Nawigacja

 • Od dnia 25 maja do 03 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbyła się wystawa  prac plastycznych na której prezentowano dorobek artystyczny uczniów z roku szkolnego 2014/2015.

  Organizatorem i opiekunem wystawy był nauczyciel plastyki -  Monika Małachowska-Szczok.

  Można było ją zwiedzać na parterze w naszej szkole. Wśród prac znalazły się rysunki i malarstwo, które zrobiły duże wrażenie.      

  Prace plastyczne wykonane były różnymi technikami: ołówek, węgiel, pastele suche i olejne, farby plakatowe i farby akwarelowe oraz techniki mieszane. Tematami prac były: manga, portrety realistyczne i fantastyczno - bajkowe, martwe natury, pejzaże, kompozycje z wyobraźni itp.

  Autorzy prac wykazali się niezwykłym talentem i wyczuciem kolorystycznym, znajomością ciekawych efektów artystycznych oraz dużą wyobraźnią.

  Prezentowane prace uczniów wywarły na oglądających duże wrażenie i pobudziły do refleksji. Może  teraz wszyscy będą patrzeć z większą wrażliwością na wszystko, co nas otacza? A może też w okresie wakacji  wykonamy piękne prace albo ciekawe zdjęcie?

  Wszystkim uczestnikom i uczniom zaangażowanym w pomoc zorganizowania wystawy bardzo dziękujemy.

  Życzymy rozwijania talentu i samych sukcesów.

 • Dnia 19 maja uczniowie klasy II, Ib i przedszkolaki wybrali się z wizytą do Wioski Indiańskiej we Wrocławiu.W ten piękny i słoneczny dzień, dzieci przeżyły wspaniałe przygody – poznały zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie, spotkali się z Szamanemoraz z Wodzem w Wielkim TIPI. W kręgu przy ognisku zjedli pieczone kiełbaski. Wszystkie dzieci miały pomalowane twarze. Po zapoznaniu się z tablicą indiańskich praw, zdobywały poszczególne sprawności. Pełni wrażeń z wycieczki i zakupionych pamiątek, w godzinach popołudniowych uczniowie szczęśliwie wrócili do domów.

 • DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

  DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

  Tradycją w naszej szkole stał się już MARSZ BEZ PRZEMOCY zorganizowany z okazji Dnia Bez Przemocy. Odbył się on w dniu 8 czerwca 2015r.

  Dzień rozpoczął się zbiórką pod szkołą, podczas której uczniowie otrzymali czerwone balony – symbolizujące hasło ”STOP PRZEMOCY”, instrumenty perkusyjne a także transparenty o tematyce związanej z obchodzonym dniem, które samodzielnie wykonali.

  Podczas marszu przez wioskę Ślubów uczniowie głosili hasło dnia „STOP PRZEMOCY” wyrażając tym swoją nietolerancję wobec stosowanie agresji. Na zakończenie akcji czerwone balony zostały wypuszczone w niebo razem ze złymi emocjami uczniów, ponieważ w naszej szkole nie tolerujemy przemocy.

  Uczniowie wraz z nauczycielami i organizatorem akcji p. Małgorzatą Pusz,  z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w marszu propagując niestosowanie przemocy.

 • Dzień Rodziny

 • Komunikat wypłaty stypendium za okres styczeń - czerwiec 2015 r.

  Proszę zapoznać się z informacją na temat wypłaty stypendiów klikając w poniższy link.

  Komunikat_wyplaty_stypendium_I-VI_2015.pdf

 • Rozstrzygnięcie gminnego konkursu "Palma Wielkanocna"

  Dnia 31 marca 2015 r. w  Domu Kultury w Górze odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Palma Wielkanocna”. Do powyższego konkursu przystąpiły  Wiktoria Koper  i  Wioleta Ciesielska.

  Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami  i otrzymały nagrody oraz dyplomy.

  W kategorii 11 - 12 lat 

  2 miejsce – Wiktoria Koper

  3 miejsce – Wioleta Ciesielska

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

   

  Opracowała:

  Monika Małachowska-Szczok

 • "Śpiewamy Piosenki Naszych Rodziców"

  14 marca 2015r. w Domu Kultury w Górze odbyły się eliminacje do IV konkursu "Śpiewamy przebojów naszych rodziców". W konkursie udział wzięła uczennica klasy I A, Blanka Żurawska, która wykonała utwór Laleczka z saskiej porcelany.Blanka,jako jedna z sześciu artystek dostała się do konkursu właściwego w kategorii wiekowej od 6 do 9 lat. Wprawdzie Blanka nie zajęła żadnego miejsca ale jej występ zasłużył na gromkie brawa. Blaneczce gratulujemy odwagi i zdolności, życząc jednocześnie dalszych sukcesów.

 • 02.04.2015

  Sprawdzian szóstoklasisty 2015

  Pierwszego kwietnia 2015 roku punktualnie o godzinie 9:00 uczniowie szóstej klasy przystąpili do swojego pierwszego poważnego egzaminu. Nowością jest to, że w tym roku sprawdzian szóstoklasisty składał się z dwóch części: język polski i matematyka oraz język angielski. Mimo stresu, nasi uczniowie upuszczali salę uśmiechnięci i w dobrych nastrojach. Teraz pozostaje nam czekać na wyniki. Trzymamy kciuki!

 • XIII Koncert Charytatywny

  Dnia 22 kwietnia 2015r. w świetlicy wiejskiej w Ślubowie odbył się XIII Koncert Charytatywny pod hasłem Każdy może pomóc organizowany przez dyrektora ZSPiP w Ślubowie, pana Roberta Brojka, grono pedagogiczne i pracowników szkoły, Radę Rodziców, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Razem Możemy Więcej oraz proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzie Górowskiej Stanisława Orłowskiego.

  Wśród zaproszonych gości byli: Pani Izabela Baranowska Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu w Górze, Pan Piotr Wołowicz Starosta Powiatu, Tomasz Pilawka Radny Sejmiku Dolnośląskiego, Dyrektor Banku WBK w Lesznie Pani Edyta Zamelska- Włodarczak, Pani Elżbieta Maćkowska, z- ca Burmistrz Góry Jan Rogala, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Rewers, Radni -Pani Agnieszka Jędryczka, Małgorzata Makles oraz  mieszkańcy i sołtysi okolicznych wsi, którym los chorych dzieci nie jest obojętny. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania, z roku na rok rośnie zainteresowanie tą akcją charytatywną.

  Uczestnicy Koncertu jak zwykle  między kolejnymi licytacjami mogli podziwiać występy artystyczne naszych dzieci: tańce, piosenki, recytacje, przedstawienia. Można było kupić także wielkanocne palmy, babeczki, baranki, pisanki, działała kawiarenka z ciastem, kawą i herbatą oraz smacznym żurkiem. Zainteresowanie było duże, wszyscy chętnie kupowali i licytowali piękne rzeczy ufundowane przez wspaniałych darczyńców. Całkowity dochód jak zwykle przeznaczony był na Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

  Punktem kulminacyjnym było jak zwykle przedstawienie teatralne pt. Śpiąca Królewna w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły, które jak zwykle zostało nagrodzone gromkimi oklaskami. Koncert zakończył się wielkim sukcesem udało nam się zebrać 12 400 zł. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie, bo rzeczywiście Razem możemy więcej, a nie ma nic piękniejszego niż pomoc drugiemu człowiekowi. 

 • Pierwszy Dzień Wiosny - galeria zdjęć

  W sobotę 21 marca Samorząd Szkolny zorganizował Dzień Wiosny. Tradycją naszej szkoły jest, że w tym dniu lekcje prowadzą uczniowie klasy VI.  Dzień  wiosny zaczął się od apelu, na którym wszystkim pozostałym uczniom przedstawiono nowe "grono pedagogiczne":

  Konrad Dubiel – p. Wojciech Czerski

  Iza Onochowska – p. Bożena Gawlicz

  Weronika Szymańska – p. Adriana Majewska

  Weronika Jończak – p. Mateusz Sobczyński

  Aleksandra Ratajczak – p. Marzena Rogasik

  Martyna Dudzisz -  p. Małgorzata Pusz

  Aleksandra Każmirska – p. Monika Małachowska – Szczok

  Maciej Baran – p. Dyrektor

  Dominika Salamon – p. Agnieszka Kożyczak

  Sara Janicka – p. Mariola Sztyma

  Nauczyciele otrzymali symbol władzy nauczycielskiej - dzienniki i udali się na pierwsze prowadzone przez siebie zajęcia. Podczas zajęć odbyły się również hospitacje.

  Po lekcjach prowadzonych przez "nauczycieli" odbył się konkurs: „Order Uśmiechu” w którym wszyscy nauczyciele mieli za zadanie wypić pyszny sok z cytryny i pięknie się uśmiechnąć. Order Uśmiechu otrzymał p. Mateusz Sobczyński (Weronika Jończak). Następnie każda klasa dokonała prezentacji zrobionej przez siebie Marzanny.

  I miejsce zdobyła klasa III b

  II miejsce zdobyła klasa  IV

  III miejsce zdobyła klasa I A

  Zwycięzcom wręczono dyplomy a nowemu „gronu pedagogicznemu” wręczono słodki upominek za wzorowe wypełnianie obowiązków, po czym wszyscy udaliśmy się na boisko szkolne by wspólnie pożegnać zimę poprzez spalenie Marzanny.

  W następnej części odbyły się rozgrywki sportowe w dwóch kategoriach:

  Wyścigi rzędów klas I- III

  I miejsce zdobyła klasa III A

  II miejsce zdobyła klasa  II

  III miejsce zdobyła klasa  III B

   Gra w piłkę nożną – klasy IV – VI

  I miejsce zdobyła grupa Macieja Barana

  II miejsce zdobyła grupa Gracjana Antkowiaka

  Zwycięskim drużynom wręczono dyplomy oraz słodki upominek

  Opiekunowie SKO zorganizowali licytację zabawek w klasach I –III, w której uczniowie brali aktywny udział.  Dochód z licytacji został przekazany na rzecz Koncertu Charytatywnego.

  Wszystkim uczestnikom Dnia Wiosny dopisywały humory, a wspaniała pogoda świadczy o tym, że uczniowie ZSPiP skutecznie przegonili zimę. Wszyscy zgodnie orzekli, że był to przyjemnie spędzony dzień w szkole.

 • Zajęcia relaksacyjne uczniów klasy VI

  Uczniowie klasy VI  uczestniczyli  w zajęciach relaksacyjnych, prowadzonych przez panią Marzenę Kostyk – pedagog Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Górze. W czasie  spotkania uczniowie poznali proste ćwiczenia odprężające, rozluźniające, zapobiegające lub zmniejszające stres, zwiększające wydajność umysłową. Harmonizują ciało, umysł i ducha.

    

    

 • INFORMACJA O OBOWIĄZKU SZKOLNYM W 2015 ROKU

  Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie informuje iż od 1 września 2015 r obowiązek szkolny obejmie dzieci siedmioletnie, urodzone w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2008 r., które rok wcześniej nie rozpoczęły spełniania obowiązku szkolnego, oraz wszystkie dzieci z rocznika 2009 (sześciolatki).

 • SOBOTA 21 MARZEC

  W dniu 21.03.2015 (sobota) w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie odpracowany zostaje dzień 31.10.2014 (piątek) – Zarządzenie Dyrektora szkoły nr 28/2014 z dnia 30.10.2014.

  W związku z powyższym:

  1. Odpracowanie nie dotyczy oddziałów przedszkolnych.

  2. Wszyscy uczniowie  klas I – VI przyjeżdżają na pierwszą zmianę.

  3. Zajęcia odbywają się według harmonogramu dla dnia piątkowego.

  4. Przywóz uczniów do szkoły następuje bez zmian oprócz wsi Bronów i Szedziec dla których podstawiony będzie autobus o godzinie:

  - 8.30 –Bronów

  - 8.35 – Szedziec

  5. Odjazd autobusów po zajęciach odbywa się według harmonogramu tj, o godz. 13.20 i 13.45.

  6. Odjazdy autobusów o godz.15.05 i 16.00 są odwołane.

 • Dzień Kobiet w klasie IA

  6 marca klasa I A wraz z wychowawcą, Anną Lewczuk, obchodziła klasowy Dzień Kobiet. W ten wyjątkowy dzień panowie pięknie odśpiewali 100 lat, złożyli serdeczne życzenia swoim koleżankom, a także wręczyli im drobne upominki. Nie zapomnieli również o kwiatkach, były wyjątkowe, bo tworzone własnoręcznie z myślą o tym wyjątkowym dniu. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni zgodnie stwierdzili, że Dzień Kobiet i Dzień Chłopca nieformalnie świętujemy każdego dnia. Ten piękny dzień uwieczniliśmy na pamiątkowych fotografiach. 

 • W piątek 6 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. W ramach obchodów Samorząd Uczniowski wręczył wszystkim Paniom kwiaty wraz z życzeniami.

