Aktualności

          • Mistrzostwa powiatu górowskiego w tenisie stołowym

          • W środę, 4 marca, w hali sportowej "Olimpia" w Górze, odbyły się Mistrzostwa powiatu górowskiego w tenisie stołowym.

            Naszą szkołę reprezentowały dwie pary chłopców: Maciej Kułan z Karolem Idczakiem oraz Konrad Religa z Maciejem Barwińskim.

            W tym roku nasi chłopcy musieli uznać klasę rywali i zakończyli zawody po trzech meczach.

            Nie zawsze się wygrywa, ale wyciągamy wnioski i wrócimy za rok silniejsi

          • Bieg Tropem Wilczym

          • Tradycją już się stało, że na przełomie lutego i marca, odbywa się w naszej szkole Bieg "Tropem wilczym"

            Nie inaczej było w tym roku. W piątek 27 lutego, nasi uczniowie, po krótkiej rozgrzewce, pokonali trasę liczącą 1963 metry.

            Pierwszy na mecie zameldował się uczeń klasy 8, Karol Wiśniewski tuż za nim przybiegł uczeń 7 klasy, Karol Idczak, a trzeci na mecie pojawił się uczeń 3 klasy, Wiktor Fil, czym sprawił wielką niespodziankę

            Wszystkim uczniom gratulujemy i liczymy na Was za rok!

          • Finał Wojewódzkiego Konkursu zDolny Ślązak z języka angielskiego

          • W Szkole Podstawowej nr 29 we Wrocławiu odbył się finał wojewódzki konkursu zDolny Ślązak z języka angielskiego. Naszą szkołę reprezentował Nikodem Lasocki.

            Uczestnicy finału zmierzyli się z wymagającym testem obejmującym zaawansowane słownictwo i struktury gramatyczne, a także wiedzę z zakresu geografii, kultury oraz historii krajów anglojęzycznych. To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów przedmiotowych w województwie, a sam udział w finale jest potwierdzeniem bardzo wysokiego poziomu wiedzy i systematycznej pracy.

            Opiekunem ucznia był Mateusz Sobczyński.

            Obecnie czekamy na oficjalne wyniki etapu wojewódzkiego. Już sam awans do finału jest dużym osiągnięciem, dlatego gratulujemy Nikodemowi i trzymamy kciuki za końcowy rezultat!

          • Walentynki w naszej szkole

          • W naszej szkole obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji działała szkolna "poczta walentynkowa", dzięki której uczniowie mogli przekazać sobie, jak i nauczycielom miłe słowa i kartki z życzeniami.

            Walentynki stały się okazją do okazania sympatii, życzliwości i przyjaźni, a w szkole panowała tego dnia wyjątkowa atmosfera

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione przez UNESCO, obchodzone co roku 21 lutego. Jego celem jest promowanie różnorodności językowej i kulturowej.

            W naszej szkole zorganizowano wyjątkowe zajęcia w formie stacji zadaniowych. Uczniowie pracowali w grupach, przemieszczają się między przygotowanymi stacjami, na których czekały różnorodne wyzwania jezykowe. Rozwiązywali quizy ortograficzne, łamigłówki językowe, zadania z frazeologii języka polskiego.

            Wydarzenie przebiegło w miłej atmosferze i było doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę.

          • Program "Aktywni do kwadratu"

          • Z radością informujemy, że w 2026 roku nasza szkoła będzie kontynuować realizację programu Aktywni do Kwadratu we współpracy z Ministerstwo Sportu i Turystyki.

            Inicjatywa ta została opracowana w celu realizacji jednego z kluczowych założeń w obszarze kultury fizycznej – budowania aktywnego i zdrowego społeczeństwa. Program zapewnia wszechstronne wsparcie w zakresie aktywności fizycznej, szczególnie skierowane do dzieci i młodzieży.

            Poprzez efektywne wykorzystanie szkolnej oraz samorządowej infrastruktury sportowej, a także dzięki profesjonalnej opiece trenerskiej, możliwe jest wspieranie aktywności fizycznej na poziomie lokalnym. Zajęcia będą odbywać się na wszystkich obiektach sportowych dostępnych w naszej szkole oraz w jej najbliższym otoczeniu.

            W naszej placówce zajęcia w ramach programu poprowadzi pan Tomasz Mielcarek.

          • Tu zaczęły się nasze małe i wielkie historie....

          • 🎓 80 lat historii zapisanej w murach starego dworku…

            Wśród drzew – świadków czasu, w cieniu pomników przyrody, w budynku, który pamięta pokolenia – od ośmiu dekad bije serce naszej Szkoły Podstawowej w Ślubowie.

            Tu rozbrzmiewał pierwszy dzwonek. Tu rodziły się przyjaźnie na całe życie. Tu ktoś pierwszy raz odważył się przeczytać na głos wiersz. Tu zaczynały się wielkie marzenia małych ludzi.

            Każdy z nas zostawił tu cząstkę siebie. Dziś chcemy do tych wspomnień wrócić – razem.

            Z okazji 80-lecia szkoły i drugiego Zjazdu Absolwentów zapraszamy wszystkich, którym to miejsce jest bliskie sercu, na spotkanie organizacyjne. Chcemy, by to święto było wspólnym dziełem całej społeczności – dawnych i obecnych uczniów, nauczycieli, rodziców i mieszkańców.

