi bliscy.

            Charakteryzuje się ona najczęściej poniższymi dolegliwościami, które utrzymują się dłużej niż 2 tygodnie.

            Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, koniecznie porozmawiaj o tym z kimś bliskim i udaj się do specjalisty.

            Wsparcie uzyskasz również tutaj:

            Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży tel. 116 111

            Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych tel. 116 123

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • Dzień 21 lutego jest Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. W naszej szkole z tej okazji uczniowie podczas lekcji języka polskiego, poznali historię tego święta. Pobawili się słowami - łamańcami oraz chętne dzieci, jaki i nauczyciele, przystąpili do napisania dyktanda, z którego wyłoniono Mistrza Ortografii. W klasach młodszych Mistrzem został Aleksander Dul z kl. III, w klasach starszych Dominik Augustyniak z kl. VII a wśród nauczycieli Mistrzem została pani Joanna Henszel. Gratulujemy naszym szkolnym Mistrzom!

          • XXVII Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK

          • W dniu 14.02 odbył się szkolny etap XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Ocenie podlegał dobór repertuaru, wartość artystyczna, interpretacja tekstu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom recytatorski. Na szczeblu gminnym będą naszą szkołę reprezentować: kategoria młodsi: Klaudia Kędzia kl.V, Jagoda Lisiecka kl.VI oraz Julia Kędzia kl. IV natomiast w kategorii starszej Wiktoria Sawicka kl.VII. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w etapie szkolnym a laureatom życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org.

            DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

            Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024.

          • ACH CO TO BYŁ ZA BAL

          • W ostatnim dniu szkoły przed feriami zimowymi(12.01) Samorząd Uczniowski razem z Radą Rodziców zorganizowali BAL KARNAWAŁOWY. Była świetna zabawa dla tych dużych i tych małych. Przeprowadzono konkursy z nagrodami na Króla i Królową Balu oraz za najlepsze przebranie. Przedszkolaki otrzymały najwięcej nagród za wspaniałe przebrania i świetną zabawę. Rada Rodziców przygotowała poczęstunek i upominki dla każdego ucznia i przedszkolaka. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę, a Radzie Rodziców za wspaniały poczęstunek i upominki!

          • Ptasia stołówka.

          • Wraz z nastaniem dużych mrozów w ostatnich dniach, nasza ptasia stołówka przeżywa oblężenie! Gościmy sikorki, gile, jemiołuszki, wróbelki, a i nasza wiewióreczka Basia też się pojawia w szkolnej stołówce. Niestety nie zawsze uda się uwiecznić na zdjęciu tych naszych skrzydlatych przyjaciół! Dzisiaj sikoreczki były tak głodne, że po chwili popłochu wróciły pod przedszkolne okno. Są bardzo głodne i proszą Was o pomoc, bo teraz trudno im znaleźć pożywienie. Za to obiecały, że wiosną, latem i jesienią pomogą nam pozbyć się komarów, much, muszek, gąsiennic i wielu innych szkodników ogrodów, sadów, parków i lasów! To co wchodzimy w to?

            Prosimy o niesoloną słoninkę, ziarenka, kule tłuszczowe i inne ptasie przysmaki. W imieniu ptaszków DZIĘKUJEMY

          • PACZUSZKA DLA MALUSZKA

          • PACZUSZKA DLA MALUSZKA dostarczona do Domu Dziecka "WIOSNA" w Krzydlinie Małej.

            W poniedziałek 08.01.2024r. szkolni wolontariusze wraz z opiekunami dostarczyli zebrane w szkole PACZUSZKI DLA MALUSZKA do domu dziecka "WIOSNA". Zostaliśmy bardzo mile przyjęci. Poproszono nas o przekazanie wszystkim darczyńcom najserdeczniejszych podziękowań za wspaniały dar serca przekazany na rzecz dzieci przebywających w domu dziecka. Szkolne Koło Wolontariatu.