Nawigacja

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  1 września 2015 roku po raz pierwszy po wakacjach zabrzmiał szkolny dzwonek, obwieszczajac początek nowego roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 8.45 na placu przed szkołą. Po wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu hymnu narodowego oraz hymnu szkolnego, w imieniu Dyrektora szkoły pana Roberta Brojka zebranych przywitał pan Mateusz Sobczyński. Powitał zaproszonych gości: emerytowanych Dyrektorów naszej szkoły: panie Alicję Sulikowską, Joannę Gawlicz, p. Aleksandra Barana, radną p. Małgorzatę Makles, która jednocześnie pełni funkcję sołtysa wsi Kłoda Górowska, p. Stanisława Bielawskiego sołtysa wsi Wierzowice Wielkie oraz ks. Stanisłąwa Orłowskiego. Szczególnie serdecznie zostali powitani uczniowie, rodzice i nauczyciele. Dyrektor szkoły w swoim przemówieniu wspomniał o rocznicy wybuchu II wojny światowej i zwrócił uwagę zebranym na tragiczny dzień 1 września 1945 r. Odczytał również list Pani Burmistrz Ireny Krzyszkiewicz skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. PO części oficjalnej wszyscy udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

  Nowy rok szkolny to nowe wyzwania, zadania, którym musimy sprostać. Życzymy wszystkim wytrwałości i sukcesów

 • UWAGA! ZMIANY W STYPENDIACH SZKOLNYCH 2015/2016

  DOCHÓD:

  Aktualnie miesięczna wysokość dochodu uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może przekroczyć miesięcznie na osobę w rodzinie 456 zł netto.

    Od 1 października 2015r. miesięczna wysokosć dochodu nie będzie mogła przekroczyć kwtoy 514 zł netto.

   

  RYCZAŁTOWY DOCHÓD W ROLNICTWIE ZA 1 HA PRZELICZENIOWY

   

  Aktualnie ryczałtowy dochód w rolnictwie za 1 ha przeliczeniowy wynosi 250 zł.
    Od 1 października 2015 r. kwota ta będzie wynosić 288 zł.

   

    UWAGA! Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy w Górze -

  Wydział Oświaty Kultury i Sportu , pokój nr 5

  w dniach od 1.09. - 15.09.2015 roku

   

   

  Wnioski oraz szczegółowa informacja do pobrania  - w załączniku poniżej:

  zal_INFORMACJA_STYPENDIUM_SZKOLNE_2015_16.doc

  zal_wniosek_na_stypendia_2015_16.doc

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  odbędzie się 1 września (wtorek) o godzinie 8:45.

 • Szkolny Zestaw Podręczników 2015/2016

  Proszę kliknąć w link zamieszczony poniżej aby pobrać szkolny zestaw podręczników:

  Szkolny_Zestaw_Podrecznikow_-_2015-2016.pdf

 • Od dnia 25 maja do 03 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbyła się wystawa  prac plastycznych na której prezentowano dorobek artystyczny uczniów z roku szkolnego 2014/2015.

  Organizatorem i opiekunem wystawy był nauczyciel plastyki -  Monika Małachowska-Szczok.

  Można było ją zwiedzać na parterze w naszej szkole. Wśród prac znalazły się rysunki i malarstwo, które zrobiły duże wrażenie.      

  Prace plastyczne wykonane były różnymi technikami: ołówek, węgiel, pastele suche i olejne, farby plakatowe i farby akwarelowe oraz techniki mieszane. Tematami prac były: manga, portrety realistyczne i fantastyczno - bajkowe, martwe natury, pejzaże, kompozycje z wyobraźni itp.

  Autorzy prac wykazali się niezwykłym talentem i wyczuciem kolorystycznym, znajomością ciekawych efektów artystycznych oraz dużą wyobraźnią.

  Prezentowane prace uczniów wywarły na oglądających duże wrażenie i pobudziły do refleksji. Może  teraz wszyscy będą patrzeć z większą wrażliwością na wszystko, co nas otacza? A może też w okresie wakacji  wykonamy piękne prace albo ciekawe zdjęcie?

  Wszystkim uczestnikom i uczniom zaangażowanym w pomoc zorganizowania wystawy bardzo dziękujemy.

  Życzymy rozwijania talentu i samych sukcesów.

 • Dnia 19 maja uczniowie klasy II, Ib i przedszkolaki wybrali się z wizytą do Wioski Indiańskiej we Wrocławiu.W ten piękny i słoneczny dzień, dzieci przeżyły wspaniałe przygody – poznały zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie, spotkali się z Szamanemoraz z Wodzem w Wielkim TIPI. W kręgu przy ognisku zjedli pieczone kiełbaski. Wszystkie dzieci miały pomalowane twarze. Po zapoznaniu się z tablicą indiańskich praw, zdobywały poszczególne sprawności. Pełni wrażeń z wycieczki i zakupionych pamiątek, w godzinach popołudniowych uczniowie szczęśliwie wrócili do domów.

 • DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

  DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

  Tradycją w naszej szkole stał się już MARSZ BEZ PRZEMOCY zorganizowany z okazji Dnia Bez Przemocy. Odbył się on w dniu 8 czerwca 2015r.

  Dzień rozpoczął się zbiórką pod szkołą, podczas której uczniowie otrzymali czerwone balony – symbolizujące hasło ”STOP PRZEMOCY”, instrumenty perkusyjne a także transparenty o tematyce związanej z obchodzonym dniem, które samodzielnie wykonali.

  Podczas marszu przez wioskę Ślubów uczniowie głosili hasło dnia „STOP PRZEMOCY” wyrażając tym swoją nietolerancję wobec stosowanie agresji. Na zakończenie akcji czerwone balony zostały wypuszczone w niebo razem ze złymi emocjami uczniów, ponieważ w naszej szkole nie tolerujemy przemocy.

  Uczniowie wraz z nauczycielami i organizatorem akcji p. Małgorzatą Pusz,  z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w marszu propagując niestosowanie przemocy.

 • Dzień Rodziny

 • Komunikat wypłaty stypendium za okres styczeń - czerwiec 2015 r.

  Proszę zapoznać się z informacją na temat wypłaty stypendiów klikając w poniższy link.

  Komunikat_wyplaty_stypendium_I-VI_2015.pdf

 • Rozstrzygnięcie gminnego konkursu "Palma Wielkanocna"

  Dnia 31 marca 2015 r. w  Domu Kultury w Górze odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Palma Wielkanocna”. Do powyższego konkursu przystąpiły  Wiktoria Koper  i  Wioleta Ciesielska.

  Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami  i otrzymały nagrody oraz dyplomy.

  W kategorii 11 - 12 lat 

  2 miejsce – Wiktoria Koper

  3 miejsce – Wioleta Ciesielska

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

   

  Opracowała:

  Monika Małachowska-Szczok

 • "Śpiewamy Piosenki Naszych Rodziców"

  14 marca 2015r. w Domu Kultury w Górze odbyły się eliminacje do IV konkursu "Śpiewamy przebojów naszych rodziców". W konkursie udział wzięła uczennica klasy I A, Blanka Żurawska, która wykonała utwór Laleczka z saskiej porcelany.Blanka,jako jedna z sześciu artystek dostała się do konkursu właściwego w kategorii wiekowej od 6 do 9 lat. Wprawdzie Blanka nie zajęła żadnego miejsca ale jej występ zasłużył na gromkie brawa. Blaneczce gratulujemy odwagi i zdolności, życząc jednocześnie dalszych sukcesów.

 • 02.04.2015

  Sprawdzian szóstoklasisty 2015

  Pierwszego kwietnia 2015 roku punktualnie o godzinie 9:00 uczniowie szóstej klasy przystąpili do swojego pierwszego poważnego egzaminu. Nowością jest to, że w tym roku sprawdzian szóstoklasisty składał się z dwóch części: język polski i matematyka oraz język angielski. Mimo stresu, nasi uczniowie upuszczali salę uśmiechnięci i w dobrych nastrojach. Teraz pozostaje nam czekać na wyniki. Trzymamy kciuki!

 • XIII Koncert Charytatywny

  Dnia 22 kwietnia 2015r. w świetlicy wiejskiej w Ślubowie odbył się XIII Koncert Charytatywny pod hasłem Każdy może pomóc organizowany przez dyrektora ZSPiP w Ślubowie, pana Roberta Brojka, grono pedagogiczne i pracowników szkoły, Radę Rodziców, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Razem Możemy Więcej oraz proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzie Górowskiej Stanisława Orłowskiego.

  Wśród zaproszonych gości byli: Pani Izabela Baranowska Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu w Górze, Pan Piotr Wołowicz Starosta Powiatu, Tomasz Pilawka Radny Sejmiku Dolnośląskiego, Dyrektor Banku WBK w Lesznie Pani Edyta Zamelska- Włodarczak, Pani Elżbieta Maćkowska, z- ca Burmistrz Góry Jan Rogala, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Rewers, Radni -Pani Agnieszka Jędryczka, Małgorzata Makles oraz  mieszkańcy i sołtysi okolicznych wsi, którym los chorych dzieci nie jest obojętny. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania, z roku na rok rośnie zainteresowanie tą akcją charytatywną.

  Uczestnicy Koncertu jak zwykle  między kolejnymi licytacjami mogli podziwiać występy artystyczne naszych dzieci: tańce, piosenki, recytacje, przedstawienia. Można było kupić także wielkanocne palmy, babeczki, baranki, pisanki, działała kawiarenka z ciastem, kawą i herbatą oraz smacznym żurkiem. Zainteresowanie było duże, wszyscy chętnie kupowali i licytowali piękne rzeczy ufundowane przez wspaniałych darczyńców. Całkowity dochód jak zwykle przeznaczony był na Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

  Punktem kulminacyjnym było jak zwykle przedstawienie teatralne pt. Śpiąca Królewna w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły, które jak zwykle zostało nagrodzone gromkimi oklaskami. Koncert zakończył się wielkim sukcesem udało nam się zebrać 12 400 zł. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie, bo rzeczywiście Razem możemy więcej, a nie ma nic piękniejszego niż pomoc drugiemu człowiekowi. 

 • Pierwszy Dzień Wiosny - galeria zdjęć

  W sobotę 21 marca Samorząd Szkolny zorganizował Dzień Wiosny. Tradycją naszej szkoły jest, że w tym dniu lekcje prowadzą uczniowie klasy VI.  Dzień  wiosny zaczął się od apelu, na którym wszystkim pozostałym uczniom przedstawiono nowe "grono pedagogiczne":

  Konrad Dubiel – p. Wojciech Czerski

  Iza Onochowska – p. Bożena Gawlicz

  Weronika Szymańska – p. Adriana Majewska

  Weronika Jończak – p. Mateusz Sobczyński

  Aleksandra Ratajczak – p. Marzena Rogasik

  Martyna Dudzisz -  p. Małgorzata Pusz

  Aleksandra Każmirska – p. Monika Małachowska – Szczok

  Maciej Baran – p. Dyrektor

  Dominika Salamon – p. Agnieszka Kożyczak

  Sara Janicka – p. Mariola Sztyma

  Nauczyciele otrzymali symbol władzy nauczycielskiej - dzienniki i udali się na pierwsze prowadzone przez siebie zajęcia. Podczas zajęć odbyły się również hospitacje.

  Po lekcjach prowadzonych przez "nauczycieli" odbył się konkurs: „Order Uśmiechu” w którym wszyscy nauczyciele mieli za zadanie wypić pyszny sok z cytryny i pięknie się uśmiechnąć. Order Uśmiechu otrzymał p. Mateusz Sobczyński (Weronika Jończak). Następnie każda klasa dokonała prezentacji zrobionej przez siebie Marzanny.

  I miejsce zdobyła klasa III b

  II miejsce zdobyła klasa  IV

  III miejsce zdobyła klasa I A

  Zwycięzcom wręczono dyplomy a nowemu „gronu pedagogicznemu” wręczono słodki upominek za wzorowe wypełnianie obowiązków, po czym wszyscy udaliśmy się na boisko szkolne by wspólnie pożegnać zimę poprzez spalenie Marzanny.

  W następnej części odbyły się rozgrywki sportowe w dwóch kategoriach:

  Wyścigi rzędów klas I- III

  I miejsce zdobyła klasa III A

  II miejsce zdobyła klasa  II

  III miejsce zdobyła klasa  III B

   Gra w piłkę nożną – klasy IV – VI

  I miejsce zdobyła grupa Macieja Barana

  II miejsce zdobyła grupa Gracjana Antkowiaka

  Zwycięskim drużynom wręczono dyplomy oraz słodki upominek

  Opiekunowie SKO zorganizowali licytację zabawek w klasach I –III, w której uczniowie brali aktywny udział.  Dochód z licytacji został przekazany na rzecz Koncertu Charytatywnego.

  Wszystkim uczestnikom Dnia Wiosny dopisywały humory, a wspaniała pogoda świadczy o tym, że uczniowie ZSPiP skutecznie przegonili zimę. Wszyscy zgodnie orzekli, że był to przyjemnie spędzony dzień w szkole.

 • Zajęcia relaksacyjne uczniów klasy VI

  Uczniowie klasy VI  uczestniczyli  w zajęciach relaksacyjnych, prowadzonych przez panią Marzenę Kostyk – pedagog Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Górze. W czasie  spotkania uczniowie poznali proste ćwiczenia odprężające, rozluźniające, zapobiegające lub zmniejszające stres, zwiększające wydajność umysłową. Harmonizują ciało, umysł i ducha.

    

    

 • INFORMACJA O OBOWIĄZKU SZKOLNYM W 2015 ROKU

  Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie informuje iż od 1 września 2015 r obowiązek szkolny obejmie dzieci siedmioletnie, urodzone w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2008 r., które rok wcześniej nie rozpoczęły spełniania obowiązku szkolnego, oraz wszystkie dzieci z rocznika 2009 (sześciolatki).

 • SOBOTA 21 MARZEC

  W dniu 21.03.2015 (sobota) w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie odpracowany zostaje dzień 31.10.2014 (piątek) – Zarządzenie Dyrektora szkoły nr 28/2014 z dnia 30.10.2014.

  W związku z powyższym:

  1. Odpracowanie nie dotyczy oddziałów przedszkolnych.

  2. Wszyscy uczniowie  klas I – VI przyjeżdżają na pierwszą zmianę.

  3. Zajęcia odbywają się według harmonogramu dla dnia piątkowego.

  4. Przywóz uczniów do szkoły następuje bez zmian oprócz wsi Bronów i Szedziec dla których podstawiony będzie autobus o godzinie:

  - 8.30 –Bronów

  - 8.35 – Szedziec

  5. Odjazd autobusów po zajęciach odbywa się według harmonogramu tj, o godz. 13.20 i 13.45.

  6. Odjazdy autobusów o godz.15.05 i 16.00 są odwołane.

 • Dzień Kobiet w klasie IA

  6 marca klasa I A wraz z wychowawcą, Anną Lewczuk, obchodziła klasowy Dzień Kobiet. W ten wyjątkowy dzień panowie pięknie odśpiewali 100 lat, złożyli serdeczne życzenia swoim koleżankom, a także wręczyli im drobne upominki. Nie zapomnieli również o kwiatkach, były wyjątkowe, bo tworzone własnoręcznie z myślą o tym wyjątkowym dniu. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni zgodnie stwierdzili, że Dzień Kobiet i Dzień Chłopca nieformalnie świętujemy każdego dnia. Ten piękny dzień uwieczniliśmy na pamiątkowych fotografiach. 

 • W piątek 6 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. W ramach obchodów Samorząd Uczniowski wręczył wszystkim Paniom kwiaty wraz z życzeniami.

  Zdjęcia dostępne w galerii Dzień Kobiet.

strona: