Nawigacja

 • Plan lekcji na II okres roku szkolnego 2014/2015

  Poniżej znajduje się plik w formacie .pdf do pobrania z nowym planem lekcji na II okres roku szkolnego 2014/2015:

  Plan_lekcji_II_okres_roku_szkolnego__2014_2015.pdf

 • Zebranie z rodzicami

  Dyrektor ZSPiP w Ślubowie uprzejmie informuje, że środowiskowe zebranie z rodzicami

  odbędzie się 3 lutego (wtorek) o godzinie 16:30.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Wesołych Świąt

  Dyrektor, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie

  życzą Państwu zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia

  oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

   

 • Nowe wiadomości w zakładce Przedszkole. Zapraszamy!

 • STYPENDIA

   

   

  Stypendia będą wypłacane w szkole w dniach 18-19 GRUDNIA 2014r. od godz. 8:00

   

   

 • Film z Apelu z okazji Święta Niepodległości

 • 08.12.2014

  Nowe wiadomości z przedszkola dostępne w zakładce: Przedszkole 

 • INFORMACJA DOTYCZĄCA STYPENDIÓW

  Stypendia szkolne wrzesień - grudzień 2014 r.

  Wypłata stypendiów szkolnych przyznanych decyzją Burmistrza Góry uczniom szkół:

  ● podstawowych i gimnazjum nastąpi w szkołach, po uprzednim przedłożeniu oryginałów dokumentów potwierdzających poniesienie kosztów związanych z procesem edukacyjnym ucznia (terminy zostaną podane przez szkoły w późniejszym terminie);

  ● ponadgimnazjalnych (Zespół Szkół w Górze, Liceum Ogólnokształcące w Górze
  i pozostałe szkoły) nastąpi na wskazany przez wnioskodawcę numer konta bankowego po uprzednim złożeniu oryginałów dokumentów potwierdzających poniesienie kosztów związanych z procesem edukacyjnym ucznia w Wydziale Oświaty Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta i Gminy w Górze, pokój nr 5.

   

  Oryginały dokumentów potwierdzających poniesione koszty związane
  z procesem edukacji ucznia należy składać do  5 grudnia 2014 roku.

   

  W załączeniu wydatki kwalifikowane do stypendium szkolnego na rok szkolny 2014/2015.

  Wydatki_kwalifikowane.doc

 • UWAGA! 21.11.2014 r. (piątek) - Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  W piątek 21.11.2014r. nie odbędą się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkole i przedszkolu z przyczyn technicznych (prace remontowo-budowlane) oraz braku dostępu energii elektrycznej.

 • Konkurs ogłoszony przez Nadleśnictwo w Górze Śląskiej pt.: Nasi skrzydlaci przyjaciele” spotkał się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Ochoczo zabraliśmy się do pracy wykonując różnorodne zadania. W konkursie wzięły udział klasy: IA, IB, II, IIIB, uczniowie należący do Kółka przyrodniczo-ekologicznego oraz uczestnicy Projektu „Żyj w czystym i pięknym świecie”.

  W ramach konkursu wykonano następujące prace: makietę pt.: „Pomagamy ptakom przetrwać zimę” oraz plakaty na których przedstawiono „ptasie stołówki” czyli, czym należy dokarmiać różne gatunki ptaków a także zasady dokarmiania ptaków.

  Nie zabrakło także karmników oraz pięknych, wyklejonych  ptaków z liści. Wszystkie wykonane prace zostały wyeksponowane na wystawie, którą uczniowie zwiedzali z dużym zainteresowaniem czytając informacje umieszczone na poszczególnych planszach.

  Ozdobą wystawy był dzięcioł siedzący poważnie na pniu brzozy.

  Jesteśmy pewni, że uczniowie naszej szkoły zawarte informacje wykorzystają w praktyce i pomogą ptakom przetrwać zimę.

  Prace uczniów nadzorowały:

  Bożena Gawlicz

  Mariola Sztyma

  Marzena Rogasik

  Joanna Kuśmierska

  Ewa Pieprzyk

  Anna Dokładańska

  ZDJĘCIA

 • Akademia z okazji Święta Niepodległości

  W dniu 13 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Uroczystość została przygotowana przez uczniów z klas Va, Vb oraz VI. Było to widowisko artystyczno-historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918.

  Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani  Agnieszka Jędryczka sołtys wsi Ślubów oraz  Prezes Stowarzyszenia „Razem Możemy Więcej”, Ksiądz Proboszcz  Stanisław Orłowski. Gościem honorowym był Pan Franciszek Florkiewicz kombatant drugiej wojny światowej.

  Akademia spotkała się z dobrym przyjęciem przez uczniów oraz zaproszonych gości.

  ZDJĘCIA

 • DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

  W dniu 7 listopada w naszej szkole został zorganizowany Dzień Zdrowego Śniadania w którym wzięli udział uczniowie z klas I-III. W każdej klasie została przeprowadzone krótkie zajęcia warsztatowe w czasie których uczniowie poznawali 12 zasad zdrowego odżywiania się. W dalszej części zajęć uczniowie mogli wykazać się wyobraźnią robiąc pyszne, zdrowe kanapki . Gdy kanapki były gotowe wszyscy  zasiedliśmy do wspólnego śniadania obfitującego w zdrowe i smaczne produkty. Na stołach królowały: zielona sałata, czerwone pomidory, rzodkiewki, pieczywo wieloziarniste i wiele innych warzyw i owoców. Do picia dzieci przyniosły wodę i soki owocowe. Akcja ma na celu promowanie zasad prawidłowego żywienia.

     12 zasad prawidłowego żywienia (wg dr Witolda Klemarczyka): 

     1. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.
     2. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.
     3. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
     4. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.
     5. Mięso, jaja czy ryby - możesz wybierać.
     6. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb nie bułeczki.
     7. Dzień bez świeżych warzyw i owoców to dzień stracony.
     8. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.
     9. Posiłek obiadowy to zapas energii na aktywne popołudnie.
     10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
     11. Czystą wodą gaś pragnienie.
     12. Ruch na co dzień, słodycze od święta.

  ZDJĘCIA

 • VI KONKURS POWIATOWY „BLIŻEJ NATURY” - ŻYĆ W CZYSTYM, PIĘKNYM ŚWIECIE

  6 listopada już po raz szósty odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy„Bliżej natury” pod hasłem „Żyj w czystym, pięknym świecie”. Organizatorami konkursu był Urząd Miasta w Górze oraz Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie .W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 1 i nr 3 w Górze, Zespołu Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Przedszkole w Czerninie, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  z Oddziałami Integracyjnymi w Glince, Zespołu Szkoła i Przedszkole w Witoszycach oraz gospodarze z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie.

  W trakcie konkursu uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami: rozpoznawali chronione zwierzęta i rośliny, budowali filtr do wody, badali odczyn wody ,rozwiązywali krzyżówkę ekologiczną, odpowiadali na pytania związane z zagrożeniami przyrody.

  Poprawność wykonywanych zadań oceniała komisja w składzie: Panie Barbara Chrystman – Kurzawa przedstawicielka Nadleśnictwa Góra Śląska, Agnieszka Jędryczka sołtys wsi Ślubów oraz prezes Stowarzyszenia „Razem możemy więcej”, Dorota Ziobroniewicz przewodnicząca Rady Rodziców i jako przewodniczący komisji ks. Stanisław Orłowski. Walka o czołowe miejsca była bardzo wyrównana. Po podsumowaniu wszystkich punktów zwyciężyła drużyna ze szkoły w Glince, drugie miejsce zajęli uczniowie ze szkoły nr 1 w Górze a trzecie uczniowie ze szkoły nr 3 także z Góry. Kolejne miejsca przypadły reprezentacji ze Ślubowa, Czerniny i Witoszyc.

  Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pięknymi nagrodami ufundowanymi przez Burmistrz Góry Panią Irenę Krzyszkiewicz w postaci słuchawek i myszek komputerowych, natomiast szkoły otrzymały radiomagnetofony.

  Zadowoleni, pełni wrażeń uczniowie wraz z opiekunami rozjechali się do szkół. Myślimy, że spotkamy się za rok na następnej edycji konkursu.

  ZDJĘCIA

 • 18.11.2014

  Nowe wiadomości z przedszkola: Bieg Niepodległości oraz spektakl teatralny pt. ,,Pan Andersen" do przeczytania w zakładce Przedszkole. 

 • 18.11.2014

  Zdjęcia uczniów z wycieczki do Warszawy dostępne w albumie Wycieczka do Warszawy.

 • Wizyta Pani Psycholog w naszej szkole

  W dniu 14 listopada 2014 r. w naszej szkole gościliśmy pracownika Pracowni Psychologicznej „Dobre miejsce” w Głogowie. Pani psycholog Justyna Dąbrowska przeprowadziła warsztaty profilaktycznego dla uczniów klas V-VI z zakresu uzależnienia od środków psychoaktywnych "Wybieram fajne życie". Tematem spotkania była „Cyberprzemoc”.

  Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji i z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Cenne uwagi i wskazówki na pewno wpłyną na podniesienie ich świadomości dotyczącej uzależnień.

  Zdjęcia z warsztatów dostępne w galerii.

 • Środowiskowe Zebranie z Rodzicami

  Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie informuje, że środowiskowe zebranie z rodzicami odbędzie się w środę 19.11.2014 r. o godzinie 16:00

 • Uczniowie ze Ślubowa w Centrum Nauki Kopernik

  W dniach 28-29 października 2014 r. 44  uczniów  Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. J. Korczaka w Ślubowie wraz z opiekunami Panią: Bożeną Gawlicz, Adrianą Majewską, Joanną Kuśmierską, Małgorzatą Pusz i Panem Krzysztofem Czerskim udało się na wycieczkę do Warszawy w ramach realizacji projektu  „Równe szanse- lepsze jutro”.

  Nadrzędnym celem było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a także poznanie historii naszej stolicy.

  Wczesnym rankiem uczestnicy projektu wyruszyli wynajętym autokarem do Warszawy, aby kompleksowo wzbogacić swoją wiedzę o świecie nauki i techniki.

  Po przyjeździe do Warszawy i zakwaterowaniu udaliśmy się na wycieczkę  po Warszawie. Pierwszą niespodzianką był autobus, którym poruszaliśmy się. Był to autentyczny amerykański autobus dowożący uczniów do szkoły. Wzbudzał on niemałą sensację wśród mieszkańców Warszawy.

  Zwiedzając Warszawę dotarliśmy na  Plac Zamkowy, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Zamek Królewski – niegdyś rezydencja królów i siedziba Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów – obecnie muzeum, ośrodek edukacji, kultury i sztuki, miejsce ważnych uroczystości państwowych.

  Spacerując jedną z najbardziej znanych ulic stolicy Krakowskim Przedmieściem mijaliśmy: Kościół św. Anny, Pałac Prezydencki ze stojącym na dziedzińcu pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego, Hotel Bristol, Kościół Wizytek, Gmachy Uniwersytetu Warszawskiego, Bazylikę św. Krzyża.

  Przejeżdżaliśmy obok Pałacu Kultury i Nauki, Placu Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza można  zobaczyć, jak odbywa się zmiana warty. Widzieliśmy także Pomnik Syrenki, Pomnik Powstania Warszawskiego, Małego Powstańca, Jana Kilińskiego. Wiele frajdy sprawiła nam przejażdżka metrem, którym niektórzy jechali po raz pierwszy.

  Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy, był Stadion Narodowy. Mogliśmy podziwiać piękna iluminację stadionu. Wybudowano go w latach 2008 – 2011 w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia z myślą o turnieju finałowym Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012.

  Po wyczerpującym spacerze po stolicy udaliśmy się na obiadokolację do hotelu „Roko”.

  Następnego dnia zaplanowana była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością i ciekawością. CNK to gigantyczna interaktywna wystawa, na której znajdują się eksponaty w galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam także stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Wizytę w CNK rozpoczęliśmy od zajęć muzycznych. Zabawiliśmy się w orkiestrę, wykonując na rurach plastikowych znane piosenki.

  Byliśmy także w najbardziej elektryzującym teatrze w Polsce „Teatrze wysokich napięć”. Obejrzeliśmy tam spektakl podczas, którego wśród mroków zobaczyliśmy połyskującą czaszę generatora Van de Graffa i usłyszeliśmy odgłosy wyładowań atmosferycznych.

  Byliśmy również w Parku odkrywców nad projektem, którego wspólnie czuwali inżynierowie, artyści i projektanci zieleni, gdzie mogliśmy poeksperymentować z dźwiękiem, na znajdujących się tam eksponatach.

  Podziwialiśmy Warszawę z lotu ptaka  spacerując po ogrodzie usytuowanym na dachu CNK. Ogród na dachu to zielona przestrzeń spacerowa z widokiem na Wisłę, dachy Starego Miasta i Stadion Narodowy.

  Zwiedzając CNK  mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu mijał nam jednak nieubłaganie.

  Niestety wszystko co piękne i ciekawe kiedyś się kończy. Po kilku godzinach zwiedzania, zakupie pamiątek udaliśmy się w drogę powrotną. Dzięki tej wspaniałej wycieczce przekonaliśmy się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębić tajniki nauk ścisłych jednocześnie się bawiąc.

  Dziękujemy Pani Elżbiecie Skoczylas oraz Pani Krystynie Wiśniewskiej za możliwość uczestniczenia i obcowania z nauką na wyciągnięcie ręki. Wrażenia jakich doznaliśmy w CNK na długo pozostaną w naszej pamięci, a niektórzy z nas na pewno przyjadą tutaj ponownie.

                                                                                                                           Bożena Gawlicz, Adriana Majewska

 • 05.11.2014

  Informacja o Regionalnym Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym dostępna w zakładce: Przedszkole 

 • Wioleta Ciesielska - III miejsce w konkursie "Weź paragon"

  Dnia 24 października 2014r. o godz. 11.00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Górze  odbyło się  uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla uczestników konkursu plastycznego  pt.: „Weź paragon”. 

  Reprezentantką naszej szkoły była Wioleta Ciesielska, uczennica klasy V która zdobyła III miejsce!.

  Wręczenia nagród dokonał Naczelnik Urzędu Skarbowego w Górze Pan mgr inż. Wojciech Krajewski.

  Wioletka wykonała pracę plastyczną, którą możemy podziwiać poniżej.

  Gratulujemy!!!

                                                                                              

strona: