Aktualności
WAKACJE
Bezpieczne wakacje - informacje dla rodziców
Szanowni Państwo,
w związku z nadchodzącym sezonem wakacyjnym, prosimy o poświęcenie szczególnej uwagi na kwestie dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wypoczynku. Przepisy prawne regulujące wypoczynek dzieci i młodzieży znajdują się w:
• art. 92a–92t oraz art. 96a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2024 r. poz. 750 z późn. zm.).
• Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży (Dz. U. z 2016 r., poz. 452, z późn. zm.).
Szczególną uwagę prosimy poświęcić korzystaniu z wypoczynku, który został zgłoszony do systemu bazy wypoczynku i jest nadzorowany przez Kuratorów Oświaty, służby sanepidu i służby Państwowej Straży Pożarnej oraz o możliwości sprawdzenia przez rodziców każdego organizatora wypoczynku w systemie bazy wypoczynku. Informacje na ten temat znajdą Państwo na stronie https://wypoczynek.men.gov.pl/.
Rodzice, dodatkowo mogą zgłaszać organizatorowi wypoczynku prośby o wydrukowanie z systemu bazy wypoczynku potwierdzenia o zgłoszonym wypoczynku (odrębnie dla każdego turnusu).
Na stronie dostępny również jest Poradnik bezpiecznego wypoczynku, który zawiera najważniejsze informacje dotyczące przygotowań do wyjazdów na wypoczynek. Są też określone obowiązki organizatorów wypoczynku, kierownika i wychowawcy wypoczynku, a przede wszystkim informacje o obowiązku zapewnienia dzieciom i młodzieży opieki i bezpieczeństwa.
Informacje zawarte są na poniższych stronach:
• Baza wypoczynku, „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”, „Bezpieczny autobus”: https://wypoczynek.men.gov.pl/
• Dodatkowe informacje, m. in. dla rodziców, organizatorów, które są niezbędne do prawidłowej organizacji wyjazdu dziecka i mają wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa podczas wypoczynku: https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-iopiekunow-2
Kierując się bezpieczeństwem dzieci i młodzieży przypominamy, że organizator wypoczynku ma obowiązek sprawdzenia czy osoby, które chce zatrudnić nie figurują w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (Rejestr z dostępem ograniczonym). Informacje o ww. rejestrze znajdują się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.
W przypadku wypoczynku organizowanego za granicą, należy zwrócić szczególną uwagę na dodatkowe zagrożenia, jakie mogą występować w danym kraju. Zaleca się, aby organizatorzy wypoczynku, kierownik i wychowawcy wypoczynku, mieli ze sobą adresy polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi).
Przydatne informacje znajdą Państwo na stronach: Serwis https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ Wpisując numer rejestracyjny pojazdu rodzice otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
Strona internetowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - https://www.gov.pl/web/mswia/system-powiadamiania-ratunkowego To system powiadamiania ratunkowego numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Numer alarmowy 112 można wybrać w telefonie nieposiadającym karty SIM.
Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych - https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych Są tam informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ, gdzie w profilach krajów znajdują się informacje i ostrzeżenia dla podróżujących.
Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”, https://odyseusz.msz.gov.pl/ W przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych za granicą MSZ będzie mógł podjąć z Państwem kontakt, udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy poprzez właściwą placówkę dyplomatyczno-konsularną. System "Odyseusz" umożliwia również otrzymywanie powiadomień o zagrożeniach w kraju podróży oraz innych informacji konsularnych.
Strona internetowa https://www.gov.pl/web/gitd/nowe-przepisy-dotyczace-hulajnog-elektrycznych-iurzadzen-transportu-osobistego Przypomnienie przepisów dotyczących hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego.
Ponadto, w załączeniu przekazujemy pismo z Departamentu Wychowania i Profilaktyki informujące o ochronie wizerunku dzieci i standardach ochrony małoletnich. Prosimy o zapoznanie się z jego treścią.Informacja_o_ochronie_wizerunku_dziecka_oraz_informacja_o_standardach_ochrony_maloletnich.pdf
Życzymy Państwu pięknej pogody, wspaniałej atmosfery oraz bezpiecznych wakacji.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 i pożegnanie Absolwentów
- 32
Tydzień Bezpieczeństwa
- 4
W dniach 24-26 czerwca w naszej szkole odbył się Tydzień Bezpieczeństwa. Był to czas pełen edukacji, zabawy i praktycznych ćwiczeń, mających na celu zwiększenie świadomości naszych uczniów na temat bezpieczeństwa w różnych aspektach życia.
Podczas tych wyjątkowych , ostatnich dni przed wakacjami skupiliśmy się na kilku obszarach: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo w Internecie, pierwsza pomoc, bezpieczeństwo w domu i na wakacjach.
Tydzień bezpieczeństwa to inicjatywa, która ma na celu nie tylko przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim wykształcenie w naszych uczniach nawyków odpowiedzialnego i świadomego zachowania.
Podsumowanie konkursów, projektów i zawodów sportowych
- 12
26 czerwca, podczas apelu podsumowującego konkursy, projekty i zawody, nasi uczniowie odebrali dyplomy, nagrody i stypendia za najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2024/2025. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców i Samorządowi Uczniowskiemu za ufundowanie nagród rzeczowych, a nagrodzonym uczniom raz jeszcze gratulujemy
Polak w Kosmosie!
- 2
Nie mogliśmy tego nie zobaczyć!
W środę 25 czerwca o 8.31 czasu polskiego z zapartym tchem śledziliśmy, razem z milionami ludzi na całym świecie, start międzynarodowej, prywatnej misji Axiom 4 na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) z przylądka Canaveral na Florydzie w USA. Wziął w niej udział astronauta doktor Sławosz Uznański-Wiśniewski, który jest drugim Polakiem w historii, który poleciał w Kosmos. Z udzielanych wcześniej wywiadów wiemy, że miał ze sobą naszywkę ze skafandra, którą otrzymał od generała Mirosława Hermaszewskiego, pierwszego Polaka, który poleciał w kosmos w 1978 roku. Była ona już raz w przestrzeni kosmicznej!
Start rakiety był imponujący – silniki wydały potężny huk, a rakieta powoli uniosła się w niebo, zostawiając za sobą chmurę dymu i ognia. To wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów, którzy mogli zobaczyć na własne oczy, jak wygląda start z bliska.
Uczestnictwo w takim wydarzeniu to nie tylko świetna okazja do nauki o kosmosie i technologiach rakietowych, ale także inspiracja do dalszego zgłębiania tajników nauki i marzeń o podróżach w kosmos.
Trzymamy mocno kciuki za kosmiczną misję Pana Sławosza i jego towarzyszy podróży!
Wycieczka klasy III do Parku Trampolin
- 11
Ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym.
Klasa III w środę 25 czerwca szalała w Parku Trampolin w Lesznie. Było wesoło, sportowo i spontanicznie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025
Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 w piątek 27 czerwca 2025 roku.
Rozpoczęcie uroczystości o godz. 9.00 na placu przed szkołą.
Dla uczniów dojeżdżających autobusy rano bez zmian, powrót autobusem o 11:30.
Piknik Zdrowej Żywności
- 3
Dnia 18 czerwca odbył się w naszej szkole Piknik Zdrowej Żywności. Była to kolejna część zajęć profilaktycznych na temat ważności zbilansowanej diety. Wszystkie klasy pracując zespołowo wykonały piękne plakaty przedstawiające Talerz Zbilansowanej Diety. Po części plastyczno-technicznej przyszła kolej na relaks i sport a także posiłek składający się z samych smakowitych i zdrowych potraw.
Warsztaty z przedstawicielami PSSE w Górze
- 4
W piątek 13 czerwca naszych uczniów odwiedziły panie Barbara Nowakowska i Jolanta Zieleń z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Górze, które w bardzo ciekawy sposób poszerzyły wiedzę na temat Zdrowego Odżywiania. Oprócz wiedzy teoretycznej związanej z Talerzem Zbilansowanej Diety panie poprowadziły zajęcia praktyczne w tym zakresie. Warsztaty zakończono pogadanką na temat Bezpiecznych Wakacji.
Czytanie na Polanie
- 1
Czytanie na Polanie
13 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytanie na Polanie, której głównym celem jest promowanie czytelnictwa i zachęcanie dzieci do sięgania po książki w różnych miejscach i sytuacjach. Akcja realizowana jest w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Nasi uczniowie spędzili miło czas podczas pikniku czytelniczego zorganizowanego na terenie szkoły. Mieli możliwość poczytania przyniesionych przez siebie książek, wymienienia się spostrzeżeniami, poznania innych książek czytanych przez kolegów i koleżanki.
Dzień Pustej Klasy
- 1
13 w piątek nam niestraszny. Po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji zorganizowanej przez Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła". Opuściliśmy sale lekcyjne i wyszliśmy uczyć się i bawić na łonie przyrody. Pogoda i humory dopisały. Uczniowie podzieleni na grupy mieli do wykonania kilka zadań. Nie zabrakło również sportowych wyzwań. Na koniec tego słonecznego dnia dzieci pomalowały przepiękne kamyczki, które wezmą ze sobą w wakacyjną podróż. Za rok na pewno to powtórzymy
Spotkanie autorskie z panią Genowefą Matczak
W środę 11 czerwca naszą szkołę odwiedziła Pani Genowefa Matczak. Autorka takich książek dla dzieci, jak: „Biedronka Mania”, „Malinka w świecie snów”, „Mania w szkole” .
Pani Genowefa już po raz drugi gościła w naszej szkole. Tym razem przybliżyła uczniom przygody Biedronki Mani, która rozpoczynała naukę w szkole. Poruszono tematykę przyjaźni, samotności oraz tolerancji. Autorka przekazała uczniom wiele ciekawostek na temat biedronek. Nie zabrakło również wspólnych zabaw przy muzyce. Uczniowie otrzymali na pamiątkę zakładki do książek z bohaterką książki.
Po spotkaniu była możliwość zakupu książek, które opatrzone zostały imienną dedykacją pisarki.
Pani Genowefa przekazała na ręce pani Dyrektor książkę „Mania w szkole”, która wzbogaciła naszą szkolną bibliotekę.
Serdecznie dziękujemy Pani Genowefie za przybycie. Życzymy dużo zdrowia, wielu wspaniałych pomysłów do napisania nowych książek i zapraszamy na kolejne spotkanie z uczniami naszej szkoły.
FESTYN RODZINNY
Co to było za wydarzenie! Festyn Rodzinny 2025 za nami! Nie straszny był nam deszcz, przegoniliśmy burzę i mimo, że z części atrakcji musieliśmy zrezygnować to i tak bawiliśmy się wyśmienicie! Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom za pomoc przy organizacji Festynu. Naszej wspaniałej Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom ZSPiP w Ślubowie za wspaniałe atrakcje i smakołyki dostępne na Festynie. Szczególne ukłony w stronę jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego terenu- jesteście Wielcy! Dziękujemy właścicielom zabytkowych aut oraz Motocyklistom - na Was zawsze można liczyć! Dziękujemy p. Justynce - artystce plastykowi, której nie przestraszyły czarne chmury i przybyła do nas z Wrocławia, żeby zorganizować warsztaty plastyczne! Dziękujemy Mażoretkom z naszej ukochanej grupy MariMar, które wykonały przepiękny pokaz nie zważając na deszcz, kałuże i błoto. Jesteście niezastąpione! Nie sposób wyrazić naszej wdzięczności dla wspaniałej publiczności i wszystkich gości, którzy nie przestraszyli się złej pogody i przyjechali do Ślubowa, aby razem z nami wspaniale się bawić! A jak było nam razem wesoło to możecie zobaczyć na filmie:
"Przygoda z Historią" - Górowska Gra Miejska
- 1
7 czerwca w Bibliotece Miejskiej w Górze odbyła się Górowska Gra Miejska - Przygoda z Historią, organizowana przez Bibliotekę Miejską w Górze, Bibliotekę Pedagogiczną oraz PCDN w Górze. Nasza szkoła też w niej uczestniczyła. Trzyosobowy zespół w składzie: Aleksander Dul, Maciej Barwiński i Oliwier Janicki pod opieką p. Katarzyny Paszkowiak i pani dyrektor Anny Dokładańskiej bawił się świetnie, spacerując z mapą zadań po Górze, odwiedzając zaznaczone na mapie miejsca i budynki i rozwiązując zadania i zagadki związane z Górą i jej historią. Nie przeszkodził nam nawet niespodziewany deszcz! Na mecie w Biblioteka Miejska w Górze czekał na wszystkich poczęstunek i nagrody ufundowane przez organizatorów. To było bardzo przyjemnie spędzone sobotnie popołudnie. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę!
Podsumowanie konkursów organizowanych przez PCDNiPP-P w Górze
W środę 4 czerwca odbyła się w Domu Kultury w Górze uroczysta gala podsumowująca konkursy organizowane przez PCDNiPP-P w Górze w roku szkolnym 2024/2025. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie – laureaci konkursów, nauczyciele i dyrektorzy szkół, rodzice oraz zaproszeni goście. Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:
Nikodem Lasocki - za zajęcie I miejsca i uzyskanie tytułu laureata w XXIII Powiatowym Konkursie Przyrodniczym dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych w roku szkolnym 2024/2025
Karol Idczak - wyróżnienie w w XXIII Powiatowym Konkursie Przyrodniczym dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych w roku szkolnym 2024/2025
Aleksander Benik - za zajęcie II miejsca i uzyskanie tytułu laureata w X Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Kolory jesieni” dla uczniów klas 1-3 w roku szkolnym 2024/2025
Hubert Lasocki - za zajęcie III miejsca i uzyskanie tytułu laureata w X Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Kolory jesieni” dla uczniów klas 1-3 w roku szkolnym 2024/2025
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Rowerem po uśmiech Igora
W poniedziałek, 2 czerwca, wszystkie przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji zainicjowanej przez Liceum Ogólnokształcące w Górze - "Rowerem po uśmiech Igora".
Przedsięwzięcie miało na celu zebranie pieniędzy na leczenie chorego Igora Różańskiego, ucznia liceum w Górze.
Naszą akcję w Ślubowie rozpoczęły dzieci z przedszkola, które po wrzuceniu "cegiełki" do puszki zrobiły rajd rowerowy wokół placu zabaw.
Następnie pięciokilometrową trasę rowerami pokonali uczniowie z klas 5-8. Uczniowie z klas 1-4 przemaszerowali trasę o długości 2 km.
Pieniądze zebrane podczas akcji w Ślubowie, w kwocie 920 zł zostaną przekazane Pani dyrektor LO w Górze - Magdalenie Mielczarek.
Igor, trzymamy kciuki!
Nasza szkoła z nowoczesnym wsparciem z KPO!
Z wielką radością informuję, że nasza szkoła znalazła się na liście szkół objętych wsparciem w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W ramach inwestycji C2.2.1 – „Wyposażenie szkół w urządzenia i infrastrukturę ICT” otrzymamy:
Pracownię Sztucznej Inteligencji (AI) – nowoczesną przestrzeń edukacyjną, która umożliwi uczniom rozwijanie kompetencji cyfrowych i logicznego myślenia poprzez pracę z algorytmiką, programowaniem oraz technologiami AI. Jesteśmy 1 z 8000 szkół w Polsce, która otrzyma pracownię AI. Pracownie AI to nowoczesne środowiska edukacyjne, wyposażone w zaawansowany sprzęt komputerowy, specjalistyczne oprogramowanie oraz dostęp do zasobów dydaktycznych z zakresu sztucznej inteligencji. To przestrzenie, w których uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę teoretyczną, ale – co szczególnie istotne – uczą się poprzez praktykę: programują, eksperymentują i rozwiązują rzeczywiste problemy z wykorzystaniem współczesnych technologii cyfrowych.
Zestawy do nauczania zdalnego (ZNZ) – profesjonalne wyposażenie sal lekcyjnych, dzięki któremu możliwe będzie prowadzenie lekcji online na najwyższym poziomie. Sprzęt wspiera elastyczne modele nauczania i pozwala lepiej reagować na wyzwania współczesnej edukacji. Jesteśmy 1 z 14107 szkół w Polsce, która otrzymała powyższe wsparcie.
To kolejny krok w stronę unowocześniania naszej szkoły i przygotowania uczniów do wyzwań przyszłości. Dziękujemy Ministerstwu Edukacji Narodowej za zaufanie i wsparcie.
Więcej o programie: https://www.gov.pl/.../wyposazenie-dla-szkol-do-nauki...
Anna Dokładańska - Dyrektor Szkoły
Serdecznie zapraszamy na Festyn Rodzinny
Kolonie dla dzieci rolników.
Szanowni Państwo
poniżej przesyłamy informacje o koloniach dla dzieci rolników (ubezpieczonych w KRUS), organizowanym przez Stowarzyszenie im. Teresy Kras we współpracy z Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
Zapisy może prowadzić szkoła lub rodzice mogą kontaktować się bezpośrednio z naszym Stowarzyszeniem (telefonicznie).
Miejsce kolonii: okolice Zakopanego (woj. małopolskie).
Termin wypoczynku: 18.07.2025 – 26.07.2025
Opłata Rodziców (rolników): 600,00 zł (całkowity koszt kolonii: 1800,00zł).
Transport – autokarowy, miejsce zbiórki – na terenie Państwa Gminy (powyżej 10 osób).
Miejsca na ośrodku są ograniczone!
Poniżej zamieszczamy niezbędne dokumenty i szczegółowe informacje.
Informacje_dla_Rodzicow_KRUS_LATO_2025.pdf
Karta_kwalifikacyjna_KRUS_2025_LATO.pdf
Oswiadczenie_inne_nazwisko_dziecka_i_rodzica.pdf
Archiwum Aktualności
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Wszystkie