Aktualności

          • II ZJAZD ABSOLWENTÓW

          • Nr konta na który można dokonywać wpłat:  BS we Wschowie 88 8669 0001 2012 0126 1297 0001

            tytułem: Zjazd Absolwentów Ślubów 2026 imię i nazwisko (oraz nazwisko panieńskie w przypadku kobiety) rok ukończenia szkoły

            Po dokonanej wpłacie wpisujemy na listę!

          • Turniej Niezapominajki w SP nr 3 w Górze

          • 22 maja uczniowie klasy 3 Natan I., Filip S. Oraz Alan S. pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Pusz- Fogt, wzięli udział w Turnieju Niezapominajki w SP nr 3 w Górze, podczas którego mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, umiejętności oraz współpracę w grupie. Wydarzenie przebiegało w miłej i pełnej pozytywnych emocji atmosferze.

            Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali przygotowane zadania, wykazując się kreatywnością, spostrzegawczością i duchem fair play. Turniej był nie tylko doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę, ale także do integracji uczniów z różnych szkół i rozwijania ich zainteresowań.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom

          • XIX Festiwal Kultury Ludowej

          • Dzisiaj w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach odbył się XIX Festiwal Kultury Ludowej. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół podstawowych Gminy Góra. Nie mogło tam zabraknąć również naszych uczniów przygotowanych przez p. Joannę Henszel. Uczniowie zatańczyli "Trojaka"- (śl. Trojŏk) – śląski taniec ludowy, wykonywany w trzyosobowych grupach składających się z 1 tancerza i 2 tancerek. Gratulujemy pięknego występu!

            Fot. Gmina Góra

          • Dzień Pszczoły

          • Dnia 21 maja 2026 roku w przedszkolu odbyły się warsztaty z Panią Magdaleną Głuszko - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Miasta i Gminy Góra. Prelekcja odbyła się z okazji Dnia Pszczoły. W warsztatach wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3. Na zakończenie dzieci wzięły udział w Quizie, który sprawdził ich wiedzę o pszczołach. Bardzo dziękujemy Pani Naczelnik za spotkanie.

          • Marszobieg do lasu

          • Był plan, była świetna pogoda, był malowniczy teren i przede wszystkim były chęci!

            Dziś, 21 maja, 25-ciu uczniów klas 4-8, pokonało marszobiegiem piękną 5-cio kilometrową trasę w okolicach szkoły. Każdy dał z siebie wszystko, byli tacy, którym było za mało!

            Bieg łączył w sobie dobrą zabawę, dbanie o zdrowie i kondycję oraz niezastąpioną integrację poprzez wspólne przebywanie z sobą.

            Wszyscy wygraliśmy!

          • Gra miejska pod hasłem "Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz"

          • Dnia 8 maja uczniowie naszej szkoły Mikołaj Woziński, Aleksander Dul oraz Oliwier Janicki wzięli udział w grze miejskiej pod hasłem "Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz" 2026 organizowanej przez Bibliotekę Miejską w Górze i PCDN i PP-P w Górze w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

            W wydarzeniu uczestniczyły drużyny z kilku szkół, a celem gry było poszerzenie wiedzy o kosmosie, planetach, gwiazdozbiorach. Podczas gry uczniowie wykonywali różnorodne zadania rozmieszczone w kilku punktach miasta.

            Miło jest nam poinformować, że nasza drużyna zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy chłopcom. Opiekunem grupy była pani Katarzyna Paszkowiak.

          • Uroczyste obchody upamiętniające 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Z okazji 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na placu Bolesława Chrobrego, przy Pomniku Wolności, odbyły się uroczyste obchody upamiętniające to ważne wydarzenie w historii Polski.

            Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: nauczyciele Dorota Brzoza, Joanna Kuśmierska, Tomasz Mielcarek oraz uczniowie Konrad Religa, Wiktoria Galer i Wiktoria Domagalska.

            Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:15 od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Pomnikiem Wolności, przy którym wartę honorową pełnili harcerze. Burmistrz Góry Tadeusz Juska oraz Starosta Górowski Kazimierz Bogucki oddali hołd sztandarom.

            Dalsza część obchodów odbyła się o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, gdzie odprawiono uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

            Zdjęcia: Gmina Góra

            Pokaż mniej

          • Uchwalenie Konstytucji 3 maja - apel

          • Jak co roku, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Uczniowie klasy 7 i 8 przygotowali część artystyczną, w której przedstawili okoliczności uchwalenia Konstytucji oraz jej znaczenie dla kraju. Wspólnie zaśpiewaliśmy patriotyczne pieśni na czele z podniosłą Rotą. Na zakończenie nasze przedszkolaki przepięknie zaśpiewały o swojej miłości do Ojczyzny i znaczeniu Konstytucji dla naszego kraju.

            Podczas apelu przypomniano, że Konstytucja z 1791 roku była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą zasadniczą, a jej celem było wzmocnienie państwa i poprawa sytuacji obywateli. Była to też okazja do refleksji nad historią Polski oraz do budowania postaw patriotycznych wśród uczniów i dzieci.

            Pokaż mniej

          • Projekt edukacyjny: "ZIEMIA -NASZ DOM"

          • W dniach 20-24 kwietnia dzieci z grupy " Krasnoludki" wzięły udział w projekcie edukacyjnym pt; "ZIEMIA -NASZ DOM"

            Głównym założeniem projektu było kształtowanie postaw proekologicznych, uwrażliwienie na piękno przyrody oraz rozumienie potrzeby jej ochrony. Nasi najmłodsi uczyli się tych zachowań przez zabawę, zajęcia artystyczne i zajęcia praktyczne

          • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

          • Z okazji obchodów "Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich" nasze przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę. Celem zajęć była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych. Ponadto dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza oraz jak dbać o książki. Przedszkolaki wykonały również zakładki do książek.