Z okazji 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na placu Bolesława Chrobrego, przy Pomniku Wolności, odbyły się uroczyste obchody upamiętniające to ważne wydarzenie w historii Polski.
Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: nauczyciele Dorota Brzoza, Joanna Kuśmierska, Tomasz Mielcarek oraz uczniowie Konrad Religa, Wiktoria Galer i Wiktoria Domagalska.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:15 od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Pomnikiem Wolności, przy którym wartę honorową pełnili harcerze. Burmistrz Góry Tadeusz Juska oraz Starosta Górowski Kazimierz Bogucki oddali hołd sztandarom.
Dalsza część obchodów odbyła się o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, gdzie odprawiono uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.
Zdjęcia: Gmina Góra
Pokaż mniej