Nawigacja

 • FERIE ZIMOWE 2016

  29.01.2016

   

  W Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie w okresie ferii zimowych przewiduje się następujące zajęcia:

  Przedszkole – czynne całe ferie zimowe

   

  W szkole zajęcia będą odbywały się:

  01.02 – 05.02.2016r. (poniedziałek – piątek) godz. 10:00 – 13:00 – zajęcia biblioteczne – Bożena Gawlicz

  02.02.2016r. (wtorek) godz. 11:00 – 13:00 – zajęcia plastyczne – Czesława Bareła

  03.02.2016 r. (środa) godz. 10:00 – 12:00 - tenis stołowy – kl. IV – VI –– Robert Brojek

  03.02.2016r. (środa) godz. 10:00 – 12:00 – zajęcia plastyczne – Lidia Berus

  04.02.2016r. (czwartek) godz. 12:00 - 14:00 – zajęcia sportowe –kl. IV – VI -Agnieszka Kożyczak

  (zajęcia w hali sportowej Olimpia przy Gimnazjum nr 2) zajęcia z piłki siatkowej i piłki ręcznej

  11.02.2016 (czwartek) godz. 11:00 – 13:00 – zajęcia plastyczne – Czesława Bareła

 • Bal karnawałowy

  26.01.2016

  Piątek 22 stycznia był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci klas I – III. W tym dniu w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, a szkoła zamieniła się w salę balową. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Nauczyciele urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami i pląsami, a zwycięzcy byli nagradzani. W czasie przerwy dzieci miały czas na poczęstunek. Niestety radosna zabawa musiała się w końcu skończyć.
  Po godzinie 17.00 zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów.
  Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się,  – serdecznie dziękujemy!

 • Dzień Babci i Dziadka

  Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery był obchodzony Dzień Babci i Dziadka.

  21.01.2016r. do Świetlicy Wiejskiej w Ślubowie przybyli najukochańsi  dziadkowie. Pod opieką p. Stanisławy Szostak i p. Elżbiety Bieńko dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne i recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Po występach dzieci wręczyły dla swoich babć i dziadków kwiatek, a następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci.

 • 11.12.2015

  Wszystkie informacje o pracy naszego przedszkola zostały umieszczone w zakładce Przedszkole. Zapraszamy.

 • ANDRZEJKI

  Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych zabaw, połączony z tańcem i poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Ten niezwykły czas, tradycyjnie miał również miejsce 27 listopada, w naszej szkole. Dyskoteka przygotowana przez Samorząd Uczniowski trwała 2 godziny. Niezwykłą atrakcją andrzejkowego balu była prezentacja strojów, przygotowanych specjalnie na ten tajemniczy wieczór. Wszyscy bawili się świetnie. Chętnie zajmowali miejsce na parkiecie i tańczyli w rytm ulubionej muzyki. W czasie dyskoteki organizowano przerwy, na których wszyscy bawiący się wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez rodziców uczniów klasy IV. Na wszystkich czekały zdrowe przekąski. Wszyscy uczniowie skończyli dyskotekę andrzejkową w dobrym i radosnym nastroju. Byli zmęczeni, ale zadowoleni. Już kolejny raz, wspólna zabawa uczniów z nauczycielami okazała się dla wszystkich wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem.

 • AGRESJI I NARKOTYKOM MÓWIMY „NIE”

  23.11.2015

  Jesteśmy szkołą, która realizuje profilaktykę wśród uczniów z zakresu przeciwdziałania agresji, niepożądanym zachowaniom oraz uzależnieniom. Dlatego nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z trenerem pedagogiki oraz aktorami z Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa.

  Klasy V-VI brały udział w warsztatach na temat: Mówimy NIE dopalaczom, natomiast klasy I-IV w spektaklu „Świeżak” ukazującym problem przemocy i nietolerancji.

  Uczniowie bardzo chętnie angażowali się w zajęcia, przyswajając nowe wiadomości i umiejętności.

  Spotkania odbyły się dzięki współpracy z panią Bogumiłą Płaczek.

   

 • UWAGA Wypłata stypendium szkolnego za okres wrzesień – grudzień 2015r.

  Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie informuje, że wypłata stypendium szkolnego odbędzie się w kasie szkoły lub na wskazany we wniosku rachunek bankowy do dnia 30 grudnia 2015r.

  Wypłata stypendium szkolnego uzależniona jest od uprzedniego złożenia oryginałów faktur i rachunków potwierdzających poniesienie kosztów związanych z procesem edukacyjnym ucznia. Faktury za okres rozliczeniowy wrzesień – grudzień 2015r. będą przyjmowane w sekretariacie szkoły do dnia 30 listopada 2015r.

 • Święto Niepodległości

  Dnia 9 listopada 2015r. w naszej szkole  w Ślubowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, pięknie recytując wiersze, śpiewając patriotyczne pieśni, które mówiły o niedoli żołnierskiej oraz drodze Polski do odzyskania niepodległości Część artystyczną przygotowały panie: Lidia Berus i Agnieszka Kożyczak z uczniami z klas VIb i V. W czasie uroczystości obejrzały ciekawą prezentację pt. 11 LISTOPADA ukazującą dzieje naszej ojczyzny od czasów tragicznych powstań, aż do odzyskania wolności. Atmosferę tamtych dni podkreślała również oryginalna scenografia. Umiejętności recytatorskie oraz wokalne  naszych dzieci podziwiali pan dyrektor Robert Brojek, uczniowie i nauczyciele. To była wzruszająca lekcja historii i patriotyzmu.

 • Uroczyste podsumowanie konkursów

  9 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów:

  „Wspomnienia z wakacji” – konkurs plastyczny, organizowany przez Dom Kultury w Górze.

  Laureatem konkursu została Wioletka Ciesielska

  Dyplomy i nagrody otrzymali również: Martyna Szymańska, Klaudia Janiszewska, Weronika Szymańska, Anna Szymańska, Patryk Kuś, Dominik Onochowski, Aleksandra Bielawska, Magdalena Bielawska, Mariusz Benik

  „Przygoda z literaturą” – konkurs plastyczno –literacki,  organizowany przez Oddział Dziecięcy Biblioteki Miejskiej w Górze.

  Wyróżnienie otrzymała Klaudia Janiszewska

  W konkursie wzięły   udział   także: Klaudia Koszowska, Blanka Żurawska, Nikola Onochowska, Martyna Szymańska,  którzy również zostali nagrodzeni.

  Dyplomy otrzymali również drużyny uczestniczące w  „Podchodach bibliotecznych” – zorganizowanych  przez Samorząd Uczniowski.

  Były to następujące osoby: Dobrosława Szydłowska, Julia Kasycz, Oliwia Bareła, Rozalia Zawieja, Amelia Sawicka, Wiktoria Polak, Ola Bielawska, Zuzanna Ziobroniewicz, Amelia Nakoneczna, Klaudia Antkowiak, Dominik Szymek, Magdalena Bielawska, Martyna Wieruszewska, Mariusz Benik, Patryk Kuś, Kamil Brocki, Andżelika Dudka.

  Ostatnim konkursem organizowanym również przez Samorząd Uczniowski był konkurs pt.:  „Dynia na Halloween”

  I miejsce otrzymał Jakub Połczyk

  Wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie otrzymały słodką niespodziankę.

   Były to: Adam Nakoneczny, Błażej Spychała, Klaudia Wachowska, Klaudia Janiszewska, Hania Lisiecka, Nancy Wawrzynowicz, Ania Szymańska, Amelka Nakoneczna, Zuzia Ziobroniewicz,  Dominik Onochowski,  Tymek Klimczak, Weronika Ziobroniewicz, Oliwka Bareła, Aleksandra Bareła.

  Wręczenia dyplomów i nagród dokonali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego panie Justyna Plewa i Joanna Kuśmierska. Gratulacje złożył również Dyrektor szkoły pan Robert Brojek

 • Nowe zdjęcia w albumie fotograficznym

  12.11.2015

  Zapraszamy do zajrzenia do naszego albumu fotograficznego.Zostały tam dodane zdjęcia z ostatnich wydarzeń szkolnych ( Dzień zdrowego śniadania, wyjście na cmentarz przed Dniem Zmarłych,uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, podsumowanie konkursów szkolnych).

 • Zabawy z literaturą

  „Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży” to jeden z priorytetów polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2015/2016. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom w naszej szkole  stworzono zajęcia, które miały na celu zachęcić uczniów do wyrabiania pożytecznych nawyków czytelniczych. W ramach akcji „Październik miesiącem bibliotek szkolnych” kontynuowano ogólnopolską akcje „Cała Polska Czyta Dzieciom”, która jest realizowana w naszej szkole od wielu lat. W ramach zajęć czytano rozmaite bajki uczniom klas młodszych. Zaangażowani byli nauczyciele oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego.  

  Kolejnym elementem kształtującym u dzieci nawyki czytelnicze było stworzenie trzydniowych zajęć pod nazwą:  „Podchody biblioteczne”.  Uczniowie lubią zagadki, szyfry, przygody  i dobrą zabawę – wszystko to wykorzystano w naszej zabawie. Trzyosobowe zespoły rozwiązywały rozmaite zadania. które oparte były w dużej mierze na lekturach. Wykorzystano takie pozycje jak: „Opowieści z Narnii”, „Akademia Pana Kleksa”, „W pustyni i w puszczy”, „Oto jest Kasia” itp.  Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali kolejne zadania. Gdy dotarli do końca zabawy byli zawiedzeni, że trwało to tak krótko, zapragnęli powtórki ale trudniejszej. Wszystkie drużyny, które dotarły do celu w nagrodę otrzymały  dyplomy oraz słodką niespodziankę.

  Zapraszamy na fotorelację z akcji do albumu fotograficznego

 • Dzień zdrowego śniadania

  Dnia 5 listopada 2015 r. już po raz kolejny w naszej szkole obchodzony był Dzień Zdrowego Śniadania. To dzięki temu posiłkowi dzieci mają energię do nauki i zabawy. Z tej okazji odbyła się akcja edukacyjna pod hasłem "Śniadanie daje moc". Uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami zjedli wspólne zdrowe śniadanie, zgodnie z jedną z zasad prawidłowego żywienia „Do szkoły wychodź po śniadanie i ze śniadaniem”.

    Ale zanim usiedliśmy wszyscy do wspólnego posiłku, uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze witaminy i składniki mineralne obecne w potrawach zjadanych podczas śniadania. Następnie zaopatrzeni przez rodziców, dla których również ważne są zdrowe posiłki, w potrzebne produkty oraz przybory dokładnie umyli ręce. Później rozpoczęło się przygotowywanie pysznych kanapek, sałatek warzywnych oraz owocowych, przy udziale i pomocy wychowawczyń uczniów. Kiedy już wszystko było gotowe uczniowie zjedli zdrowe śniadanie. Wszystkim dzieciom smakowały potrawy oraz przygotowane przez samorząd uczniowski soki ze świeżych owoców oraz warzyw.

 • Pasowanie na ucznia

  16.10.2015

           Pierwszoklasiści z naszej szkoły już są pełnoprawnymi uczniami. 16 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Po części artystycznej w wykonaniu pierwszoklasistów odbyło się uroczyste ślubowanie. Po odczytaniu jego treści uczniowie  złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi, szanować dobre imię szkoły, dbać o przyrodę,  być dobrym Polakiem. Pan dyrektor Robert Brojek pasował dzieci na uczniów w obecności znamienitych gości: Radnych Rady Miejskiej p. Agnieszki Jędryczka, p. Małgorzaty Makles, p. Zbigniewa Woźniaka naczelnika oddziału  PKO BP w Górze, byłych dyrektorów naszej szkoły p. Joanny Gawlicz p. Bożeny Gawlicz, p. Aleksandra Barana, p Krzysztofa Zamelskiego – sołtysa wsi Szedziec, p. Doroty Ziobroniewicz, przewodniczącej Rady Rodziców oraz p. Stanisławy Szostak wychowawczyni przedszkola obecnych już pierwszaków. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego powitali młodszych kolegów ciepło i serdecznie, wręczyli im upominki. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane kuferkami  obfitości, oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy i plakietki. Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się do klasy, gdzie miło spędzili czas przy poczęstunku.

 • Na wycieczce w Górze, czyli przygoda z teatrem oraz wizyta w bibliotece.

  14.10.2015

  Dnia 8 października 2015 r. uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcą Lidią Berus oraz opiekunami p. A. Staniecką, E. Szydłowską oraz M. Dutka pojechali na wycieczkę do Góry, w trakcie, której odwiedziliśmy Bibliotekę Pedagogiczną po, której oprowadziły nas dwie sympatyczne panie- pani Ewa Walczak oraz pani Julita Kruszka. Dzieci zapoznały się z pracą biblioteki oraz jej zasobami. Po raz pierwszy zamawiały też książki w formie elektronicznej, było to dla nich nowe i ciekawe doświadczenie. W drodze do Domu Kultury podziwialiśmy zabytki Góry, pożywiliśmy się w pobliskiej pizzerii. Jednak największych wrażeń dostarczyło nam przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów NTE we Wrocławiu im. A. Mickiewicza pt.” Szatan z VII klasy”, które było niezwykle żywiołowe i żartobliwe. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

 • „Wspomnienia z Wakacji”– konkurs plastyczny

  14.10.2015

  Dnia 29. 09.  o godzinie 13.00 w Domu Kultury w Górze odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wspomnienia z Wakacji” adresowanego do dzieci szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych.

  W konkursie  wzięli udział  również nasi uczniowie. Są to min.: Martyna Szymańska, Klaudia Janiszewska, Weronika Szymańska, Anna Szymańska, Patryk Kuś, Dominik Onochowski, Aleksandra Bielawska, Magdalena Bielawska, Mariusz Benik

  Miłą niespodzianką było wręczenie dyplomu oraz bonu za zajęcie

   I miejscaw kategorii wiekowej 10-12 lat Wioletce Ciesielskiej uczennicy klasy VI A

  Wioletko serdecznie gratulujemy!!!!

  Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny

 • To już 22 „Sprzątanie Świata”!

  W dniu 25 września 2015 roku uczniowie Zespołu  Szkoła Podstawowa i  Przedszkole   w Ślubowie po raz kolejny przystąpili do ogólnokrajowej akcji „Sprzątanie Świata”.

  Przed przystąpieniem do pracy  pani Justyna Plewa przeprowadziła pogadanki wśród uczniów na temat segregacji odpadów. Celem prelekcji było wykształcenie u uczniów nawyku segregowania  śmieci i pokazanie korzyści płynących z segregacji. Zajęcia miały charakter teoretyczny i praktyczny, w których dzieci  mogły wykazać się ciekawymi pomysłami.

  Następnego dnia uczniowie przystąpili do zbierania nieczystości na terenie szkoły oraz  w jej okolicach.  Dzieci zostały  wyposażone w rękawiczki oraz worki na śmieci. Wszyscy bardzo ochoczo ruszyli do pracy. Okazało się, że w naszym otoczeniu na ulicy, trawnikach oraz poboczach dróg leży porzuconych bardzo dużo, bardzo różnych śmieci. Uczniowie na niewielkim obszarze uzbierali kilkanaście worków z nieczystościami.

  Zdjęcia  z akcji "Sprzątanie świata" w zakładce Album fotograficzny

 • Zmiana rozkładu jazdy autobusów szkolnych od dnia 12.10.2015 r.

  10.10.2015

  AUTOBUS I

   

   

  poniedziałek - piątek

   

  GOLA GÓROWSKA WIEŚ

  7:00

   

  JASTRZĘBIA

  7:10

   

  JASTRZĘBIA PAŁAC

  7:15

   

  GÓRA UL. PIASTÓW (SP 1 + PP 3)

  7:20

   

  GÓRA UL. SZKOLNA (GIM 1)

  7:25

   

  GÓRA UL. KONOPNICKIEJ (SP 1)

  7:30

   

  BORSZYN WIELKI PRZYSTANEK

  7.38

   

  BORSZYN WIELKI SKLEP

  7:40

   

  BORSZYN MAŁY ŚWIETLICA

  7:45

   

  GÓRA UL. POZNAŃSKA (SP 3 + GIM 2)

  7:55

   

  GÓRA, UL. PODWALE (SP3)

  7:57

   

  GÓRA UL. KOŚCIUSZKI (PP 1)

  8:02

   

  piątek

   

  GÓRA UL. POZNAŃSKA (GIM 2)

  13:40

   

  KŁODA GÓROWSKA

  13:45

   

  SZEDZIEC

  13:50

   

  BRONÓW

  13:55

   

  ŚLUBÓW

  14:05

   

  WIERUSZOWICE

  14:15

   

  poniedziałek - czwartek

   

  GÓRA UL. POZNAŃSKA (GIM 2)

  14:30

   

  KŁODA GÓROWSKA

  14:35

   

  SZEDZIEC

  14:39

   

  BRONÓW

  14:44

   

  ŚLUBÓW

  14:57

   

  WIERUSZOWICE

  15:00

   

  poniedziałek - piątek

   

  ŚLUBÓW SZKOŁA

  15:10

   

  SZEDZIEC

  15:17

   

  BRONÓW

  15:22

   

  KŁODA GÓROWSKA

  15:32

   

  ZAWIESCICE

  15:35

   

  GRABOWNO

  15:37

   

  WIERZOWICE WIELKIE

  15:42

   

  WIERZOWICE MAŁE OSP

  15:50

   

  ŚLUBÓW SZKOŁA

  15:55

   

  poniedziałek i środa

   

  ŚLUBÓW SZKOŁA

  16:00

   

  SZEDZIEC

  16:07

   

  BRONÓW

  16:12

   

  KŁODA GÓROWSKA

  16:22

   

  ZAWIESCICE

  16:25

   

  GRABOWNO

  16:27

   

  WIERZOWICE WIELKIE

  16:32

   

  WIERZOWICE MAŁE OSP

  16:40

   

  GÓRA UL. POZNAŃSKA

  16:55

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Opiekunka: BORTNOWSKA DANUTA    

   

   

   

   

   

  AUTOBUS II

   

   

  poniedziałek - piątek

   

  WIERZOWICE MAŁE OSP

  7:50

   

  WIERZOWICE WIELKIE

  7:55

   

  GRABOWNO

  8:00

   

  ZAWIEŚCICE

  8:05

   

  ŚLUBÓW SZKOŁA

  8:20

   

  poniedziałek - piątek

   

  ŚLUBÓW SZKOŁA

  13:20

   

  SZEDZIEC

  13:30

   

  BRONÓW

  13:35

   

  ŚLUBÓW SZKOŁA

  13:45

   

  KŁODA GÓROWSKA

  13:55

   

  ZAWIEŚCICE

  14:00

   

  GRABOWNO

  14:05

   

  WIERZOWICE WIELKIE

  14:10

   

  WIERZOWICE MAŁE OSP

  14:15

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Opiekunka: DAWT ALINA      

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  AUTOBUS VI

   
   

  poniedziałek - piątek

   

  BRONÓW

  7:15

   

  SZEDZIEC

  7:22

   

  WIERUSZOWICE

  7:30

   

  ŚLUBÓW

  7:35

   

  GÓRA UL.POZNAŃSKA (GIM 2)

  7:55

   

   

   

  KŁODA GÓROWSKA

  8:10

   

  ŚLUBÓW SZKOŁA

  8:20

   

  poniedziałek - piątek

   

  GÓRA UL. POZNANSKA (SP 3)

  12:50

   

  GÓRA UL. KOŚCIUSZKI (PP 1)

  12:55

   

  GÓRA UL. PODWALE (SP 3)

  13:00

   

  WŁODKÓW DOLNY

  13:05

   

  KRUSZYNIEC

  13:07

   

  LIGOTA

  13:10

   

  BORSZYN MAŁY ŚWIETLICA

  13:20

   

  BORSZYN WIELKI przystanek

  13:25

   

  BORSZYN WIELKI SKLEP

  13:30

   

  poniedziałek - piątek

   

  WASOSZ UL. KORCZAKA

  14:45

   

  BRONÓW

  15:00

   

  SZEDZIEC

  15:05

   

  KŁODA GÓROWSKA

  15:10

   

  GÓRA D.A.

  15:17

   

   

   

   

   

   

  Opiekunka: PRZEWORSKA HENRYKA          

   
         

   

  AUTOBUS VII

   
   

  poniedziałek - piątek

   

  RYCZEŃ MOST

  7:15

   

  RYCZEŃ BLOKI

  7:20

   

  STARA GÓRA PRZEDSZKOLE

  7:30

   

  GÓRA UL. KONOPNICKIEJ (SP 1)

  7:35

   

  GÓRA UL. PIASTÓW (SP 1 + PP3)

  7:40

   

  GÓRA UL. SZKOLNA (GIM 1)

  7:45

   

  BRONÓW

  8:05

   

  SZEDZIEC

  8:10

   

  ŚLUBÓW SZKOŁA

  8:20

   

  piątek

   

  GÓRA UL. POZNANSKA (GIM 2)

  13:35

   

  WŁODKÓW DOLNY

  14:00

   

  KRUSZYNIEC

  14:03

   

  LIGOTA

  14:05

   

  BORSZYN MAŁY ŚWIETLICA

  14:20

   

  BORSZYN WIELKI PRZYSTANEK

  14:25

   

  BORSZYN WIELKI SKLEP

  14:30

   

  poniedziałek - czwartek

   

  GÓRA UL. POZNAŃSKA (GIM 2)

  14:30

   

  WIERZOWICE MAŁE OSP

  14:46

   

  WIERZOWICE WIELKIE

  14:50

   

  GRABOWNO

  14:57

   

  ZAWIESCICE

  14:59

   

  KŁODA GÓROWSKA

  15:02

   

   

   

   

   

   

  Opiekunka: MOSIEK JOANNA     

   
         

   

 • Certyfikat Szkoły Promującej Ekorozwój „Ziemia dla wszystkich”

    Dnia 24 września2015 roku dyrektor szkoły Pan Robert Brojek, Panie Bożena Gawlicz i Joanna Kuśmierska oraz uczniowie Aleksandra Bielawska i Mariusz Benik na zaproszenie Pani Kurator Beaty Pawłowicz uczestniczyli w V Dolnośląskiej Konferencji Edukacji Ekologicznej. Celem konferencji była prezentacja działalności szkół będących w Dolnośląskiej Sieci Placówek Promujących Ekorozwój „Ziemia dla wszystkich” oraz wręczenie certyfikatów, nagród i nadanie tytułów Lidera Edukacji Ekologicznej za działania ekologiczne realizowane przez szkoły i przedszkola Dolnego Śląska. Miło nam, że nasza szkoła za działania na rzecz ochrony i poprawy środowiska również została doceniona otrzymując kolejny raz Certyfikat Szkoły Promującej Ekorozwój „Ziemia dla wszystkich”.

   

   

 • Otwarcie Kliniki Onkologi Dziecięcej we Wrocławiu

              7 września 2015 roku dyrektor szkoły pan Robert Brojek, ksiądz proboszcz Stanisław Orłowski, prezes fundacji „Razem możemy więcej” – Agnieszka Jędryczka oraz Bożena Gawlicz – nauczyciel ZSPiP w Ślubowie, uczestniczyli w doniosłym wydarzeniu jakimi było otwarcie nowoczesnego szpitala onkologicznego przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu „Przylądek Nadziei”. Powstał on dzięki inicjatywie fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” z która mamy zaszczyt współpracować. Na uroczystości było obecnych wielu znamienitych gości na czele z ambasadorką idei budowy Przylądka Nadziei, która z przekorą zakończyła swoje wystąpienie mówiąc „Chciałabym po prostu, żeby w salach i na korytarzach nie było nikogo, żeby dzieci nie chorowały i nie musiały cierpieć. Tylko takie mam teraz marzenie"

            Nasza szkoła już od wielu lat wspiera fundację "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" przekazując pieniądze zebrane podczas Koncertu Charytatywnego oraz zbieramy plastikowe nakrętki właśnie na rzecz fundacji.

         

strona: