Nawigacja

 • Wypłata stypendium szkolnego za okres styczeń - czerwiec 2016 r.

  30.04.2016

  Wypłata stypendium szkolnego za miesiące styczeń – czerwiec 2016 r. przyznanych decyzją Burmistrza Góry nastąpi wg podanego niżej harmonogramu:

   

  Nazwa placówki

  Przyjmowanie faktur za m-ce
  styczeń - maj

  Wypłata stypendiów
  za m-ce

  styczeń - maj

  Przyjmowanie faktur za m-c czerwiec

  Wypłata stypendiów
  za m-c

  czerwiec

  Szkoła Podstawowa
  nr 1 w Górze

  do

  16 maja 2016 r.

  Wypłata nastąpi
  na wskazany we wniosku rachunek bankowy
  lub w kasie szkoły/Urzędu Miasta i Gminy w Górze do

  27 maja 2016 r.

  do
  6 czerwca 2016 r.

  Wypłata nastąpi
  na wskazany we wniosku rachunek bankowy
  lub w kasie szkoły/Urzędu Miasta i Gminy w Górze do
  17 czerwca 2016 r.

  Szkoła Podstawowa

  nr 3 w Górze

  ZSPGiP w Czerninie

  ZS-P z oddziałami integracyjnymi
  w Glince

  ZSPiP w Ślubowie

  ZSPiP w Witoszycach

  Gimnazjum nr 1
  w Górze

  Gimnazjum nr 2
  w Górze

  Urząd Miasta
  i Gminy

  (Zespół Szkół
  w Górze, Liceum Ogólnokształcące
  w Górze oraz pozostałe szkoły)

   

  Wypłata stypendium szkolnego uzależniona jest od uprzedniego złożenia oryginałów faktur i rachunków potwierdzających poniesienie kosztów związanych z procesem edukacyjnym ucznia.

  Faktury za okres rozliczeniowy styczeń – czerwiec 2016 r. będą przyjmowane w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Gminy w Górze w pok. nr 5 oraz w placówkach oświatowych.

 • Dzień Ziemi

  24.04.2016

       Dzień Ziemi jest w Polsce obchodzony po raz 32. To święto, którego tradycja powstała w Stanach Zjednoczonych. Właśnie w tym państwie 22 kwietnia 1970 roku odbyła się demonstracja, w czasie której głoszono hasło "Każdy dzień to dzień Ziemi". Manifestanci wyrażali w ten sposób swoją troskę o stan środowiska w którym żyjemy, o dbanie o to środowisko. Głosili, że bez przyrody, współgrania z nią człowiek zginie. Święto to ma nam ludziom przypominać, że jesteśmy cząstką przyrody i musimy zrobić wszystko, aby zachować, chronić oraz odnawiać środowisko przyrodnicze.
        Dzień Ziemi jest obchodzony na całym świecie. Do grona ekologów dołączają również dzieci, które są najbardziej pomocne w przeprowadzaniu rozmaitych akcji, takich jak sprzątanie świata czy segregacja odpadów. Do tego grona dołączyła się również nasza szkoła.

   Tymi słowami przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Rozalia Zawieja przywitała wszystkich uczniów i nauczycieli na kolejnych obchodach Dnia Ziemi, które odbyły się w naszej szkole 21 kwietnia. Z tej okazji Samorząd zaplanował dzień pełen atrakcji.

  Przygotowania do uroczystości trwały kilka dni, ponieważ zadaniem wszystkich klas było wyszukanie  informacji na temat  wybranych ziół, przygotowanie potrawy  i przygotowanie się do prezentacji.

   Od samego rana uczniowie  wraz z wychowawcami przyrządzali zdrowe posiłki, uwzględniając wylosowane zioła,  Potrawy oceniane były przez Jury w  konkursie MasterChef.

  Uroczystość umilił nam występ klasy II . Dzieci zaprezentowały krótkie przedstawienie o charakterze przyrodniczym, występ zakończyły piosenką. Następnie przystąpiono do prezentacji .  Przedszkolaki  udzieliły nam informacji na temat tego co trzeba jeść żeby być zdrowym oraz jak dbać o środowisko. Pozostali  uczniowie przedstawili przygotowane informacje na temat ziół. W międzyczasie Jury dokonywało oceny przygotowanych posiłków.

  Następnie dzieci wraz z nauczycielami wyruszyli na sprzątanie terenu wokół szkoły. Wyposażeni w worki i rękawice zbierali śmieci, by pięknie i czysto było wokół nas. Przedszkolaki porządkowały plac zabaw wokół przedszkola, dzieci z młodszych klas i  starsi uczniowie sprzątali boiska szkolne  oraz miejsca przy drodze w pobliżu szkoły.
   

  Na zakończenie dokonano podsumowania konkursów:

  MasterChef w kategorii klas I – III wygrała klasa I

  w kategorii klas IV – VI wygrała klasa IV

  Laureaci otrzymali dyplomy oraz kosze pełne zdrowej żywności, które wręczyła pani Małgorzata Pusz.

  W konkursie ekologicznym „Ekoludek” – do którego dzieci przygotowywały się tydzień przed uroczystością, również wyłoniono zwycięzców.

  I miejsce – Blanka Żurawska

  II miejsce – Barbara Czajkowska

  III miejsce – Krzysztof Gubański oraz Weronika Kruk

  Wyróżnienia: Kuba Kordus oraz Filip Zamelski

  Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczyła pani Justyna Plewa.  Pozostali uczniowie również otrzymali nagrody pocieszenia.

  Na zakończenie pani Ania Dokładańska wręczyła wszystkim klasom podziękowania za postawę ekologiczną oraz za udział w obchodach Dnia Ziemi.

 • 29.03.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XIV Koncert Charytatywny.

 • Wizyta w kinie

  21.03.2016

     Uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski „Baśniowy komiks” w nagrodę  zostali zaproszeni do kina na film pt.: „Zwierzogród”.  Wspólne spotkanie odbyło się 18.03.2016 w Domu Kultury w Górze. Film oprócz wspaniałej rozrywki wypełnionej ogromem śmiechu dzieci, dostarczył również wszystkim niezapomnianych wrażeń.

 • Kiermasz Wielkanocny

  20.03.2016

  W dniu 16 marca 2016r  w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Samorząd Szkolny. Było świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu  można było zakupić słodkości przygotowane przez  uczniów i nauczycieli.  Chętnych na smakołyki nie brakowało.

   

   

 • XIV Koncert Charytatywny.

  15.03.2016

     W dniu 13 marca 2016r w Ślubowie odbył się już XIV koncert charytatywny,  z którego cały dochód został przeznaczony dla dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Organizatorami koncertu byli: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „ Razem możemy więcej” w Ślubowie, Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzie Górowskiej, Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie oraz Rada Rodziców . Mimo niesprzyjającej aury sala wiejska pękała w „szwach”. W imieniu Pani Burmistrz Ireny Krzyszkiewicz  gościliśmy Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Panią  Izabelę Baranowską, radnych Rady Miejskiej ( Agnieszkę Jędryczka, Małgorzatę Makles i Bolesława Siekanowicza), sołtysów okolicznych wsi (Irenę Lisowiec, Wojciecha Zawieję, Krzysztofa Zamelskiego), Anielę Gągała  Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Ślubowie,  lokalnych przedsiębiorców i wielu innych znamienitych gości. Na wstępie koncertu organizatorzy Panie Agnieszka Jędryczka, Dorota Ziobroniewicz oraz Panowie Robert Brojek i ks. Stanisław Orłowski wręczyli podziękowania sponsorom Koncertu, bez których uroczystość byłaby skromniejsza. Lista darczyńców przerosła nasze oczekiwanie. Oto ona: Jadwiga Kordus, Agnieszka Marciniak, Małgorzata Makles ,ks.Stanisław Orłowski, Stefania Baran, Ewa Wieruszewska, Kamila Dworak, Kinga Siemaszko, Zuzanna Tobółka, Julia Kasycz, Dorota Ziobroniewicz, Igor Pietrzyk, Natalia Wydra, Aneta Śliwiak – kwiaciarnia Hortensja, Urszula Ginda, Anna Śmiechowska, Paulina Andrzejewska, Joanna Gawlicz, Wiesława Kasprzak, Halina i Jerzy Krogulec, Zenobia Spieć, Ireneusz Ziobroniewicz, Fundacja „ Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, Rada Rodziców przy ZSPiP w Ślubowie, pracownicy i uczniowie szkoły w Ślubowie, a także przyjaciele szkoły, którzy nie chcieli ujawniać nazwisk.

     Zgodnie z tradycją Koncertu Charytatywnego, uczniowie i nauczyciele przygotowali szereg atrakcji artystycznych( były piosenki, tańce , wiersze i scenki humorystyczne), którymi umilano czas pomiędzy licytacjami. Występowały przedszkolaki,  uczniowie z poszczególnych klas, prezentując swój kunszt wokalny , taneczny i przepiękne stroje uszyte przez rodziców, za co składamy wielkie podziękowania.  Pomiędzy występami odbywały się licytacje. A było co licytować, gdyż wśród zgromadzonych darów znalazły się wyroby ze złota, haftowane obrazy, serwetki, gry, chemia gospodarcza, maskotki, pościel, zestawy kosmetyków, zaproszenia do fryzjera , kosmetyczki i wiele innych .

     W czasie trwania koncertu można było zaopatrzyć się w palmy wielkanocne, piękne pisanki i stroiki. Kiermasz wielkanocny zorganizowały Panie Agnieszka Jędryczka, Elżbieta Bieńko, Stanisława Szostak. Było też coś dla ciała; rodzice i pracownicy szkoły serwowali pyszne ciasta, kawę i herbatę. Trzy godziny minęły błyskawicznie i nastąpił oczekiwany punkt programu, przedstawienie w wykonaniu nauczycieli ze szkoły w Ślubowie. Była to premiera bajki „Czarodziejska jabłoń” na motywach baśni braci Grimm. Przedstawienie wywoływało salwy śmiechu , świetnie zagrane ,  z dobrze dobraną muzyką. W poszczególne postaci wcieliły się: Ewa Kaczmarek - Jednooczka , Joanna Henszel - Dwuoczka,  Agnieszka Kożyczak -Trzyoczka, Anna Dokładańska- matka, Wioleta Szostak - wróżka, Joanna Kuśmierska – jabłoń, Mateusz Sobczyński – koza, (rewelacyjnie zagrana), Małgorzata Pusz – narrator, no i oczywiście ksiądz jako rycerz, na swoim żelaznym rumaku ( świetny kostium). Pomysłowa aranżacja, piękne stroje i wspaniała dekoracja  dopełniały całości. Całość imprezy sprawnie i z humorem prowadzili Anna Dokładańska i Mateusz Sobczyński. Na zakończenie imprezy dyrektor szkoły Robert Brojek podziękował wszystkim uczestnikom koncertu i wspólnie z koordynatorem całości Bożeną Gawlicz, przewodniczącą Stowarzyszenia Wsi Ślubów „Razem możemy więcej” Agnieszką Jędryczka oraz ks. Stanisławem Orłowskim złożyli podziękowania wszystkim, którzy nie szczędzili swych portfeli i przystąpili do licytacji. Zebrano pokaźną sumę, bo 9632.35 zł, którą przekazano na konto fundacji. Jak powiedział Carroll Lewis „ Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić”. Niech te słowa staną się mottem następnego koncertu, na który serdecznie zapraszamy.

   

 • Dziecięca licytacja na rzecz chorych dzieci

  W czwartek przed XIV Koncertem Charytatywnym wychowawcy klas I - III zorganizowali już po raz kolejny Dziecięcą Licytację. Pod młotek poszły wspaniałe pluszaki. Nasi najmłodsi uczniowie wspaniałe się bawili, licytowali zajadle upatrzone wcześniej maskotki i w ciągu jednej lekcji zebraliśmy 272 zł. Cała kwota została już przekazana do wspólnej kasy po Koncercie i zostanie przekazana chorym dzieciom. JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH UCZNIÓW. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali maskotki na licytację.

 • Podsumowanie konkursów plastycznych

  15.03.2016

  Ogłoszenie wyników konkursu „BAŚNIOWY KOMIKS”

  I miejsce

  „Magiczne drzewo – pojedynek”

  autorzy: Dominik Onochowski, Adrian Bortnowski

  2 równorzędne II miejsce

  „Koziołek Matołek”

  autorzy: Amelia Nakoneczna, Oliwka Onochowska

  „Pinokio”

  autorzy: Aleksandra Bielawska, Zuzanna Ziobroniewicz

  „Szatan z siódmej klasy”

  autor: Wiktoria Polak

   2 równorzędne III miejsce

  „Akademia Pana Kleksa”

  autorzy: Magdalena Bielawska, Mariusz Benik

  „Karolka”

  autorzy: Dominika Jastrzębska, Agata Kruk

  W konkursie plastycznym "Zasady zachowania w pracowni komputerowej"

  I miejsce - Amelia Nakoneczna

  II miejsce - Zuzanna Ziobroniewicz

  III miejsce- Aleksandra Bielawska

  Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami ufundowanymi przez Samorząd Szkolny i sponsora, który od lat wspiera nasze działania.

 • Dzień Kobiet

  Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w Twym życiu zdarzeń

  tego i wiele innych ciepłych słów życzyli uczniowie samorządu szkolnego  dnia 8 marca br. wszystkim paniom w naszej szkle wręczając symboliczną różę.

  Na fotorelację z obchodów Dnia Kobiet zapraszamy do albumu fotograficznego

 • 02.03.2016

  Przedszkole

  Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym

  1. 08.03.2016 – 31.03.2016 Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola lub innej formy wychowania przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. 
  2. 01.04.2016 – 06.04.2016 Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola lub innej formy wychowania przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20 t ust. 7 ustawy.

   

  1. 21.04.2016 Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy  kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

   

        4. 26.04.2016 – 28.04.2016 Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

   

  1. 29.04.2016 Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

   

  Terminy w postępowaniu uzupełniającym

   

  1. Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola lub innej formy wychowania przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

  17.05.2016 – 19.05.2016

  1. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola lub innej formy wychowania przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20 t ust. 7 ustawy.

   

  20.05.2016 - 25.05.2016

  1. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy  kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

   

  27.05.2016*

  1. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

   

  01.06.2016 – 03.06.2016

   

  1. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

   

  06.06.2016

   

  *ostatni dzień na rozpatrzenie w postępowaniu rekrutacyjnym odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej przypada na dzień 25.05.2016

   

   

   

   

   

   

   

   

  Szkoła Podstawowa

  Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym

   

  14.03.2016 – 31.03.2016

  1. Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

   

  01.04.2016 – 06.04.2016

  1. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20 t ust. 7 ustawy.

   

   21.04.2016

  1. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy  kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

   

  26.04.2016 – 28.04.2016

  1. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

  29.04.2016

  1. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

   

  Terminy w postępowaniu uzupełniającym

   

  1. Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

  17.05.2016 – 19.05.2016

   

  1. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20 t ust. 7 ustawy.

   

  20.05.2016 – 25.05.2016

  1. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy  kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

   

  27.05.2016*

  1. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

   

  01.06.2016 – 03.06.2016

   

  1. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

   

  10.06.2016

  *ostatni dzień na rozpatrzenie w postępowaniu rekrutacyjnym odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej przypada na dzień 25.05.2016

   

   

 • Wkrótce XIV Koncert Charytatywny

  25.02.2016

  Dyrektor, Rada Rodziców Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie

  Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi

  " Razem możemy więcej"

  serdecznie zapraszają

  XIV Koncert Charytatywny

  „Każdy może pomóc”

  który odbędzie się dnia 13 marca 2016 roku, o godz. 1400

  w sali świetlicy wiejskiej w Ślubowie

              Program imprezy:     

  - uroczyste rozpoczęcie koncertu

  - część artystyczna w wykonaniu uczniów

  - aukcje

  - kawiarenka

  - kiermasz wielkanocny

  - przedstawienie artystyczne w wykonaniu nauczycieli

  smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

  Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz

  Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej

  we Wrocławiu

   

   

   

   

 • Nasze konkursowe zmagania

  17.02.2016

  XVII Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym

    Dnia 18.01.2016r odbyło się podsumowanie XVII Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, w którym wzięło udział sześcioro uczniów z naszej szkoły: Karina Dąbkowska, Julia Kasycz, Weronika Ziobroniewicz, Igor Więcowski, Oliwia Bareła, Wioleta Ciesielska. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli p. Lidii Berus oraz p. Elżbiety Bieńko wykonali prace plastyczne ilustrujące walkę młodzieży polskiej, żołnierzy AK z okupantem.

    Prace naszych uczniów zostały wysoko ocenione przez jury konkursowe, na sześcioro uczestników, aż czworo zostało nagrodzonych: Karina Dąbkowska- I miejsce, Weronika Ziobroniewicz- II m,  Julia Kasycz- III m, Wioleta Ciesielska- III m. Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z ekspozycją prac odbyło się 28.01.2016r. w szkole w Niechlowie, która nosi imię Armii Krajowej.

  I Ogólnopolski Konkurs Historyczny CLIO -2015 pt. „ Wielcy Polacy”.

    W konkursie wzięło udział jedenaścioro uczniów z klas szóstych, którzy mieli do wyboru test wiedzy lub wykonać pracę plastyczną- portret wielkiego Polaka. Na początku stycznia otrzymaliśmy wyniki, które nas bardzo ucieszyły, gdyż Wioleta Ciesielska zajęła I m w  województwie w kategorii praca plastyczna, za piękny portret Papieża Jana Pawła II, I m w szkole w tej kategorii zajęła Weronika Szymańska, I m w szkole w kategorii test zajął Patryk Staniecki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy łącznie z opiekunem Lidią Berus.

  Ojczyzna Polszczyzna.

    W konkursie Ojczyzny Polszczyzny wzięło udział 12 uczniów w etapie szkolnym, dwoje zakwalifikowało się do etapu powiatowego- Julia Kasycz i Wiktoria Polak. Ostatecznie do części ustnej Małego Finału zakwalifikowała się Julia Kasycz ucz. kl. VIb- (op. Lidia Berus),  kwalifikując się do ścisłej czołówki.

  Konkurs Recytatorski PEGAZIK

    17. 02.2016r. Odbył się gminny etap Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK , naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy VIb, Karina Dąbkowska, Weronika Ziobroniewicz, Dobrosława Szydłowska, które pod kierunkiem nauczyciela j. polskiego Lidii Berus przygotowały wiersze znanych poetów. Wszyscy uczestnicy, którym nie udało się zająć punktowanego miejsca otrzymali pamiątkowe upominki, gdyż jak stwierdził przew. Komisji konkursowej p. M. Kostyk  wszyscy zaprezentowali wysoki poziom.  Gratulujemy udziału. 

 • „Alcybiades" na scenie Domu Kultury” w Górze

  Dnia  15.02.2016r. 27 uczniów wraz z opiekunami p. A. Staniecką, E. Szydłowską, M. Dutka pojechało na spektakl teatralny w wykonaniu NTE we Wrocławiu pt. „ Alcybiades”. Przedtem udaliśmy się do Biblioteki Miejskiej w Górze, gdzie p. dyr B. Siekanowicz poprowadziła  bardzo ciekawą lekcję biblioteczną, zapoznając dzieci z pracą biblioteki, księgozbiorem,  czytelnią, zachęcając do czytania książek i zapisania się w poczet czytelników. Następnie udaliśmy się na przedstawienie, które było niezwykle interesujące i śmieszne, dzięki profesjonalnej grze  aktorów, którzy rozbawili widownię do łez. Wróciliśmy autobusem szkolnym zadowoleni i pełni wrażeń. Wyjazd zorganizowała wych. klasy VIb Lidia Berus.    

 • Bal karnawałowy

  26.01.2016

  Piątek 22 stycznia był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci klas I – III. W tym dniu w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, a szkoła zamieniła się w salę balową. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Nauczyciele urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami i pląsami, a zwycięzcy byli nagradzani. W czasie przerwy dzieci miały czas na poczęstunek. Niestety radosna zabawa musiała się w końcu skończyć.
  Po godzinie 17.00 zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów.
  Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się,  – serdecznie dziękujemy!

 • Dzień Babci i Dziadka

  Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery był obchodzony Dzień Babci i Dziadka.

  21.01.2016r. do Świetlicy Wiejskiej w Ślubowie przybyli najukochańsi  dziadkowie. Pod opieką p. Stanisławy Szostak i p. Elżbiety Bieńko dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne i recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Po występach dzieci wręczyły dla swoich babć i dziadków kwiatek, a następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci.

 • 11.12.2015

  Wszystkie informacje o pracy naszego przedszkola zostały umieszczone w zakładce Przedszkole. Zapraszamy.

 • ANDRZEJKI

  Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych zabaw, połączony z tańcem i poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Ten niezwykły czas, tradycyjnie miał również miejsce 27 listopada, w naszej szkole. Dyskoteka przygotowana przez Samorząd Uczniowski trwała 2 godziny. Niezwykłą atrakcją andrzejkowego balu była prezentacja strojów, przygotowanych specjalnie na ten tajemniczy wieczór. Wszyscy bawili się świetnie. Chętnie zajmowali miejsce na parkiecie i tańczyli w rytm ulubionej muzyki. W czasie dyskoteki organizowano przerwy, na których wszyscy bawiący się wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez rodziców uczniów klasy IV. Na wszystkich czekały zdrowe przekąski. Wszyscy uczniowie skończyli dyskotekę andrzejkową w dobrym i radosnym nastroju. Byli zmęczeni, ale zadowoleni. Już kolejny raz, wspólna zabawa uczniów z nauczycielami okazała się dla wszystkich wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem.

 • AGRESJI I NARKOTYKOM MÓWIMY „NIE”

  23.11.2015

  Jesteśmy szkołą, która realizuje profilaktykę wśród uczniów z zakresu przeciwdziałania agresji, niepożądanym zachowaniom oraz uzależnieniom. Dlatego nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z trenerem pedagogiki oraz aktorami z Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa.

  Klasy V-VI brały udział w warsztatach na temat: Mówimy NIE dopalaczom, natomiast klasy I-IV w spektaklu „Świeżak” ukazującym problem przemocy i nietolerancji.

  Uczniowie bardzo chętnie angażowali się w zajęcia, przyswajając nowe wiadomości i umiejętności.

  Spotkania odbyły się dzięki współpracy z panią Bogumiłą Płaczek.

   

 • UWAGA Wypłata stypendium szkolnego za okres wrzesień – grudzień 2015r.

  Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie informuje, że wypłata stypendium szkolnego odbędzie się w kasie szkoły lub na wskazany we wniosku rachunek bankowy do dnia 30 grudnia 2015r.

  Wypłata stypendium szkolnego uzależniona jest od uprzedniego złożenia oryginałów faktur i rachunków potwierdzających poniesienie kosztów związanych z procesem edukacyjnym ucznia. Faktury za okres rozliczeniowy wrzesień – grudzień 2015r. będą przyjmowane w sekretariacie szkoły do dnia 30 listopada 2015r.

 • Święto Niepodległości

  Dnia 9 listopada 2015r. w naszej szkole  w Ślubowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, pięknie recytując wiersze, śpiewając patriotyczne pieśni, które mówiły o niedoli żołnierskiej oraz drodze Polski do odzyskania niepodległości Część artystyczną przygotowały panie: Lidia Berus i Agnieszka Kożyczak z uczniami z klas VIb i V. W czasie uroczystości obejrzały ciekawą prezentację pt. 11 LISTOPADA ukazującą dzieje naszej ojczyzny od czasów tragicznych powstań, aż do odzyskania wolności. Atmosferę tamtych dni podkreślała również oryginalna scenografia. Umiejętności recytatorskie oraz wokalne  naszych dzieci podziwiali pan dyrektor Robert Brojek, uczniowie i nauczyciele. To była wzruszająca lekcja historii i patriotyzmu.

strona: