• Zaproszenie do współtworzenia Gminnego Programu Rewitalizacji

• Szanowni Państwo

Zwracam się z prośbą o zapoznanie się z Gminnym Programem Rewitalizacji Gminy Góra.

Gminny Program Rewitalizacji to dokument, który określa kierunki działań rewitalizacyjnych.

Rewitalizacja (dosłownie: ożywienie, przywrócenie do życia) jest procesem wyprowadzania ze stanu kryzysowego zdegradowanych obszarów Gminy Góra.

Rewitalizacja to nie tylko remonty. Jej celem jest przywrócenie do życia zdegradowanej części miasta lub gminy i uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc najprościej jest to wprowadzenie takich zmian na obszarze części miasta i gminy, dzięki którym będzie się lepiej żyło, przebywało i pracowało.

Rewitalizacja to też praca z ludźmi, z lokalną społecznością. I nawet jeśli remonty budynków i przestrzeni publicznych są najbardziej efektowne - najważniejsze jest przezwyciężenie kryzysu społecznego.

Rewitalizacja jest długim procesem. Jej powodzenie zależy od nas wszystkich - mieszkańców całej Gminy, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, placówek edukacyjnych, instytucji kultury, urzędów.

Niezbędny przy tworzeniu Gminnego Programu Rewitalizacji jest aktywny udział Mieszkańców.

Mają więc Państwo możliwość aktywnie włączyć się w proces rewitalizacji Gminy.

Mamy możliwość realnego wpływu na to, co będzie realizowane w naszej Gminie - unijne projekty, programy.

W ramach tego projektu rewitalizowane są np. zaniedbane obszary Gminy - z różnych względów.

W nowopowstającym Gminnym Programie Rewitalizacji jest wymieniony min. obszar Kłoda Górowska, a więc nasze rejony.

Dlatego bardzo proszę o zapoznanie się z informacjami na stronie Gminy- link:

oraz złożenie swoich propozycji w formie fiszek ( wzór na stronie Gminy - w podanym linku) do 24 lutego 2023 roku.

Anna Dokładańska

Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole

im. Janusza Korczaka w Ślubowie

• Zebranie z Rodzicami podsumowujące I półrocze

• DYREKTOR ZESPOŁU SZKOŁA PODSTAWOWA I PRZEDSZKOLE

IM. JANUSZA KORCZAKA W ŚLUBOWIE

SERDECZNIE ZAPRASZA RODZICÓW UCZNIÓW

NA ZEBRANIE OGÓLNE

Dnia 09.02.2023r. godz.16.00

Porządek spotkania:

1/ Powitanie zebranych.

2/ Omówienie realizacji Planu Pracy Szkoły za I półrocze 2022/2023.

3/ Sprawozdanie Rady Rodziców  ze swojej działalności finansowej za I półrocze.

4/ Spotkanie Wychowawców z Rodzicami w klasach - zapoznanie rodziców z wynikami edukacyjnymi i wychowawczymi.

5/ Indywidualne spotkania Rodziców z Dyrektorem w kancelarii- uwagi i wnioski o działalności placówki.

6/ Indywidualne spotkania z nauczycielami.

SERDECZNIE ZAPRASZAM NA SPOTKANIE!

Anna Dokładańska