• "Bieg Tropem Wilczym"

          • 1-go marca, w naszej szkole odbył się "Bieg Tropem Wilczym", który jest upamiętnieniem podziemnej działalności Żołnierzy Wyklętych. Dystans, jaki mieli do pokonania uczniowie to 1963 metry. Nie jest to przypadek, ponieważ ostatni Żołnierz Wyklęty, SIERŻANT JÓZEF FRANCZAK PS. "LALEK”, poległ z bronią w ręku w walce z obławą połączonych sił SB i ZOMO w dniu 21 października 1963 roku. 

            Słoneczna pogoda zachęciła do startu w dzisiejszym biegu 27 uczniów z klas IV-VIII. Najlepiej poradził sobie Mikołaj Skaczyło, który pojawił się jako pierwszy na mecie z czasem 8 minut 54 sekundy. Miejsce drugie zajął Kuba Kordus, a trzeci był Kuba Ginter (cała trójka to uczniowie klasy VIII). Sporą niespodziankę sprawiła Klaudia Kędzia, uczennica klasy IV, która zameldowała się na mecie na bardzo dobrym 5 miejscu. BRAWO !!!

            Nagrody dla najlepszych biegaczy wręczyła Pani Dyrektor Anna Dokładańska, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe naklejki. Główny organizator Pan Tomasz Mielcarek podkreślił, iż bardzo ważna jest pamięć o Żołnierzach Wyklętych, ale również zaangażowanie uczniów w życie sportowe szkoły, oraz zdrowotne korzyści wynikające z uprawiania aktywności ruchowej. 

            BRAWO !!!

          • Narodowy Dzień Pamięci ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

          • 1 marca od 2011 r. obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Żołnierzy Niezłomnych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Nasi uczniowie wykonali z tej okazji okolicznościowy plakat, który ozdobił hol naszej szkoły i przypomniał wszystkim jak ważny jest to dzień w kalendarzu narodowych wydarzeń. Natomiast po południu delegacja naszej szkoły, na zaproszenie Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz i Starosty Górowskiego Pani Urszuli Szmydyńskiej, upamiętniła ten ważny dzień oddając hołd wszystkim Żołnierzom Wykętym i zapalając znicz pod Pomnikiem Wolności w Górze.

        • Zaproszenie do współtworzenia Gminnego Programu Rewitalizacji
          • Zaproszenie do współtworzenia Gminnego Programu Rewitalizacji

          • Szanowni Państwo

            Zwracam się z prośbą o zapoznanie się z Gminnym Programem Rewitalizacji Gminy Góra. 

            Gminny Program Rewitalizacji to dokument, który określa kierunki działań rewitalizacyjnych.

            Rewitalizacja (dosłownie: ożywienie, przywrócenie do życia) jest procesem wyprowadzania ze stanu kryzysowego zdegradowanych obszarów Gminy Góra.

            Rewitalizacja to nie tylko remonty. Jej celem jest przywrócenie do życia zdegradowanej części miasta lub gminy i uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc najprościej jest to wprowadzenie takich zmian na obszarze części miasta i gminy, dzięki którym będzie się lepiej żyło, przebywało i pracowało.

            Rewitalizacja to też praca z ludźmi, z lokalną społecznością. I nawet jeśli remonty budynków i przestrzeni publicznych są najbardziej efektowne - najważniejsze jest przezwyciężenie kryzysu społecznego.

            Rewitalizacja jest długim procesem. Jej powodzenie zależy od nas wszystkich - mieszkańców całej Gminy, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, placówek edukacyjnych, instytucji kultury, urzędów.

            Niezbędny przy tworzeniu Gminnego Programu Rewitalizacji jest aktywny udział Mieszkańców. 

            Mają więc Państwo możliwość aktywnie włączyć się w proces rewitalizacji Gminy. 

            Mamy możliwość realnego wpływu na to, co będzie realizowane w naszej Gminie - unijne projekty, programy. 

            W ramach tego projektu rewitalizowane są np. zaniedbane obszary Gminy - z różnych względów. 

            W nowopowstającym Gminnym Programie Rewitalizacji jest wymieniony min. obszar Kłoda Górowska, a więc nasze rejony. 

            Dlatego bardzo proszę o zapoznanie się z informacjami na stronie Gminy- link:

            http://gora.com.pl/aktualnosci/konsultacje-spoleczne-w-sprawie-przedstawienia-propozycji-projektow-do-realizacji-na-wyznaczonym-obszarze-rewitalizacji.html

            oraz złożenie swoich propozycji w formie fiszek ( wzór na stronie Gminy - w podanym linku) do 24 lutego 2023 roku.

            Z wyrazami szacunku

            Anna Dokładańska

            Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole

            im. Janusza Korczaka w Ślubowie

        • Zebranie z Rodzicami podsumowujące I półrocze
          • Zebranie z Rodzicami podsumowujące I półrocze

          • DYREKTOR ZESPOŁU SZKOŁA PODSTAWOWA I PRZEDSZKOLE

            IM. JANUSZA KORCZAKA W ŚLUBOWIE

            SERDECZNIE ZAPRASZA RODZICÓW UCZNIÓW

            NA ZEBRANIE OGÓLNE

              Dnia 09.02.2023r. godz.16.00

            Porządek spotkania:

            1/ Powitanie zebranych.

            2/ Omówienie realizacji Planu Pracy Szkoły za I półrocze 2022/2023.

            3/ Sprawozdanie Rady Rodziców  ze swojej działalności finansowej za I półrocze.

            4/ Spotkanie Wychowawców z Rodzicami w klasach - zapoznanie rodziców z wynikami edukacyjnymi i wychowawczymi.

            5/ Indywidualne spotkania Rodziców z Dyrektorem w kancelarii- uwagi i wnioski o działalności placówki.

            6/ Indywidualne spotkania z nauczycielami.

                       SERDECZNIE ZAPRASZAM NA SPOTKANIE!

                                                                                                                                            Anna Dokładańska

          • Konkurs PEGAZIK

          • DODANO 25.01.23r.

            Dnia 20 stycznia odbyły się w naszej szkole szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego PEGAZIK, w których wzięło udział dziesięcioro uczestników. Każdy z nich zaprezentował swoją interpretację utworu poetyckiego. Wybór nie był łatwy, ale wyłoniono troje najlepszych uczestników:

            I miejsce - Klaudia Kędzia kl. IV

            II miejsce- Jagoda Lisiecka kl.V

            III miejsce- Wiktoria Sawicka kl.VI

            Konkurs oraz uczniów przygotowały panie Katarzyna Paszkowiak oraz Lidia Berus.

          • Dzień babci i dziadka w przedszkolu.

          • DODANO 21.01.23r.

            Dnia 20 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji

            "Dnia Babci i Dziadka".

            Dzień 21i 22 stycznia na stałe zapisał się w przedszkolnym kalendarzu jako święto Babci i Dziadka, dlatego było nam niezmiernie miło przyjąć tyłu gości.

            Babcie i Dziadkowie obejrzeli występ artystyczny pod tytułem " Wehikuł czasu", usłyszeli wiersze i piosenki o ukochanych Babciach i Dziadkach

            Przedszkolaki wraz z wychowawcami Panią Wiolettą Szostak i Panią Eweliną Lasocką przygotowały wspaniałe upominki, a zwieńczeniem uroczystości był wspólny poczęstunek przygotowany przez Rodziców naszych najmłodszych.

            Swą obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor Anna Dokładańska, która poczęstowała dzieci słodkościami za ich wspaniałe występy

          • Kolędnicy w Ślubowie.

          • DODANO 17.01.23r.

            17 stycznia domy mieszkańców Ślubowa odwiedzili kolędnicy. Uczniowie klasy I naszej szkoły wraz z wychowawczynią p. Joanną Henszel w ten sposób dzielili się radością i nadzieją na nowy rok 2023. Pielęgnując staropolski zwyczaj kolędowania życzyli gospodarzom zdrowia, pomyślności, szczęścia i dostatku. Były również bardziej współczesne życzenia „ żeby Wam w centralnym całą zimę dudniło, a węgla w drewutni wcale nie ubyło” lub „ niech Wam radio gra głośno jak organista w kościele, a prądu przy tym nie ciągnęło wiele”.W czasie króciutkich wizyt było wesoło, ale i popłynęły łzy wzruszenia. Dzieci i wychowawczyni usłyszeli wiele ciepłych słów i podziękowań.

            W tę wspaniałą akcję z wielkim zapałem włączyli się rodzice naszych uczniów wykonując piękne stroje oraz p. Agnieszka Jędryczka – prezes Stowarzyszenia „Razem możemy więcej”, która przygotowała drobne upominki, dla gospodarzy przyjmujących kolędników.

            Dzięki temu przedsięwzięciu zarówno dzieci jak i dorośli dali świadectwo umiejętności współpracy, empatii oraz niesienia radości innym. Pamiętajmy, że to, co dajemy innym – zawsze do nas wraca, być może w innej postaci, w innym czasie, w innych sytuacjach, ale wraca.

          • #LaboratoriumPrzyszłości - robot VEX123 w klasie III

          • W ramach zajęć informatycznych w styczniu przeprowadzono zajęcia w klasie III mającyh na celu poznanie podstaw kodowania z wykorzystaniem robotów VEX123. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem z dzieci wykazały się ogromną kreatywnością przewidując i kodując kolejne czynności wykonywane przez te małe robociki.

        • „Posiłek w szkole i w domu”
          • „Posiłek w szkole i w domu”

          • W Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie zakończono realizację zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe, w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków. Nasza placówka otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 31.240,00 zł; w tym kwota dotacji 24.992,00 zł, a wkład własny Gminy stanowiła kwota 6.248,00zł.

            W ramach programu adoptowano pomieszczenie piwniczne na stworzenie jadalni dla uczniów spożywających posiłek, m.in.  położono płytki podłogowe i ścienne, zamontowano nowe drzwi i okna, postawiono ścianki działowe i wyodrębniono magazynek, wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną, oświetlenie i zakupiono nowy bojler. Zakupiono także niezbędne wyposażenie: akcesoria kuchenne (sztućce, nabierki, koszyczki, tace), kosze  do segregacji śmieci, szafkę ze zlewem oraz zakupiono 5 zestawów -  stoliki  z krzesłami w różnych wielkościach. Na realizację zadania wykorzystano kwotę dotacji w wysokości 24.795,93 zł.

            Od nowego roku dzieci będą mogły spożywać posiłek w pięknej jadalni.

            Zdjęcia przedstawiają nowa stołówkę w ZSPiP im. J. Korczaka w Ślubowie

          • #LaboratoriaPrzyszłości - druk 3D w klasie V

          • W miesiącu grudniu obdyły się kolejne zajęcia, tym razem w klasie V. Miały one na celu poznanie budowy, zasady działania oraz podstaw obsługi drukarki 3D zakupuionej w ramach programu.

            Zajęcia ciszyły dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodzież w pozanwanie nowinek technicznych.

          • Wizyta w Rodzinnym Centrum Rozrywki „Loopy’s World”

          • DODANO 8.12.22r.

            6 grudnia w Mikołajki uczniowie klas I-VI wybrali się na wycieczkę do Wrocławia, do największego w Polsce Rodzinnego Centrum Rozrywki „Loopy’s World” na najbardziej aktywną lekcję sportu. Zabawa zaczęła się natychmiast po wejściu na teren placu. Na dzieci czekały tajemnicze przejścia i labirynty, zjeżdżalnie, trampoliny, samochodziki, ciuchcia i wiele innych atrakcji. W trakcie pobytu dzieci otrzymały małą przekąskę, aby mieć siłę na wesołą zabawę. Atrakcją było też spotkanie z Mikołajem, który obdarował wszystkich upominkami. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wszyscy opuścili plac zabaw i wrócili do szkoły, gdzie na naszych uczniów czekali rodzice. Wycieczka była udana, dzieci zmęczone, lecz szczęśliwe. Na pochwałę zasługują wszyscy uczestnicy wycieczki bo wzorowo zachowywali się w autokarze oraz w Sali Zabaw. Wycieczkę zorganizowały i opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Joanna Henszel. Joanna Kuśmierska, Małgorzata Pusz- Fogt oraz Katarzyna Paszkowiak.

          • Muzyczne opowieści - Rusałka

          • DODANO 1.12.22r.

            29 listopada usłyszeliśmy Muzyczne opowieści - Rusałka. Po raz kolejny na muzyczną ucztę zaprosiło nas Lubuskie Biuro Koncertowe. Przenieśliśmy się w krainę baśni, w której piękna Rusałka zakochała się w człowieku i dla niego chciała przybrać ludzką postać. Oj, nie było łatwo, ta decyzja zaważyła na całym życiu Rusałki. Emocje jaki temu towarzyszyły przekazywała nam piękna muzyka, która była żywą ilustracją opowiedzianej historii. Prym muzycznych opowieści wiodły dzisiaj skrzypce, altówka, dzwonki i instrumenty perkusyjne.

          • Teatr Maska z Rzeszowa i spektakl pt.: "Hachiko"

          • W dniu 25 listopada przedszkolaki i uczniowie klas I-III obejrzeli transmisję na żywo z Teatru Maska w Rzeszowie spektaklu pt.: "Hachiko". Spektakl przedstawiał historię niezwykłej przyjaźni, która wydarzyła się naprawdę, prawie sto lat temu w Japonii. Jej głównym bohaterem był pies o imieniu Hachiko. Spektakl pokazał wzajemne relacje, emocje i tworzenie się więzi pomiędzy psem i jego panem. Warto wiedzieć, że pies Hachiko ma swój pomnik w Tokio. Pomnik Hachiko jest jednym z głównych punktów na mapie każdego turysty odwiedzającego Tokio. Jeśli i Wam zdarzy się kiedyś być w tym mieście, będziecie mogli przekonać się o tym sami. Czy jesteście ciekawi, co takiego zrobił Hachiko, że pamięć o nim trwa mimo upływu lat? My już wiemy.

          • Niesamowita lekcja przyrody.

          • DODANO 1.12.22r.

            1 grudnia odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja przyrody. Pan Mateusz Łucki z firmy EduEvent zaprezentował w sposób ciekawy i przystępny wybrane prawa fizyki i reakcje chemiczne. Myślą przewodnią było powietrze. Podczas pokazu uczniowie mieli okazję poznać działanie czajniczka zabójcy, zobaczyć jak działa własnoręcznie wykonany poduszkowiec, czy sprawdzić czym jest duch w butelce. Uczniowie dowiedzieli się również czym są półkule magdeburskie oraz do czego służy prawo Bernoulliego. Duże zaciekawienie wzbudziło także doświadczenie z helem i heksafluorkiem siarki, które wdychane przez człowieka, potrafią zmienić ton jego głosu. Uczestnicy zajęć mogli samodzielnie wykonywać eksperymenty, za co nagradzani byli gromkimi brawami.

            Pokazy wzbudziły ogromne zainteresowanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejną lekcję.

          • Rekolekcje adwentowe

          • DODANO 1.12.22r.

            W dniach 28-30 listopada przeżywaliśmy w naszej szkole rekolekcje adwentowe, którym przewodniczył o. Marek Augustyn. Przez trzy dni mieliśmy okazję wsłuchiwać się i rozważać Słowo Boże, odkrywaliśmy tajemnice Całunu Turyńskiego, przypominaliśmy sobie kolejno wszystkie warunki dobrej spowiedzi, tak żeby w ostatnim dniu przystąpić do Skramentu pokuty i pojednania.

            Bardzo dziękujemy o. Markowi za ten piękny czas spędzony w naszej szkole i parafii, za głoszone Słowo, za refleksyjne rozmowy, za troskę o to, żeby Jezus na nowo zamieszkał w naszych sercach

          • "Święto Pluszowego Misia" w przedszkolu.

          • DODANO 25.11.22r.

            W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki obchodziły "Święto Pluszowego Misia".

            Dzieci poznały historię powstania pluszowej maskotki oraz dowiedziały się, gdzie powstał najstarszy zakład wypychanych zabawek. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zgadywaniu nazw bajkowych misiaków. Dzieci wysłuchały również wiersza " Naprawiamy misia" oraz wykonały ćwiczenia gimnastyczne. Z filmu edukacyjnego i przygotowanych książek oraz albumów dowiedziały się jakie zwyczaje mają niedźwiedzie i co jest ich przysmakiem. Przedszkolaki wykonały rysunki przyniesionych maskotek oraz wykonały niedźwiadki z wełny. Nasi najmłodsi wykonywali zadania w przygotowanych kartach pracy oraz uczestniczyli w sesji zdjęciowej. Zwieńczeniem całego dnia był poczęstunek w postaci herbatników z ulubionym przysmakiem Kubusia Puchatka

            oraz zabawy przy przebojach, których w takim dniu nie mogło zabraknąć: " Jadą, jadą misie", "Pokochaj pluszowego misia", " Mój przyjaciel miś", " Mój miś".

            Dzisiejsze święto swą obecnością uświetniła Pani Dyrektor, która zawsze pamięta o naszych najmłodszych i poczęstowała dzieci "małym co nieco"