• Kierownicy i dyrektorzy szkoły.

• Jan Hryniewicz (1 marca 1946 – październik 1946). Kierownikiem był przez bardzo krótki okres czasu, jednak to jemu przypadła rola pierwszego dyrektora i organizatora polskiej szkoły we wsi Ślubów, w miejscowości, która powróciła do Polski wraz z całymi ziemiami odzyskanymi.

Janina Woś – Cyran – do Ślubowa przyjechała z okolic Łodzi 15 października w roku 1946 i pracowała w naszej szkole do roku 1965. Jako kierowniczka szkoły była osobą bardzo wymagającą, zorganizowaną, dzięki czemu uczniowie jej, wspominają ten okres z dużym sentymentem. Zapamiętano jej wielką pracowitość i niepowtarzalne poczucie humoru, znamionujące żywą inteligencję, które to cechy łagodziły stresy i napięcia dnia codziennego.

Aleksander Baran był kierownikiem od roku 1965. Obejmując tę funkcję całą energie skupił na zapewnieniu szkole warunków lokalowych i bazy sportowej w postaci boisk szkolnych, bieżni i innych obiektów pozwalających na efektywną pracę. Zrobił też wiele, by wyposażyć placówkę w niezbędne pomoce naukowe. Do pracy nauczyciela podchodził z wielkim zamiłowaniem, wyznawał zasadę, że dzieci są największym skarbem. Bez wahania poświęcał im swój wolny czas, nie szczędząc wysiłku w ich wychowanie i kształtowanie młodych charakterów.  W naszej szkole z przerwami pracował do roku 1972/73.

Henryka Arendarczyk pełniła funkcję kierownika szkoły w Szedźcu, krórej to w roku szkolnym 1973/74 podlegała szkoła w Ślubowie. Od roku 1974 funkcję tę sprawowała tylko w szkole w Szedźcu, ponieważ szkoła w Ślubowie uzyskała status szkoły prowadzącej, podlegając jednocześnie bezpośrednio Szkole nr 3 w Górze. Uczyła wraz z innymi nauczycielami dzieci w klasach I-III. Pani Arendarczyk starała się stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do nauki i zabawy, zawsze miała czas dla swoich uczniów, czas na ciepły uśmiech i bezinteresowną pomoc.

Alicja Sulikowska od roku 1973 przejęła kierownictwo szkoły czteroklasowej. Dzięki jej staraniom i przy wydatnej pomocy mieszkańców wsi, w roku 1984 do Ślubowa powróciła ośmioklasowa szkoła, w której pełniła funkcję dyrektora od roku 1989/90. Pracowała bardzo solidnie i z dużym poświęceniem, zawsze zależało jej, aby dzieci uzyskiwały jak najlepsze wyniki w nauce.  Potwierdzeniem efektów jej wkładu pracy były wysokie wyniki badań osiągnięć edukacyjnych uczniów. Na szczeblu gminy szkoła zawsze była w czołówce.

Joanna Gawlicz - funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Ślubowie powierzono jej 1 września 1990r. Był to czas trudny ze względu na finanse. Mimo tego w ciągu 7 lat pełnienia przez nią funkcji udało się wymienić w budynku głównym schody wewnętrzne z drewnianych na betonowe, wyremontować toalety dla dzieci, a w budynku „małym” naprawić dach i okna. Przy dużym zaangażowaniu rodziców zgromadzono fundusze na zakup sprzętu RTV. Lata 1990-1997 były dla niej czasem trudnym, ale jednocześnie przyniosły jej wiele zadowolenia. Starała się, aby w szkole było zawsze miło, aby wszyscy odnosili się do siebie  z szacunkiem. W tym czasie przeprowadzona została wizytacja szkoły przez Kuratorium Oświaty w Lesznie. Jej praca i nauczycieli została oceniona wysoko.

Bożena Gawlicz funkcję dyrektora szkoły pełniła od 1 września 1997 roku do 31 sierpnia 2011 roku. Jako dyrektor szkoły szczególnie dużo czasu poświęcała zapewnieniu wszechstronnego rozwoju wychowankom. Troszczyła się, aby w szkole działały liczne koła zainteresowań rozwijające uzdolnienia uczniów i ich indywidualne zainteresowania. Troszczyła się też o dzieci z rodzin najuboższych, zapewniając im pomoc materialna oraz dożywianie. Dbała także o to, aby  dzieci miały zapewnione bardzo dobre warunki do nauki oraz możliwości wypoczynku w okresie wakacji i ferii.  Wspierała działania nauczycieli w zakresie pozyskiwania funduszy z organizacji pozarządowych oraz sama o takie działania występowała. Wysiłki czynione na rzecz dzieci doceniali rodzice. Współpraca między nimi a Panią Dyrektor i środowiskiem lokalnym układała się zawsze bardzo dobrze. Pozyskując dodatkowe fundusze z organizowania imprez środowiskowych (festyny, dożynki, zabawy) udało jej się przeprowadzić wiele prac remontowych, doposażyć szkołę w nowoczesne pomoce dydaktyczne, zorganizować salkę komputerową, zmodernizować kuchnię  szkolną i szatnię. Za zaangażowanie w pracę dydaktyczno – wychowawczą w roku 2006 otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi. Wielokrotnie była uhonorowana nagrodami Burmistrza Miasta.

Robert Brojek - pełnił funkcję dyrektora szkoły od 1 września 2011 roku do 31 sierpnia 2016 roku. W tym czasie udało się przeprowadzić  remont piwnic, odwodnienie szkoły, zorganizować nowe pomieszczenia biblioteki, gabinet pedagoga i logopedy, stołówkę szkolną, salkę gimnastyczną, a także wykonać plac przed szkołą z kostki brukowej. Dzięki udziałowi nauczycieli w wielu edukacyjnych projektach unijnych udało się doposażyć szkołę w różne przybory i sprzęty oraz wyposażenia klas i meble w przedszkolu, tablicę interaktywną, sprzęt elektroniczny i sportowy.

Piotr First - pełnił funkcję dyrektora szkoły od 1 września 2016 roku do 31 sierpnia 2022 roku.

Anna Dokładańska - pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie od dnia 1 września 2022 roku.