            📅 26 lutego 2026 r.🕓 godz. 16:00📍 w budynku szkoły

            Przyjdźcie. Usiądźmy razem w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło. Stwórzmy jubileusz, który połączy przeszłość z teraźniejszością i pokaże, że ta szkoła to coś więcej niż budynek – to historia ludzi i serce naszej wsi. 💛

            Do zobaczenia.

          • Pasowanie na czytelnika

          • W czwartek 29 stycznia odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki szkolnej, mające na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, utrwalenie pojęć bibliotecznych oraz naukę szacunku do książek. Uczniowie obejrzeli krótką część artystyczną w wykonaniu uczniów klasy 2 a następnie wzięli udział w quizie na temat znajomości baśni i bajek oraz zasad panujących w bibliotece. Wykazali się dużą wiedzą.

            Następnie zostali przez Panią Dyrektor uroczyście pasowani na czytelników biblioteki i otrzymali drobne upominki.

          • Powrót Ziemi Górowskiej do Macierzy

          • 28 stycznia, w 81. rocznicę Powrotu Ziemi Górowskiej do Macierzy, o godzinie 12:00 pod Pomnikiem Wolności na placu Bolesława Chrobrego w Górze odbyły się uroczyste obchody upamiętniające to ważne i symboliczne wydarzenie w historii naszej Małej Ojczyzny. W ceremonii uczestniczyła również delegacja naszej szkoły, która złożyła wiązankę kwiatów.

          • Pierwsza pomoc przedmedyczna

          • W ostatnich dniach przed feriami, wszyscy uczniowie naszej szkoły, podczas lekcji wychowania fizycznego zostali przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zajęciach dowiedzieli się jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Każdy z uczniów poznał schemat postępowania w przypadku zatrzymania akcji serca. Uczniowie wykonywali masaż serca oraz sztuczne oddychanie.

          • Nikodem Lasocki w finałowym etapie konkursu Junior English Combat

          • Uczeń naszej szkoły, Nikodem Lasocki, zakwalifikował się do etapu finałowego XIII Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego „Junior English Combat”.

            Konkurs jest organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lesznie i odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Ma charakter dwuetapowy i sprawdza m.in. znajomość gramatyki i słownictwa języka angielskiego, rozumienie tekstu pisanego oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych.

            Finał konkursu odbędzie się 9 marca 2026 r. w siedzibie II LO w Lesznie. Gratulujemy Nikodemowi awansu do finału i trzymamy kciuki za jego występ w ostatnim etapie konkursu.

          • Zajęcia edukacyjno-terapeutyczne prowadzone przez Panią Renatę Zabagło

          • 15 stycznia w naszej placówce odbyły się wyjątkowe zajęcia edukacyjno-terapeutyczne prowadzone przez Panią Renatę Zabagło z Biblioteki Pedagogicznej w Górze.

            Uczniowie klas 1–3 wzięli udział w warsztatach bajkoterapeutycznych pt. „Bajka wyciszajka – Jak żyć w zgodzie”. Zajęcia miały na celu wspieranie rozwoju emocjonalnego dzieci, naukę radzenia sobie z emocjami oraz budowanie postaw opartych na empatii, szacunku i zgodnym współżyciu w grupie. Poprzez opowieść, rozmowę i elementy aktywizujące dzieci uczyły się, jak rozwiązywać konflikty i dbać o dobre relacje z innymi.

            Tego samego dnia odbyło się również spotkanie z przedszkolakami połączone z warsztatami z teatrzykiem kamishibai. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści „Przygód kilka wróbla Ćwirka”, która w przystępny i atrakcyjny sposób poruszała ważne tematy związane z emocjami, przyjaźnią i wzajemną pomocą. Forma teatrzyku kamishibai wzbudziła wiele radości i zaangażowania najmłodszych uczestników.

            Serdecznie dziękujemy Renacie Zabagło za inspirujące spotkanie oraz wartościowe zajęcia, które dostarczyły dzieciom nie tylko wiedzy, ale także pozytywnych emocji i ważnych życiowych refleksji.

          • Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

          • Z okazji Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu w Ślubowie odbyło się wyjątkowe i pełne wzruszeń spotkanie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały przygotowane piosenki i wierszyki, dziękując swoim Babciom i Dziadkom za miłość, troskę i codzienne wsparcie.

            Po występach mali artyści wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki, a na gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Całe wydarzenie upłynęło w niezwykle ciepłej atmosferze – nie zabrakło buziaków, uśmiechów, radości i wspólnych rozmów.

            To był piękny dzień pełen emocji, który na długo pozostanie w sercach zarówno dzieci, jak i zaproszonych gości.

            Więcej zdjęć na facebook'owej stronie szkoły:

          • Nikodem Lasocki w finale wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązak z j. angielskiego!

          • Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8 naszej szkoły Nikodem Lasocki zakwalifikował się do finału konkursu zDolny Ślązak z języka angielskiego. Awans do etapu finałowego oznacza znalezienie się w ścisłej czołówce najlepszych uczniów w województwie dolnośląskim.

            24 lutego Nikodem będzie reprezentował naszą szkołę we Wrocławiu, gdzie zmierzy się z innymi finalistami w walce o tytuł laureata konkursu.

            Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia i trzymamy kciuki za powodzenie w finale.

            Opiekunem merytorycznym ucznia jest p. Mateusz Sobczyński.

          • Biblioteczna Kartka Świąteczna

          • Z ogromną radością informujemy, że Tosia Snela - z przedszkolnej grupy Krasnoludków zajęła I miejsce, a Lena Burdziak - uczennica klasy V otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Biblioteczna Kartka Świąteczna" organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Górze.

            Serdecznie gratulujemy!!