• Powiatowy Konkurs Przyrodniczy

          • Z dumą informujemy, że uczeń klasy 6 naszej szkoły - Nikodem Lasocki zdobył I miejsce w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym, który odbył się w dniu 17 kwietnia w siedzibie Nadleśnictwa Góra Śląska.

            Serdecznie gratulujemy Nikodemowi i życzymy kolejnych sukcesów

          • Warsztaty geologiczne.

          • Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy Panią Renatę z Pracowni Twórczego Rozwoju i Edukacji Kwitnące Umysły, która poprowadziła warsztaty geologiczne. Na chwilę zamieniliśmy się w gemmologów i mogliśmy dotknąć, obejrzeć przy pomocy lupy oraz specjalistycznych okularów strukturę minerałów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wykładu a potem obejrzały kolekcję kamieni i minerałów. Na koniec otrzymały podarunek od pani Renaty - woreczek z minerałami. Dziękujemy za ciekawie spędzony czas.

            Dziękujemy również naszej Radzie Rodziców za dofinansowanie warsztatów dzieciom

          • Dzień Ziemi w kl. I-III

          • 18 kwietnia w klasach I-III obchodziliśmy Dzień Ziemi sensorycznie. Najpierw uczniowie obejrzeli film edukacyjny "Jak dbać o Ziemię", następnie wykonali piękne prace przedstawiające naszą planetę wykorzystując ciecz nienewtonowską, wykonaną z mąki ziemniaczanej, wody oraz farb plakatowych. Uczniowie doskonale się bawili usprawniając motorykę małą. Po ćwiczeniach rączek przyszedł czas na rozruszanie stópek i spacer po ścieżce sensorycznej, wykonanej z odpadów recyklingowych. Było to dla dzieci nowe i bardzo radosne doświadczenie. Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w bardzo atrakcyjnych warsztatach gemmologicznych, poznając i pogłębiając wiedzę na temat kamieni szlachetnych i półszlachetnych

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa, który właśnie ukończyła realizować klasa I. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i chęcią uczestniczyli w zajęciach. Poznali Kubusia Puchatka i wspólnie z nim tworzyli bezpieczne zasady obowiązujące na drodze, w domu, w szkole, w Internecie oraz z rówieśnikami, tworząc wspaniałe komiksy. Podsumowaniem programu był test wiedzy, który każdy uczestnik wykonał doskonale. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy. Gratulujemy!

          • Święto Strażnika Lasów

          • W dniu 29 maja przypada Święto Strażnika Lasów, To świetna okazja do tego, aby bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować za Ich pracę włożoną w ochronę lasów przed pożarami, tworząc wirtualną MEGA interaktywną laurkę składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i dzieci młodszych klas szkół podstawowych z całej Polski.

            Uczniowie klas I – III naszej szkoły postanowili włączyć się do akcji. Przygotowane laurki zostały przesłane do organizatora akcji Fabryki Aktywności Młodych. Z przesłanych kartek zostanie utworzona internetowa wystawa zamieszczona na stronie http:/straznicylasow.pl. Zachęcamy do odwiedzenia strony i podziwiania prac.

          • Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

          • 11 kwietnia odwiedziła naszą szkołę pani Krzysztofa Warda, która jest koordynatorką wolontariatu w Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Pani Krzysztofa przybliżyła nam pracę i akcje prowadzone przez fundację oraz opowiedziała o kilku podopiecznych. Serdecznie nam podziękowała za nasze wsparcie i prosiła o dalszą współpracę. W tym napewno nie zawiedziemy

          • VI Spartakiada przedszkolaków

          • Dnia 11 kwietnia, w Witoszycach, odbyła się VI Spartakiada przedszkolaków. Naszą placówkę reprezentowały trzy dziewczynki i trzech chłopców z grupy 6-cio latków. Między konkurencjami sportowymi zaśpiewali piosenkę o telefonie alarmowym 112 Przed zawodami sportowymi nastąpiło ślubowanie i zapalenie znicza olimpijskiego. Konkurencje przysporzyły wielu emocji, a zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy, pokazując zaangażowanie i zdrową rywalizację. Na zakończenie odbyło się wręczenie pucharów, medali i nagród oraz zgaszenie znicza i i wymarsz reprezentacji.

            GRATULUJEMY!!!

          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki

          • 21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Na znak integracji i solidarności z osobami z Zespołem Downa założyliśmy dwie kolorowe skarpetki. Dzięki temu daliśmy osobom i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu stereotypów. Dzień ten jest bardzo ważny, różnorodny i wyjątkowy. Niepowtarzalny tak jak każdy z nas.

          • ZAKOŃCZENIE AKCJI "NAKRĘTKI DLA HOSPICJUM"

          • Dzisiaj odwiedził naszą szkołę pan Andrzej Sierakowski z Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci by odebrać zebrane przez nas nakrętki. 11 worków, które udało nam się zebrać, po brzegi wypełniło auto pana Andrzeja. W ten sposób zakończyliśmy akcję zbierania nakrętek. Wszystkim zaangażowanym w tą zbiórkę, w imieniu podopiecznych hospicjum oraz Szkolnego Koła Wolontariatu, serdecznie dziękujemy.

          • PODZIĘKOWANIE ZA WIELKANOCNY KOSZYCZEK

          • Kolejny raz pokazaliśmy, że jesteśmy niezawodni. Dzięki państwa życzliwości i hojności udało nam się zebrać spory Wielkanocny Koszyczek. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy w imieniu Stowarzyszenia Leszczyński Bumerang i szkolnego Koła Wolontariatu.

          • Rekrutacja 2024/2025 - WAŻNE!

          • Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im.Janusza Korczaka w Ślubowie informuje, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2024/2025 wszystkie deklaracje o kontynuowanie wychowania przedszkolnego i wnioski o przyjecie do przedszkola i klasy pierwszej zostały pozytywnie rozpatrzone.

          • SPOTKANIE Z MYŚLIWYMI.

          • We wtorek 05.03.2024r uczniów klas 1-3 naszej szkoły odwiedzili myśliwi z Koła Łowieckiego "LAS" Wrocław. Pan Jan Marecki, który jest emerytowanym leśnikiem oraz pan Tadeusz Smoliński opowiedzieli o swoim hobby, ale przede wszystkim o ochronie zwierząt i przyrody. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak zachować się, gdy spotkamy w lesie dziki lub wilki. Była okazja do zadawania pytań oraz podziwiania okazów poroży przyniesionych przez myśliwych.

            Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

          • Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym.

          • W piątek, 1 marca, w hali sportowej "Arkadia" w Górze, zostały rozegrane mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały dwie pary: Konrad Religa i Maciej Barwiński oraz Karol Idczak i Maciej Kułan. Po blisko trzy godzinnej rywalizacji, nasze pary zajęły odpowiednio 8 oraz 9 miejsce w turnieju. Gratulujemy.

          • Dzień Żołnierzy Wyklętych

          • 1 marca, to "Dzień Żołnierzy Wyklętych". Tradycją stało się już, że uczniowie naszej szkoły biorą udział w "Biegu Tropem Wilczym". Na starcie stanęło 21 zawodników z klas 4-8. Uczniowie mieli do pokonania trasę liczącą 1963 metry (rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego). Najszybciej z tym dystansem poradził sobie Natan Niewiarowski z klasy 8, tuż za nim na mecie zameldował się Konrad Religa z klasy 5. Na trzecim stopniu podium stanęła Klaudia Kędzia, również uczennica klasy 5!!! BRAWO!!! Najlepsi zawodnicy otrzymali okazałe medale oraz nagrody w postaci koszulek i tematycznych komiksów. Należy podkreślić, że wielkie gratulacje należą się wszystkim uczestnikom tego sportowego wydarzenia. Gratulacje i oby tak dalej.

          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          • 23 lutego w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji uczniowie klasy 3 pod kierunkiem Pani Małgorzaty Pusz-Fogt oraz Pani Joanny Kuśmierskiej przygotowali przedstawienie mające na celu zachęcenie do częstych odwiedzin biblioteki. Uczniowie klasy pierwszej zapoznali się także z prośbami książek. Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor, która wręczyła uczniom drobne upominki i dyplomy.

          • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

          • 23 lutego obchodzimy bardzo ważne Święto – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

            To idealna okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat tej choroby oraz nie bagatelizować objawów, które odczuwamy my lub nasi bliscy.

            Charakteryzuje się ona najczęściej poniższymi dolegliwościami, które utrzymują się dłużej niż 2 tygodnie.

            Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, koniecznie porozmawiaj o tym z kimś bliskim i udaj się do specjalisty.

            Wsparcie uzyskasz również tutaj:

            Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży tel. 116 111

            Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych tel. 116 123

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • Dzień 21 lutego jest Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. W naszej szkole z tej okazji uczniowie podczas lekcji języka polskiego, poznali historię tego święta. Pobawili się słowami - łamańcami oraz chętne dzieci, jaki i nauczyciele, przystąpili do napisania dyktanda, z którego wyłoniono Mistrza Ortografii. W klasach młodszych Mistrzem został Aleksander Dul z kl. III, w klasach starszych Dominik Augustyniak z kl. VII a wśród nauczycieli Mistrzem została pani Joanna Henszel. Gratulujemy naszym szkolnym Mistrzom!

          • XXVII Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK

          • W dniu 14.02 odbył się szkolny etap XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Ocenie podlegał dobór repertuaru, wartość artystyczna, interpretacja tekstu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom recytatorski. Na szczeblu gminnym będą naszą szkołę reprezentować: kategoria młodsi: Klaudia Kędzia kl.V, Jagoda Lisiecka kl.VI oraz Julia Kędzia kl. IV natomiast w kategorii starszej Wiktoria Sawicka kl.VII. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w etapie szkolnym a laureatom życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach.