JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!!!!
2 czerwca książkowe szaleństwo ogarnęło cały Ślubów :-)
Czy starzy czy młodzi, duzi czy mali
w ten słoneczny poranek po ulubioną książkę sięgali.
Czytali wszyscy i wszędzie
na placu zabaw, przystanku i w urzędzie.
Ludzie w polu, kierowcy na drodze
rolnicy, kosiarze i gospodynie domowe.
Nawet nasza Pani Kasia tak się zaczytała,
Ze nam kiełbasek z grilla dać zapomniała :-)
Kolorowy korowód przetoczył się przez wioskę,
były królewny, krasnale, Puchatki radosne.
Wszyscy szli ze swoimi kochanymi książkami,
z którymi się rozstać na moment nie chcieli.
Był śmiech, zabawa, konkursy, wspólne recytacje
i obietnica, że nawet na wakacje,
z ulubionych książek nie rezygnujemy,
i nad morzem czy w górach, czytać będziemy!!!
Potem były konkursy, piknik, grill, zabawy sportowe,
bo sport i wysiłek umysłowy, to najlepszy sposób na zdrowie.
Dlatego w zimie czy w lecie z książką od zawsze latamy po świecie
i niech z nas przykład biorą wszystkie polskie dzieci,
gdyż mądrość z książek zawsze Was oświeci!!
Akcję czytelniczą zorganizowały Panie Bożena Gawlicz i Anna Dokładańska.
Sprawozdanie z akcji można zobaczyć na stronie:
https://czytamy.org/sprawozdanie-4202-2017-zespol-szkola-podstawowa-i-przedszkole-im-janusza-korczaka-w-slubowie