  Zdjęcia dostępne w galerii Dzień Kobiet.

 • Apel:

  W konkursie na portret Żyrafki Lokatki – ulubienicy SKO - wiczów wzięli udział przede wszystkim uczniowie klas I – III. Na konkurs wpłynęło 22 prace. Wszystkie były wykonane ciekawą techniką, pomysłowe i wesołe.

  Największą ciekawość wzbudziła praca Mariusza Benika z IIIA, który wykonał duży portret Lokatki z gąbki. Mariusz zajął I miejsce w konkursie.

  Kolejne miejsca przypadły – II Amelce Nakonecznej

  III Zuzi Ziobroniewicz, IV – Nikoli i Oliwce Onochowskim.

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez SKO, a wszyscy uczestnicy konkursu dostali coś słodkiego. 

   

  Uczniowie klas IV-VI otrzymali również dyplomy uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie MemoryMaster z języka angielskiego:

  - Julia Kasycz

  - Karina Dąbkowska

  - Rozalia Zawieja

  - Wiktoria Polak

  - Weronika Szymańska

  - Weronika Jończak

  - Izabela Onochowska

  Wyróżnione zostały nasze dwie uczennice: Weronika Jończak (kl. VI) oraz Wiktoria Polak (kl. VA).

  Serdecznie gratulujemy!

 • ZAPROSZENIE NA KONCERT CHARYTATYWNY

 • 16.03.2015

  Nowe wiadomości w zakładce Przedszkole.

 • Harmonogram rekrutacji do oddziałów przedszkolnych ZSPiP w Ślubowie na rok szkolny 2015/16

  Harmonogram  rekrutacji do oddziałów przedszkolnych

  ZSPiP w Ślubowie na rok szkolny 2015/16:

   

  01.03.2015 – 13.03.2015 – złożenie przez rodzica (prawnego opiekuna) deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego

  16.03. - 20.04.2015 r . - złożenie przez rodzica (prawnego opiekuna) wniosku (wraz z załącznikami) o przyjęcie dziecka do przedszkola;

  21.04. – 30.04.2015r. -  przeprowadzenie postępowania rekrutacyjnego;

  04.05.2015r. – podanie do publicznej wiadomości wyników postępowania rekrutacyjnego w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;

  05.05. – 13.05.2015r. – złożenie przez rodzica (prawnego opiekuna) potwierdzenia woli zapisu do przedszkola dziecka zakwalifikowanego;

  14.05.2015r. – podanie do publicznej wiadomości lity kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

   

  Terminy postępowania uzupełniającego:

   

  17.08. - 21.08.2015r. - składanie wniosków (wraz z załącznikami) przez   rodziców/prawnych opiekunów;

  24.08.2015r. – przeprowadzenie postępowania rekrutacyjnego;

  24.08.2015r. – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;

  25 - 27.08.2015r. - złożenie przez rodzica (prawnego opiekuna) potwierdzenia woli zapisu do przedszkola dziecka zakwalifikowanego;

  28.08.2015r. - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

   

  Załączniki do pobrania:

  Zalacznik_nr_1_do_Uchwaly.doc

  Zalacznik_nr_2_do_Uchwaly.doc

  Zalacznik_nr_3_do_Uchwaly.doc

 • GŁOSOWANIE NA BOISKO SZKOLNE SPORTOWE PRZY ZSPIP W ŚLUBOWIE

  Od 1 do 31 marca mają Państwo możliwość głosowania na realizację projektów w ramach budżetu obywatelskiego Gminy Góra na rok 2015. Jednym z projektów jest boisko sportowe przy ZSPiP w Ślubowie.

  Mogą Państwo zagłosować poprzez:

  1. ręczne wypełnienie formularza (które otrzymają Państwa dzieci) i dostarczenie go przez dzieci do swoich wychowawców;

  2. stronę internetową: https://docs.google.com/forms/d/19CyyuKtCedfTiFl7CZ02yveFW_mahQMwpTuJnAWSmsM/viewform

  gdzie podają Państwo swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL oraz adres e-mail, a następnie zaznaczają Państwo projekt:

  "Rozwój infrastruktury rekreacyjno-sportowej we wsi Ślubów. Budowa boiska sportowego wielofunkcyjnego o wymiarach 16mx28m (boisko do piłki koszykowej, siatkowej)"

  (pozycja 3)

  Bardzo liczymy na Państwa głosy!

strona: