Nawigacja

 • Dzień Rodziny

 • Komunikat wypłaty stypendium za okres styczeń - czerwiec 2015 r.

  Proszę zapoznać się z informacją na temat wypłaty stypendiów klikając w poniższy link.

  Komunikat_wyplaty_stypendium_I-VI_2015.pdf

 • Rozstrzygnięcie gminnego konkursu "Palma Wielkanocna"

  Dnia 31 marca 2015 r. w  Domu Kultury w Górze odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Palma Wielkanocna”. Do powyższego konkursu przystąpiły  Wiktoria Koper  i  Wioleta Ciesielska.

  Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami  i otrzymały nagrody oraz dyplomy.

  W kategorii 11 - 12 lat 

  2 miejsce – Wiktoria Koper

  3 miejsce – Wioleta Ciesielska

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

   

  Opracowała:

  Monika Małachowska-Szczok

 • "Śpiewamy Piosenki Naszych Rodziców"

  14 marca 2015r. w Domu Kultury w Górze odbyły się eliminacje do IV konkursu "Śpiewamy przebojów naszych rodziców". W konkursie udział wzięła uczennica klasy I A, Blanka Żurawska, która wykonała utwór Laleczka z saskiej porcelany.Blanka,jako jedna z sześciu artystek dostała się do konkursu właściwego w kategorii wiekowej od 6 do 9 lat. Wprawdzie Blanka nie zajęła żadnego miejsca ale jej występ zasłużył na gromkie brawa. Blaneczce gratulujemy odwagi i zdolności, życząc jednocześnie dalszych sukcesów.

 • 02.04.2015

  Sprawdzian szóstoklasisty 2015

  Pierwszego kwietnia 2015 roku punktualnie o godzinie 9:00 uczniowie szóstej klasy przystąpili do swojego pierwszego poważnego egzaminu. Nowością jest to, że w tym roku sprawdzian szóstoklasisty składał się z dwóch części: język polski i matematyka oraz język angielski. Mimo stresu, nasi uczniowie upuszczali salę uśmiechnięci i w dobrych nastrojach. Teraz pozostaje nam czekać na wyniki. Trzymamy kciuki!

 • XIII Koncert Charytatywny

  Dnia 22 kwietnia 2015r. w świetlicy wiejskiej w Ślubowie odbył się XIII Koncert Charytatywny pod hasłem Każdy może pomóc organizowany przez dyrektora ZSPiP w Ślubowie, pana Roberta Brojka, grono pedagogiczne i pracowników szkoły, Radę Rodziców, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Razem Możemy Więcej oraz proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzie Górowskiej Stanisława Orłowskiego.

  Wśród zaproszonych gości byli: Pani Izabela Baranowska Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu w Górze, Pan Piotr Wołowicz Starosta Powiatu, Tomasz Pilawka Radny Sejmiku Dolnośląskiego, Dyrektor Banku WBK w Lesznie Pani Edyta Zamelska- Włodarczak, Pani Elżbieta Maćkowska, z- ca Burmistrz Góry Jan Rogala, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Rewers, Radni -Pani Agnieszka Jędryczka, Małgorzata Makles oraz  mieszkańcy i sołtysi okolicznych wsi, którym los chorych dzieci nie jest obojętny. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania, z roku na rok rośnie zainteresowanie tą akcją charytatywną.

  Uczestnicy Koncertu jak zwykle  między kolejnymi licytacjami mogli podziwiać występy artystyczne naszych dzieci: tańce, piosenki, recytacje, przedstawienia. Można było kupić także wielkanocne palmy, babeczki, baranki, pisanki, działała kawiarenka z ciastem, kawą i herbatą oraz smacznym żurkiem. Zainteresowanie było duże, wszyscy chętnie kupowali i licytowali piękne rzeczy ufundowane przez wspaniałych darczyńców. Całkowity dochód jak zwykle przeznaczony był na Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

  Punktem kulminacyjnym było jak zwykle przedstawienie teatralne pt. Śpiąca Królewna w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły, które jak zwykle zostało nagrodzone gromkimi oklaskami. Koncert zakończył się wielkim sukcesem udało nam się zebrać 12 400 zł. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie, bo rzeczywiście Razem możemy więcej, a nie ma nic piękniejszego niż pomoc drugiemu człowiekowi. 

 • Pierwszy Dzień Wiosny - galeria zdjęć

  W sobotę 21 marca Samorząd Szkolny zorganizował Dzień Wiosny. Tradycją naszej szkoły jest, że w tym dniu lekcje prowadzą uczniowie klasy VI.  Dzień  wiosny zaczął się od apelu, na którym wszystkim pozostałym uczniom przedstawiono nowe "grono pedagogiczne":

  Konrad Dubiel – p. Wojciech Czerski

  Iza Onochowska – p. Bożena Gawlicz

  Weronika Szymańska – p. Adriana Majewska

  Weronika Jończak – p. Mateusz Sobczyński

  Aleksandra Ratajczak – p. Marzena Rogasik

  Martyna Dudzisz -  p. Małgorzata Pusz

  Aleksandra Każmirska – p. Monika Małachowska – Szczok

  Maciej Baran – p. Dyrektor

  Dominika Salamon – p. Agnieszka Kożyczak

  Sara Janicka – p. Mariola Sztyma

  Nauczyciele otrzymali symbol władzy nauczycielskiej - dzienniki i udali się na pierwsze prowadzone przez siebie zajęcia. Podczas zajęć odbyły się również hospitacje.

  Po lekcjach prowadzonych przez "nauczycieli" odbył się konkurs: „Order Uśmiechu” w którym wszyscy nauczyciele mieli za zadanie wypić pyszny sok z cytryny i pięknie się uśmiechnąć. Order Uśmiechu otrzymał p. Mateusz Sobczyński (Weronika Jończak). Następnie każda klasa dokonała prezentacji zrobionej przez siebie Marzanny.

  I miejsce zdobyła klasa III b

  II miejsce zdobyła klasa  IV

  III miejsce zdobyła klasa I A

  Zwycięzcom wręczono dyplomy a nowemu „gronu pedagogicznemu” wręczono słodki upominek za wzorowe wypełnianie obowiązków, po czym wszyscy udaliśmy się na boisko szkolne by wspólnie pożegnać zimę poprzez spalenie Marzanny.

  W następnej części odbyły się rozgrywki sportowe w dwóch kategoriach:

  Wyścigi rzędów klas I- III

  I miejsce zdobyła klasa III A

  II miejsce zdobyła klasa  II

  III miejsce zdobyła klasa  III B

   Gra w piłkę nożną – klasy IV – VI

  I miejsce zdobyła grupa Macieja Barana

  II miejsce zdobyła grupa Gracjana Antkowiaka

  Zwycięskim drużynom wręczono dyplomy oraz słodki upominek

  Opiekunowie SKO zorganizowali licytację zabawek w klasach I –III, w której uczniowie brali aktywny udział.  Dochód z licytacji został przekazany na rzecz Koncertu Charytatywnego.

  Wszystkim uczestnikom Dnia Wiosny dopisywały humory, a wspaniała pogoda świadczy o tym, że uczniowie ZSPiP skutecznie przegonili zimę. Wszyscy zgodnie orzekli, że był to przyjemnie spędzony dzień w szkole.

 • Zajęcia relaksacyjne uczniów klasy VI

  Uczniowie klasy VI  uczestniczyli  w zajęciach relaksacyjnych, prowadzonych przez panią Marzenę Kostyk – pedagog Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Górze. W czasie  spotkania uczniowie poznali proste ćwiczenia odprężające, rozluźniające, zapobiegające lub zmniejszające stres, zwiększające wydajność umysłową. Harmonizują ciało, umysł i ducha.

    

    

 • INFORMACJA O OBOWIĄZKU SZKOLNYM W 2015 ROKU

  Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie informuje iż od 1 września 2015 r obowiązek szkolny obejmie dzieci siedmioletnie, urodzone w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2008 r., które rok wcześniej nie rozpoczęły spełniania obowiązku szkolnego, oraz wszystkie dzieci z rocznika 2009 (sześciolatki).

 • SOBOTA 21 MARZEC

  W dniu 21.03.2015 (sobota) w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie odpracowany zostaje dzień 31.10.2014 (piątek) – Zarządzenie Dyrektora szkoły nr 28/2014 z dnia 30.10.2014.

  W związku z powyższym:

  1. Odpracowanie nie dotyczy oddziałów przedszkolnych.

  2. Wszyscy uczniowie  klas I – VI przyjeżdżają na pierwszą zmianę.

  3. Zajęcia odbywają się według harmonogramu dla dnia piątkowego.

  4. Przywóz uczniów do szkoły następuje bez zmian oprócz wsi Bronów i Szedziec dla których podstawiony będzie autobus o godzinie:

  - 8.30 –Bronów

  - 8.35 – Szedziec

  5. Odjazd autobusów po zajęciach odbywa się według harmonogramu tj, o godz. 13.20 i 13.45.

  6. Odjazdy autobusów o godz.15.05 i 16.00 są odwołane.

 • Dzień Kobiet w klasie IA

  6 marca klasa I A wraz z wychowawcą, Anną Lewczuk, obchodziła klasowy Dzień Kobiet. W ten wyjątkowy dzień panowie pięknie odśpiewali 100 lat, złożyli serdeczne życzenia swoim koleżankom, a także wręczyli im drobne upominki. Nie zapomnieli również o kwiatkach, były wyjątkowe, bo tworzone własnoręcznie z myślą o tym wyjątkowym dniu. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni zgodnie stwierdzili, że Dzień Kobiet i Dzień Chłopca nieformalnie świętujemy każdego dnia. Ten piękny dzień uwieczniliśmy na pamiątkowych fotografiach. 

 • W piątek 6 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. W ramach obchodów Samorząd Uczniowski wręczył wszystkim Paniom kwiaty wraz z życzeniami.

  Zdjęcia dostępne w galerii Dzień Kobiet.

 • Apel:

  W konkursie na portret Żyrafki Lokatki – ulubienicy SKO - wiczów wzięli udział przede wszystkim uczniowie klas I – III. Na konkurs wpłynęło 22 prace. Wszystkie były wykonane ciekawą techniką, pomysłowe i wesołe.

  Największą ciekawość wzbudziła praca Mariusza Benika z IIIA, który wykonał duży portret Lokatki z gąbki. Mariusz zajął I miejsce w konkursie.

  Kolejne miejsca przypadły – II Amelce Nakonecznej

  III Zuzi Ziobroniewicz, IV – Nikoli i Oliwce Onochowskim.

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez SKO, a wszyscy uczestnicy konkursu dostali coś słodkiego. 

   

  Uczniowie klas IV-VI otrzymali również dyplomy uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie MemoryMaster z języka angielskiego:

  - Julia Kasycz

  - Karina Dąbkowska

  - Rozalia Zawieja

  - Wiktoria Polak

  - Weronika Szymańska

  - Weronika Jończak

  - Izabela Onochowska

  Wyróżnione zostały nasze dwie uczennice: Weronika Jończak (kl. VI) oraz Wiktoria Polak (kl. VA).

  Serdecznie gratulujemy!

 • ZAPROSZENIE NA KONCERT CHARYTATYWNY

 • 16.03.2015

  Nowe wiadomości w zakładce Przedszkole.

 • Harmonogram rekrutacji do oddziałów przedszkolnych ZSPiP w Ślubowie na rok szkolny 2015/16

  Harmonogram  rekrutacji do oddziałów przedszkolnych

  ZSPiP w Ślubowie na rok szkolny 2015/16:

   

  01.03.2015 – 13.03.2015 – złożenie przez rodzica (prawnego opiekuna) deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego

  16.03. - 20.04.2015 r . - złożenie przez rodzica (prawnego opiekuna) wniosku (wraz z załącznikami) o przyjęcie dziecka do przedszkola;

  21.04. – 30.04.2015r. -  przeprowadzenie postępowania rekrutacyjnego;

  04.05.2015r. – podanie do publicznej wiadomości wyników postępowania rekrutacyjnego w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;

  05.05. – 13.05.2015r. – złożenie przez rodzica (prawnego opiekuna) potwierdzenia woli zapisu do przedszkola dziecka zakwalifikowanego;

  14.05.2015r. – podanie do publicznej wiadomości lity kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

   

  Terminy postępowania uzupełniającego:

   

  17.08. - 21.08.2015r. - składanie wniosków (wraz z załącznikami) przez   rodziców/prawnych opiekunów;

  24.08.2015r. – przeprowadzenie postępowania rekrutacyjnego;

  24.08.2015r. – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;

  25 - 27.08.2015r. - złożenie przez rodzica (prawnego opiekuna) potwierdzenia woli zapisu do przedszkola dziecka zakwalifikowanego;

  28.08.2015r. - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

   

  Załączniki do pobrania:

  Zalacznik_nr_1_do_Uchwaly.doc

  Zalacznik_nr_2_do_Uchwaly.doc

  Zalacznik_nr_3_do_Uchwaly.doc

 • GŁOSOWANIE NA BOISKO SZKOLNE SPORTOWE PRZY ZSPIP W ŚLUBOWIE

  Od 1 do 31 marca mają Państwo możliwość głosowania na realizację projektów w ramach budżetu obywatelskiego Gminy Góra na rok 2015. Jednym z projektów jest boisko sportowe przy ZSPiP w Ślubowie.

  Mogą Państwo zagłosować poprzez:

  1. ręczne wypełnienie formularza (które otrzymają Państwa dzieci) i dostarczenie go przez dzieci do swoich wychowawców;

  2. stronę internetową: https://docs.google.com/forms/d/19CyyuKtCedfTiFl7CZ02yveFW_mahQMwpTuJnAWSmsM/viewform

  gdzie podają Państwo swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL oraz adres e-mail, a następnie zaznaczają Państwo projekt:

  "Rozwój infrastruktury rekreacyjno-sportowej we wsi Ślubów. Budowa boiska sportowego wielofunkcyjnego o wymiarach 16mx28m (boisko do piłki koszykowej, siatkowej)"

  (pozycja 3)

  Bardzo liczymy na Państwa głosy!

 • Harmonogram wyjazdów na basen

 • Wyjazd do Góry

  Dnia 13 lutego 2015 r. 25-cio osobowa grupa dzieci z klas IV-VI wraz z opiekunem, p. Lidią Berus oraz rodzicami pojechała na spektakl teatralny pt. ,,Pan Kleks" w wykonaniu Teatru Narodowego Edukacji we Wrocławiu.

  Przed spektaklem udaliśmy się do piekarni ,,Maja", gdzie uczniowie mieli okazję przyjrzeć się pracy piekarza. Dzięki uprzejmości pana kierownika, który oprowadził dzieci po zakładzie, uczniowie poznali proces produkcji pieczywa. Na koniec wizyty każdy uczeń dostał słodki upominek od piekarni - pysznego pączka. 

   

 • Konkurs recytatorski ,,Pegazik"

  Dnia 12 lutego odbył się gminny etap konkursu recytatorskiego ,,Pegazik", w którym udział wzięły trzy uczennice z naszej szkoły:

  - Weronika Jończak (klasa VI)

  - Weronika Szymańska (klasa VI)

  - Izabela Onochowska (klasa VI)

  Weronika Szymańska zajęła II miejsce, a Weronika Jończak otrzymała wyróżnienie. Obie dziewczynki będą reprezentowały naszą szkołę w etapie powiatowym.

  Gratulujemy!

strona: