Nawigacja

 • 14.07.2014

  Moduł "Szkoła w Ruchu" został zmodyfikowany

 • INFORMACJA

  INFORMACJA

  Dyrektor  Zespołu  Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie informuje,

  że przedszkole czynne jest bez zmian w okresie wakacji.

 • Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2014/2015

  Poniżej znajduje się link do pliku ze szkolnym zestawem podręczników na rok szkolny 2014/2015:

  Szkolny_Zestaw_Podrecznikow_-_2014-2015_na_strone(1).doc

 • Dnia 27 czerwca 2014 roku w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014r. W tym roku mury naszej szkoły opuściło 18 szóstoklasistów. Na uroczystości obecny był skarbnik Miasta i Gminy - Pan Marek Balowski, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Ziobroniewicz oraz sołtysi okolicznych miejscowości.

  Nie zabrakło oczywiście podziękowań ze strony uczniów klasy VI oraz pięknego Poloneza a także łez wzruszenia.

  Rozdano także nagrody: książki, statuetki, oskary dla najlepszych uczniów. Złotą sowę otrzymała Wiktoria Berus.

  Szóstoklasistom życzymy bardzo dużo sukcesów w nowej szkole.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej.

 • 26 czerwca 2014 roku dzieci z „zerówki” pożegnały się z przedszkolem i po wakacjach wkroczą w szkolne mury. Dzieci z grupy starszej zostały uroczyście pożegnane także przez ich młodszych kolegów. Głównym punktem był odtańczony przez obie grupy polonez. Po części artystycznej wszystkie dzieci szalały na sali w towarzystwie klauna.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.

 • Pasowanie uczniów klas I na czytelnika

  W dniu 23 czerwca uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Pasowania dokonała Pani Bożena Gawlicz. Odbyło się także krótkie przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy V i VI pt.: „Zagubione bajki”. Uczniowie po pasowaniu podpisali przyrzeczenie  i otrzymali pamiątkowe książeczki.

  Zachęcamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki oraz czytania książek, albowiem  "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła." (Wisława Szymborska)

         

 • Dzień Patrona

  W dniu 23 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs pt.: „Życie i twórczość Janusza Korczaka”.  Przystąpili do niego uczniowie klas IV-VI. Konkurs obejmował 3 konkurencje.

  W pierwszej uczniowie odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania

  W drugiej konkurencji uczniowie uzupełniali krzyżówkę

  W kolejnej konkurencji uczniowie na podstawie przedstawionych obrazków określali jakie prawo dziecka wg Janusza Korczaka przedstawia.

  Pierwsze miejsce zajęła klasa V reprezentowana przez Weronikę Jończak, Weronikę Szymańską, Izabelę Onochowską

  Drugie miejsce klasa VI reprezentowana przez Wiktorię Berus, Martynę Spychałę i Martynę Wiśniewską

  Trzecie miejsce klasa IV b reprezentowana przez Patryka Stanieckiego, Adama Krasickiego, Andrzeja Mazura.

  Czwarte miejsce klasa IV a reprezentowana przez Wiktorię Polak, Rozalię Zawieja i Amelię Sawick

 • Zebranie rodziców

  Przypominamy że zebranie rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2014/2015 będą uczniami klasy pierwszej odbędzie się dnia 25 czerwca 2014r. o godz. 15:00.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Informacja

  Informacja

  Dnia 26 czerwca 2014r o godz. 15:00 Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie zaprasza na spotkanie rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2014/2015 będą uczniami klasy pierwszej.

 • Konkursy 2014

  Zapraszamy do zapoznania się z konklursami w których brali udział Nasi uczniowie w tym roku szkolnym.

  Konkursy_I_sem_2013-2014.doc

  Konkursy_II_sem_2013-2014.doc

 • Dyplomy 2014

   

 • Przedszkolaki w "Zaczarowanym Świecie"

  Dzieci z grupy młodszej wraz z wychowawczynią w dn. 11.06.2014 bawiły się znakomicie na wycieczce do sali zabaw "Zaczarowany Świat" w Lesznie. Miały możliwość wyhasania się do woli oraz zjedzenia pysznych frytek. Po harcach i swawolach na sali zabaw dzieci odwiedziły Mini ZOO, w którym miały możliwość zapoznania się z różnymi zwierzętami oraz warunkami ich życia. Na zakończenie pojechaliśmy do restauracji McDonald's.

  Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

 • Przedszkolaki w ZOO

  Dzieci z "zerówki" wraz z rodzicami i wychowawczynią p. Wiolettą Szostak w dn. 09.06.2014r. przebywały na wycieczce we Wrocławiu. W tym roku zwiedziły ogród zoologiczny. Dzieci zapoznały się z różnymi zwierzętami oraz warunkami ich życia. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni, choć bardzo zmęczeni upałem.

   

 • Ostrzeżenie: Silne burze z gradem

  Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu
  OSTRZEŻENIE Nr 47
  Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silne burze z gradem/2
  Obszar: województwo dolnośląskie
  Ważność: od godz. 18:00 dnia 11.06.2014 do godz. 06:00 dnia 12.06.2014
  Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z przelotnymi opadami deszczu, miejscami gradu. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 30 mm, lokalnie około 60 mm. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 90 km/h.
  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%
  Uwagi: Brak.
  Dyżurny synoptyk: Barbara Wrona
  Godzina i data wydania: godz. 12:03 dnia 11.06.2014

   

   

   

  BZKiOC

  Urząd Miasta i Gminy w Górze

 • Wyniki szkolnego konkursu "My London Guidebook"

  31 maja upłynął termin zgłaszania prac do konkursu plastyczno-językowego "My London Guidebook".

  Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać przewodnik/plakat z ilustracjami i opisami w  języku angielskim najciekawszych miejsc w Londynie.

  • Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Polak z klasy IVa
  • Drugie miejsce zajął Dominik Onochowski z klasy IIb
  • Trzecie miejsce zajęła Dominika Salamon z klasy V

      

  Serdeczne gratulacje!

   

   

       

   

 • W dniu 10 czerwca ogłoszono w naszej szkole wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego EDI klas I-III, którego celem było propagowanie wśród dzieci zagadnień związanych z ekologią. W konkursie wzięło udział 7 uczniów klasy II a, którzy dzięki intensywnej pracy, pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Pusz,  zajęli następujące miejsca:

  • Aleksandra Bielawska - miejsce 3 – dyplom Laureata
  • Magdalena Bielawska - miejsce 3 – dyplom Laureata
  • Zuzanna Ziobroniewicz - miejsce 5 – dyplom Laureata
  • Gabriel Sadowski - miejsce 5 – dyplom Laureata
  • Mariusz Benik - miejsce 5 – dyplom Laureata
  • Amelia Nakoneczna - miejsce 9 – dyplom Wyróżnienia
  • Adrian Janicki - miejsce 11 – dyplom Uznania.

  Zwycięzcy zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi oraz dyplomami.

  Gratulujemy sukcesów naszym uczniom.

 • PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

  Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu
  Obszar: Województwo dolnośląskie

  Ważność:

  od godz. 07:30 dnia 11.06.2014
  do godz. 07:30 dnia 12.06.2014

   

  Zjawisko/Stopień zagrożenia: Upał/2, Burze z gradem/1
  Orientacyjny przebieg: Po południu i w nocy prognozuje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 40 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 72 km/h. Miejscami opady gradu.

   

   

  Przesłano z:
  Biuro Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej
  Urząd Miasta i Gminy w Górze
 • Uroczyste podsumowanie konkursów powiatowych w Górze

  5 czerwca w sali widowiskowej  Domu Kultury w Górze odbyło się podsumowanie powiatowych konkursów organizowanych przez PCDNiPPP w Górze w roku szkolnym 2013/2014.

  Liczba uczestników, biorących udział tylko w lokalnych eliminacjach poszczególnych konkursów, była imponująca. Nie zabrakło oczywiściej uczniów reprezentujących naszą szkołę.

  Weronika Skarczyło oraz Wiktoria Berus zajęły pierwsze miejsce w XIII Powiatowym konkursie przyrodniczym „Stepy i sawanny świata”. Drugie miejsce zajęła Izabela Onochowska a trzecie Adrianna Ziobroniewicz. Opiekunem była P. Bożena Gawilicz.

  Kolejnym konkursem, w którym uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy był XV Międzywojewódzki konkurs wiedzy o polskim państwie podziemnym pt.: „Armia Krajowa siłą zbrojną polskiego państwa podziemnego”. Weronika Jończak oraz Karina Dąbkowska zajęły pierwsze miejsce, natomiast Damian Dec drugie miejsce. Opiekunami były: P. Elżbieta Bieńko oraz P. Lidia Berus.

  Ponadto Damian Dec zajął III miejsce w  Międzypowiatowym konkursie fotograficznym „Piękno ukryte w kadrze”. Opiekunem była P. Bożena Gawlicz.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

       

 • W dniu 5 czerwca uczniowie klas I, II b i III wybrali się razem ze swoimi wychowawczyniami na wycieczkę do wrocławskiego ZOO. Większość dzieci była w ZOO po raz pierwszy, dlatego spotkanie z egzotycznymi zwierzętami przebiegało wśród ogólnego zachwytu i okrzyków radości.

  Dzieci widziały w Ogrodzie Zoologicznym różne rodzaje zwierząt, z których najbardziej spodobały się im małpki, wesoło dokazujące na drzewach, nad głowami spacerujących ludzi.  Wszyscy uczestnicy wycieczki zatrzymywali się przy wybiegach dla zwierząt, o których nauczycielki opowiadały różne ciekawostki, a dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat świata zwierząt.

  W planie wycieczki była lekcja przyrody z pracownikiem ogrodu pt. „Bliskie spotkania z małpami”, dlatego podzieleni na dwie grupy, uczniowie mogli wysłuchać ciekawostek z małpiego świata, poznać rodzaje małp zamieszkujących Ogród Zoologiczny,  usłyszeć historię każdej małpki i poznać ich imiona. Dzieci zapoznały się z menu małp człekokształtnych i obserwowały przygotowanie posiłku, oraz karmienie min. lemurów.  Uczniowie otrzymali również od przewodników drobne upominki z logo ZOO.

  W Ogrodzie Zoologicznym spędziliśmy ponad pięć godzin, czas tak bardzo szybko uciekał, że dzieci nawet się nie spostrzegły, kiedy trzeba było kończyć wizytę w ZOO. Odwiedziliśmy jeszcze lubianą przez wszystkich restaurację, gdzie dzieci zjadły smaczny posiłek i pobawiły się na sali zabaw. Wieczorem wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni z wycieczki wrócili szczęśliwie do domów.  To była bardzo udana i ciekawa lekcja przyrody!

 • Dnia 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka została zorganizowana dla naszych kochanych przedszkolaków wycieczka do pobliskiego lasu. Dzieci spotkały się z przedstawicielami Nadleśnictwa z Góry, Pani Barbara Chrystman-Kurzawa wprowadziła nasze maluchy w zaczarowany świat lasu. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały i zadawały szereg pytań. Nie obyło się bez gier i zabaw w czasie których nasze maluchy mogły się wyhasać do woli a w wolnych chwilach przegryzały pyszne kiełbaski z grilla.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie
  Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie, 56-200 Góra, Ślubów 54
 • 065 543 68 77; fax: 065 543 68 52

Galeria zdjęć