• Stypendia szkolne I-VI

•   Stypendia szkolne styczeń - czerwiec 2022 r.

Informujemy, że wypłata stypendiów szkolnych przyznanych decyzją Burmistrza Góry nastąpi po uprzednim przedłożeniu do 9 czerwca 2022 r. oryginałów dokumentów potwierdzających poniesienie kosztów związanych z procesem edukacyjnym ucznia.

Oryginały dokumentów potwierdzających poniesione koszty należy składać:

• dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych bezpośrednio  w Urzędzie Miasta i Gminy w Górze.

Wypłata stypendium nastąpi w terminie do 17 czerwca 2022 r. na wskazany przez wnioskodawcę numer konta bankowego. Ponadto informujemy, że wypłata stypendium nastąpi do wysokości kwoty wynikającej z przedłożonych faktur na zakupy związane z edukacją.

Każda faktura musi być opisana na odwrocie:

np.

pod poz. 1 zakupiono obuwie sportowe dla syna/córki (imię i nazwisko)

pod poz. 2 zakupiono koszulę galową dla syna/córki (imię i nazwisko)

pod poz. 3 zakupiono artykuły szkolne dla syna/córki (imię i nazwisko)

i podpis wnioskodawcy

• Warsztaty survivalu - klasa 7

• Dnia 28 kwietnia uczniowie klasy VII uczestniczyli w warsztatach survivalu, które odbyły sie na strzelnicy myśliwskiej w Górze. Zajęcia prowadzone były przez pana Seweryna Kubickiego "Piechur".

Uczniowie mieli okazję poznać sposoby przetrwania w lesie bez użycia nowoczesnych technologii. Ćwiczyli korzystanie z mapy, kompasu,rozkładanie sprzętu służącego do schronienia oraz rozpalanie ogniska za pomocą krzesiwa. Odbyła się również wycieczka terenowa, podczas której uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się zwierzętom żyjącym w lesie.Na zakończenie warsztatówklasa VII miło spędziła czas przy ognisku.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Sewerynowi Kubickiemu za przeprowadzenie warsztatów.

• Dzień Ziemi 2022 - zainwestujmy w naszą planetę

• Dnia 26 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Ziemi.

Wszystkie klasy bardzo intensywnie się do niego przygotowywały. Zadania były ekologiczne łatwe i trudne a ich efekt wszystkim się bardzo podobał.

Klasy miały do wykonania plakat  tematycznie związany z Dniem Ziemi oraz Eko-Ludka. Prace wyszły wspaniałe. Również pokaz mody ekologicznej zadziwił wszystkich pomysłowością i kreatywnością uczniów. W kolejnym etapie obchodów Dnia Ziemi , reprezentanci klas zmierzyli się w turnieju wiedzowym.

Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i zostali nagrodzeni upominkami.

Dzień Ziemi przygotowały panie: Marzena Gardys oraz Małgorzata Pusz-Fogt