Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XV Koncert Charytatywny.
Aktualności
XV Koncert Charytatywny
Lekcje inaczej... Projekt czytelniczy pt. "Zaczarowana zagroda
Nasza szkoła poprzez różne działania stara się zachęcić uczniów do kontaktu z książką i do czytania. Ostatnio klasy I i II przerabiały lekturę "Zaczarowana zagroda". Aby urozmaicić zajęcia wychowawczyni p. Joanna Henszel zorganizowała i przeprowadziła cykl zajęć dotyczących omawianej lektury. Uczniowie samodzielnie przeczytali opowiadanie o pingwinku Eleganciku, rozwiązywali test ze znajomości lektury. Było wspólne oglądanie filmu rysunkowego oraz zabawy plastyczne i muzyczne. W czasie ferii zimowych chętni uczniowie wykonali (z pomocą rodziców) piękne makiety przedstawiające Antarktydę i stację badawczą z lektury A. i Cz. Centkiewiczów. Wszyscy, którzy wykonali wspaniałe prace otrzymali podziękowania i nagrody ufundowane przez Samorząd Szkolny. Taka "lekcja inaczej" bardzo podobała się dzieciom, a prace plastyczne długo zdobiły szkolny hol.

Przedszkolaki witają wiosnę.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przedszkolaki witają wiosnę..
Quest przyrodniczy - Ziemia dla wszystkich
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Quest przyrodniczy - Ziemia dla wszystkich.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się apelem, podczas którego dyrektor szkoły pan Piotr First przywitał zgromadzonych i przedstawił plan zaplanowanych atrakcji. Już od samego rana uczniowie klas IV – VI zmagali się w rozgrywkach sportowych prowadzonych przez pana Mateusza Sobczyńskiego i pana Roberta Brojka. Część grupy pod opieką pani Lidii Berus, Adriany Majewskiej i Czesławy Bareła wykonywali „Gaiki Wiosenne”. Młodsi uczniowie pod nadzorem pani Joanny Henszel oraz pani Ewy Kaczmarek przygotowywali piękne „Bukiety wiosenne”.
W tym samym czasie reprezentanci klas IV – VI pod opieką pani Bożeny Gawlicz, Justyny Plewa i Anny Dokładańskiej wzięli udział w przyrodniczym Queście powstałym w ramach projektu „Ziemia dla wszystkich”. Wyprawa miała charakter edukacyjny. Uczniowie kierowani wierszem i mapą przemierzali zakątki Ślubowa. Podczas wyprawy czekały na nich niełatwe zadania. Jedną z atrakcji była gościna w gospodarstwie rolnym sołtysa wsi pani Agnieszki Jędryczka, która bardzo ciekawie opowiedziała uczniom o powstaniu swojego ogrodu. Uczniowie mieli też okazję odwiedzić swoich młodszych kolegów. Dzieci pod opieką pani Stanisławy Szostak oraz pani Wiolety Szostak przywitały nas wiosennymi piosenkami, po czym obdarowali uczniów ciekawymi zadaniami.
Gdy wybiła godzina 11:30 dziatwa szkolna wraz z opiekunami ruszyła w barwnym korowodzie przez wioskę. Pochód prowadzili najmłodsi nasi uczniowie - przedszkolaki.
Następnie udaliśmy się na plac szkolny, gdzie pożegnaliśmy zimę poprzez spalenie Marzanny.
Na zakończenie podsumowano zmagania sportowe:
I miejsce zajęła klasa VI
II miejsce zajęła klasa V
III miejsce zajęła klasa IV
oraz oceniono bukiety wiosenne
I miejsce ex aequo klasa I, II i III
Dyrektor szkoły wręczył uczestnikom dyplomy oraz słodycze, przygotowane przez Samorząd Uczniowski.
Podziękowania otrzymali również uczestnicy Questu.
Dzień był bardzo udany, uczniowie zadowoleni z tak spędzonego czasu, na wielu twarzach gościł ciągły uśmiech i widać było ogromną radość.
Zapraszamy do galerii zdjęć nad którymi czuwała pani Joanna Kuśmierska
Dzień Kobiet w szkole
- Dzień 8 marca to kobiece święto.Są uprzejmości, toasty, prezenty.Każdy kwiat wręcza z twarzą uśmiechniętą,choć zwykle bywa zły i nadęty.Schodzą się goście, składają życzenia.Solenizantka także uśmiechnięta.
Tego dnia reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wręczyli wszystkim paniom róże. W klasach chłopcy także pamiętali o swoich koleżankach, organizując słodkie poczęstunki i wręczając drobne upominki.


Uwaga!! Konkursy czytelnicze
Biblioteka szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim
zapraszają uczniów klas IV – VI
do udziału w konkursie czytelniczym
"Legendy wrocławskie"
Konkurs odbędzie się 5 kwietnia 2017 r.
W najbliższym czasie odbędą się następujące konkursy czytelnicze:
1. Kolaż przysłów2. Mity w komiksie3. W krainie ukrytych znaczeń4. Podchody biblioteczno - przyrodnicze

Uwaga rodzice
W dniach od 13 - 15 marca Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętogo
w Kłodzie Górowskiej organizujeRekolekcje Wielkopostne.
Harmonogram Rekolekcji:
poniedziałek 8.30 - 10.30 - nauki rekolekcyjne
wtorek 8.30 - 10.30 - nauki rekolekcyjne i droga krzyżowa
środa 8.30 -10.30 - nauki rekolekcyjne, msza święta, spowiedź
Po naukach rekolekcyjnych zajęcia lekcyjne odbywają się zgodnie z planem lekcji.
Spotykamy się o godz. 8.30 w kaplicy w Ślubowie.
„Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”
7 marca 2017 r. uczniowie klas III – VI uczestniczyli w spotkaniu w ramach akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”. Relację z przebiegu zeszłorocznej akcji przedstawił uczniom i nauczycielom dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach pan Leszek Stecki – główny koordynator akcji w Gminie Góra. W ramach tej akcji Pan Leszek Stecki odbywa spotkania z młodzieżą górowskich placówek oświatowych podczas których prezentuje film i zdjęcia z pobytu na Ukrainie, zachęcając młodzież do wolontariatu i uczestnictwa w kolejnej akcji.W tym roku będzie to już ósmy wyjazd na Kresy.
Warto przypomnieć, że program „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” realizowany jest na Kresach Wschodnich. Przybliża on mieszkańcom Dolnego Śląska miejsca urodzenia ich dziadów i pradziadów, historię ziem, które przez wieki były częścią naszej Ojczyzny. W ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” Telewizja Wrocław i Fundacja Wschód corocznie organizuje zbiórkę zniczy, które na grobach naszych przodków na Kresach Wschodnich zapalają wolontariusze. W lipcu 2016r. grupa wolontariuszy z Gminy Góra uczestniczyła w VII edycji ratowania polskich cmentarzy na Ukrainie. Oczyszczono wtedy wiele zapomnianych mogił, na których zapalono kilkaset zniczy, jako dowód naszej pamięci i troski o pochowanych tam Polakach. Również jesienią 2016 roku grupa wolontariuszy z naszej Gminy po zebraniu zniczy we wszystkich placówkach oświatowych z naszego terenu, wyruszyła na Ukrainę, dbając o to, aby w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych polskie groby rozświetlił blask zniczy, które znaczyły pamięć polskiego narodu o swych przodkach, których groby pozostały daleko poza współczesną polską granicą. I tym razem nasze przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele zebrali kilkadziesiąt zniczy, które zostały przekazane Panu Leszkowi Steckiemu.
Oprócz zniczy zebraliśmy również w naszej placówce odzież, słodycze, żywność, zabawki, książki, artykuły szkolne, środki czystości i wiele innych rzeczy, które zostały przekazane dla uczniów szkoły w Iwaniwce, z którą współpracuje Pan Dyrektor Stecki. Dary trafiły na Ukrainę w okresie Bożego Narodzenia. Koordynatorem wszystkich akcji w naszej szkole była Pani Anna Dokładańska, na której ręce Pan Stecki przekazał również podziękowanie dla Księdza Proboszcza Stanisława Orłowskiego, organizatora zbiórki funduszy na zorganizowanie wyjazdów na Ukrainę.
Bardzo dziękujemy naszemu Gościowi za wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu.


8 marca - Dzień Kobiet
Szanowne Panie
Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom
składamy serdeczne życzenia zdrowia i radości,
uśmiechu na codzień, jak najmniej zmartwień
i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.
Dyrektor i pracownicy Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole
w Ślubowie
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
W dniu 8 lutego 2017 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarowej „ Młodzież zapobiega pożarom”. Do eliminacji zgłosiło się 13 uczniów z klas IV – VI . Uczniowie mieli do wykonania test wyboru. Największą liczbę punktów ( po 10 punktów) otrzymali : Gracjan Berus z kl. IV, Dominik Onochowski z kl.V oraz Krystian Smolec z kl. VI . Zwycięzcy etapu pisemnego wzięli udział w etapie ustnym konkursu, który miał wyłonić dwóch z nich do etapu gminnego OTWP. Po kilku seriach pytań zwycięzcami eliminacji szkolych zostali : Gracjan Berus i Krystian Smolec i to oni 3 marca reprezentować będą naszą szkołę w etapie gminnym OTWP . Serdeczne gratulacje!


Walentynki
Z okazji Dnia Zakochanych Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole pocztę walentynkową. Kolorowa skrzynka zapełniana jest walentynkami z wyrazami sympatii dla koleżanek i kolegów. Będą one wręczane 10 stycznia przez "pracowników" poczty walentynkowej.


Cyrk HECA
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Cyrk HECA.
"HECA" w szkole
31 stycznia zawitał do naszej szkoły cyrk HECA. Artyści z Ukrainy przygotowali dla małych widzów moc atrakcji które wprawiły w zachwyt zebraną publiczność - przedszkolaków i uczniów szkoły.. Dzieci omal nie„pękły ze śmiechu”. W programie oprócz żonglerki, magii i iluzji, akrobacji, ekwilibrystyki, znalazł się wesoły klaun. Ponadto uczniowie mieli okazję zobaczyć wielkiego węża boa. Dodatkową atrakcją był udział uczniów w popisowych występach – dzieci kręciły hula–hop, „czarowały”, skakały na skakance, jeździły na monocyklu i trzymały węża. Do zabawy włączyły się także panie. Śmiechu było co niemiara. Występ bardzo podobał się publiczności, gdyż zapewnił solidną dawkę humoru i rozrywki.
Wiele wesołych zdjęć z cyrkowego występu znajduje się w albumie fotograficznym.
Dzień Babci i Dziadka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka.
XIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd w Witoszycach
20 stycznia w Witoszycach nasze uczennice: Blanka Żurawska, Ania Szymańska i absolwentka naszej szkoły - Weronika Szymańska zajęły miejsca na podium zwycięzców XIII Międzyszkolnego Konkursu Kolęd. Na ponad 60-ciu wykonawców Blanka zajęła I miejsce w kategorii klas I-III, Ania II miejsce w kategorii klas IV-VI, a Weronika I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Serdecznie gratulujemy naszym finalistkom i pani Ani Dokładańskiej, która przygotowała dziewczynki do konkursu.

Do obejrzenia innych zdjęć zapraszamy do albumu fotograficznego

Przedstawienie Bożonarodzeniowe w Kłodzie Górowskiej
Z okazji Święta Babci i Dziadka w Kościele parafialnym w Kłodzie Górowskiej uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Ani Dokładańskiej zaprezentowali się w pięknym przedstawieniu bożonarodzeniowym. Zostali za występ nagrodzeni gromkimi brawami, a wierszyki i piosenki dla babć i dziadków oraz laurki, które dzieci dla nich przygotowały, wywołały uśmiech i łzy wzruszenia na twarzach kochanych babć i dziadków.


Turniej Przedszkolaków - 25 Finał WOŚP
14 stycznia wspaniała grupa naszych przedszkolaków wzięła udział w Turnieju Sportowym zorganizaowanym w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieciaki przygotowywały się do zawodów pod okiem p. Wioletty Szostak, a w czasie sportowych zmagań do drużyny dołaczyli p. Dyrektor Piotr First i p. Mateusz Szostak. Drużyny rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach:
- sadzenie ziemniaków
- wyścig z szarfami
- rzut do celu,
- skoki kangurów,
- strzały piłką na bramkę
Dzieci w trakcie rywalizacji wykazały się szybkością, sprytem i kondycją wzrokowo-ruchową. Wszyscy uczestnicy zasłużyli na wielkie brawa, tym bardziej, że nasza drużyna zajęłą II miejsce. Dumni i zadowoleni odebrali puchar, pamiątkowy dyplom oraz upominki ( certyfikaty WOŚP, słodkości i pamiątkowe plakaty). Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Antoni Kuriata, Karol Szostak, Wiktoria Sawicka, Nikola Janicka, Aneta Smektała, Marta Jarząb i Nela Marczykowska. Zawodników wspomagał doping rodziców, bliskich, znajomych, którzy tego dnia zasiedli na trybunach hali sportowej "Arkadia"

Spotkanie z górnikiem w przedszkolu
W dniu 05.12.2016r. gościliśmy w naszym przedszkolu górnika z kopalni gazu ziemnego w Załęczu. Przedstawił dzieciom ciekawą prezentację o wydobyciu tego minerału. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. W kopalni przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych. Później bogatsze w nowe doświadczenia wróciły do zajęć, a pana górnika zaprosiliśmy na przyszły rok.


Podsumowanie konkursów szkolnych
Przed świętami Bożego Narodzenia podczas przedstawienia jasełkowego odbyło się podsumowanie konkursów i wręczenie nagród dla zwycięzców.
W konkursie "By się czytać chciało zrób zakładkę doskonałą" zorganizowanym przez SU nagrody zdobyli Mateusz Derewianko i Kasia Machowiak.
.

W konkursie plastycznym na "Portret bajkowego zwierzątka" nagrody zdobyli:
Mateusz Prączko, Hania Sawicka Wiktoria Sawicka i Karol Szostak - I miejsce
Basia Kiernicka, Nel Marczykowska, Dominik Kułan, Gracjan Śmiałek - II miejsce
Jakub Łopata, Nikodem Lasocki i Dominik Augustyniak - III miejsceNagrody wręczono również uczniom klasy III za wykonanie katalożków zachęcających do czytania wybranych książek. Ten konkurs zorganizowała biblioteka szkolna.

Również twórcy lampinów bożonarodzeniowych otrzymali nagrody.
Kacper Chocianowski, Nikola Onochowska, Blanka Żurawska i Oliwia OnochowskaNatomiast grupa "0" naszego przedszkola zebrała największą ilość karmy dla zwierząt ze schroniska we Wrocławiu i oni w nagrodę otrzymali wspaniałe zabawki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Wszystkie
