• Regulamin biblioteki

• REGULAMIN

BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1.

Z księgozbioru biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie Zespołu Szkoła Podstawowa i przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie

2.

Godziny urzędowania biblioteki podane są na drzwiach wejściowych oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce „Biblioteka”.

3.

W bibliotece i czytelni obowiązuje cisza.

4.

Nie wolno wnosić do biblioteki jedzenia i picia.

5.

Uczniowie mogą wypożyczyć 3 książki na 2 tygodnie, większą ilość należy uzgodnić z bibliotekarzem.

6.

Uczniom, którzy nie oddają książek w terminie ogranicza się liczbę książek do 1 egzemplarza.

7.

Po upływie terminu czytelnik jest zobowiązany zgłosić się po prolongatę, należy to uzgodnić z bibliotekarzem.

8.

Przy wypożyczaniu należy zwrócić uwagę na ewentualne uszkodzenia książek i poinformować o nich bibliotekarza.

9.

W razie zagubienia książki należy fakt ten zgłosić bibliotekarzowi, by uzgodnić rodzaj ekwiwalentu, który należy odkupić.

10.

Należy starannie obchodzić się z księgozbiorem i wyposażeniem biblioteki.

11.

Na 3 tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego książki należy oddać do biblioteki.